RE: prosim en dober preverjen recept za krofe (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


Eca -> RE: prosim en dober preverjen recept za krofe (15.2.2009 11:12:22)

Jaz iz beljakov naredim snežne kepice, ki jih prelijem z pudingom.

Beljake stepem, ko so trdi počasi vsujem sladkor (3-4 velike žlice) počasi mešam. Vmes zavrem mleko in nato beljak z žlico zajemam in dajem v vrelo mleko. Počakam da se napijejo mleka in narastejo, poberem s penovko in dam v večjo skledo, postopek ponavljam dokler ne zmanjka beljaka. Iz preostanka mleka skuham puding in ga prelijem preko kepic.

Evo to je to - enostavno. Po želji še lahko posujeto s kakšno naribano čokolado ali okrasnimi bombončki ali s sladkim grehom.....


Lp, Eca




MIAAA30 -> RE: prosim en dober preverjen recept za krofe (16.2.2009 13:33:24)

 
Živjo!
Nekaj ne razumem pri receptu z kruhomatom. Ohlajene s pomočjo testomata napolnimo s poljubno marmelado in potresemo s sladkorjem. kakšen je to testomat?

lp

miaaa




robinzon -> RE: prosim en dober preverjen recept za krofe (16.2.2009 15:28:38)

Miaaa30, kolikor jaz razumem testomat, je to verjetno mišljen tisti pripomoček, kateri je za delat piškote - testomat, ima pa še nastavek za brizganje. to je par cm dolga brizga. Sama imam sicer prav posebej par cm debel valj, kateri je na eni strani zaprt in se ga da potiskat, na drugi strani pa ima tulec, skozi katerega leze marmelada. Tega zapičiš v krof in brizgaš. Joj, kolk sem zakomplicirala, upam, da si razumela.




petarda -> RE: prosim en dober preverjen recept za krofe (20.2.2009 21:40:41)

Preverjeno dober in enostaven! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4670





mala zirafa -> RE: prosim en dober preverjen recept za krofe (21.2.2009 8:04:25)

Ka pa tista moka hit mix ki je že pripravljena za krofe ali potico?Jo je katera probala?Pico delamo iz pripravljene moke in je ok.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.2.2009 8:21:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]