limit-vračilo (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


J.L. -> limit-vračilo (16.2.2009 12:34:38)

nevem, če postavljam vprašanje v pravem podforomu, če ne, se naj prestavi.
danes izvem, da mi namesto celotnega limita odobrijo oz podaljšajo(preko zavarovalnice) le polovični znesek. tukaj nastane problem. da bi vrnila takoj polovični znesek, ni možno razen če si sposodim, pol pa spet moram vračat drugemu. naj povem, da se takih igric ne grem nikoli sploh pri tavečjih zneskih. sedaj je pač žal naneslo tako in ni več kaj za storiti. na banki me je presenetila nanovo zaposlena uslužbenka, prejšnja bi mi bp tega za enak znesek podaljšala, brez kompliciranja, saj sem ga še vedno vrnila, neglede na znesek.
in sedaj problem, da nemorem vrniti, ta se mi pa izteče v roku parih dneh, torej do priliva bom v minusu večji znesek, takrat pride priliv, ki skoraj pokrije ta minus, in tukaj se zatakne. kako je s tem= ali mi lahko avtomatično porabijo nakazilo (porodniške) za vrnitev tistega polovbičnega zneska' bančna uslužbenka, mi je omenjala, da v takem primeru, gre to na zavarovalnbico, oni izplačajo, vendar je potem dolg spet pri njih in terjajo. razmišljam, da bi šla kar tja pa se probala dogovoriti za parkratno nakazilo in ne vse naenkrat, samo dvomim, da bo šlo. je bila katera v podobni ali enaki situaciji, da mi zna kaj svetovati. pa ne me sedaj popljuvat in obsojat, zakaj je tako. žal se je pač tako izšlo, da smo potrebovali denar, bila prepričana, da mi bojo avtomatično podaljšali za naslednjih 6m, pa v tem času vrnem, sedaj pa šok. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




frutka_ -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 12:38:51)

Jaz bi se šla še enkrat poskušat zmenit. V tem trenutku je situacija dokaj slaba tako za nas kot za banke in po mojem zato zategujejo pasove. Banki je v interesu da jim vrneš denar zato bojo po mojem imeli posluh za težave pa boste nekako zgurali skozi podaljšanje. Poskusi še enkrat!




Isabellabina -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 12:44:50)

Hm zakaj tako...je to spet kakšna nova fora bank......jaz nikoli do sedaj še nisem bila tistega dne ko mi poteče limit na plusu in sem vedno samo podaljšala pa nisem do sedaj imela nobenih "sranj"...si mogoče v zadnjih treh mesecih bila ---čez limit--in ti mogoče zaradi tega nočejo podaljšat in jim moraš vrniti dolg ...ker nekaj je sigurno bilo ,da te sedaj terjajo ali pa je kot sem že zgoraj napisala spet eno sranje s strani banke....aja pa jaz imam narejeno avtomatsko podaljšanje limita ,mi sploh ni potrebno zaprosit za podaljšanje....




J.L. -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 12:57:42)

pri meni je bilo doslej vedno avtomatsko, sedaj pa več ni. po novem verjetno, nevem no.  v minusu pa sem bila po 10e. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Gordana-3 -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 13:08:53)

mož se je na banki zmenil tako, da ima limit vsak mesec manjši za 50 evrov.




J.L. -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 13:32:12)

gordana jaz moram v parih dneh vrniti večji limit, drugače gre na zavarovalnico, ...potem pa vračam njim.




lutka -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 13:35:30)

jaz bi tudi šla še enkrat na banko, do vodje. Tudi jaz sem bila v podobni situaciji, pa sem poklicala vodjo banke, povedala kako je na stvari in sva se prav lepo pogovorili.

Poskusit ni greh, saj nimaš kaj izgubit.

lp




t5t6 -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 14:20:27)

Jaz bi se poskušala še enkrat zmenit, mogoče na kaki drugi poslovalnici, če pa ne bo šlo vzami en hitri blagovni kredit kratkoročni ali srednjeročni (odvisno od zneska), z njim pa pokrij limit. Zakaj pa ti ga ne podaljšajo, kaj so se ti spremenile finančne razmere al so to že posledice krize?




avgust09 -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 15:20:29)

tudi jaz ti predlagam da se probaš nekaj dogovorit z vodjo poslovalnice. Je pa res da ima vsak banka svoja pravila, ki jih morajo upoštevati.

vso srečo




J.L. -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 15:31:40)

ja nekaj bo potrebno ukrepat, drugače bo potrebno naslednji mesec preživeti le z eno plačo. 




Anonimen -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 15:34:08)

Po mojem je to zato tak ukrep, ker niste ravnali v skladu s pravili o limitu. Ste kršili tisti drobni tisk.  Ker jaz sem tud mela enkrat večji limit kot sem dobivala nakazila, pa je šlo brez problema pri podaljšanju, saj je bil limit pokrit pred dnevom izteka. Ne vem pa kakšna je ta frka zdej z zavarovalnico.
Dobro poslovanje se smatra tudi, da ti gredo lepo trajniki skozi mesec. Ne tako kot včasih, ko nisi imel dovolj denarja na računu in so ti vseeno trgali tako, da je šla banka čez tvoj limit.Ker zdaj že nekaj časa, če ni dovolj kritja na računu, trajnik sploh ne gre skozi in se prekine. Ga moraš ponovno odpret .




Anonimen -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 15:37:02)

In od limita banka dobiva najlepše obresti, zato se mi čudno tole zdi.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Korina1 -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 16:13:46)

Sem v podobni situaciji, oziroma še slabši ker nam ni ostalo niti centa in dobesedno stradamo in bomo še do naslednje plače.
Sem pa seznanjena s strani banke da če ni dovolj na računu za trajnik se ti enostavno odtrga naslednji mesec. istega v mesecu.




Anonimen -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 16:57:26)

Pri katerih bankah pa je tako? Upam,da ne caka emne to[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Korina1 -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 17:42:01)

Moj primer je pri NLB Ljubljanska banka




Anonimen -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 17:47:48)

jaz bi tudi šla še enkrat na banko, do vodje.


Enako.
Pa poskrbi, da ne gre do zavarovalnice, ker ti to takoj vpliva na boniteto, tudi ce niso vecji zneski.




J.L. -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 19:15:47)

A bnaka




J.L. -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 19:17:18)

grem jutri do vodje, oa bomo vidli, če mi bo šla na roko, če ne, pa nevem kaj bom. bo treba stisnit naslednji mesec.




Anonimen -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 19:22:13)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

grem jutri do vodje, oa bomo vidli, če mi bo šla na roko, če ne, pa nevem kaj bom. bo treba stisnit naslednji mesec.


V končni fazi se lahko potrudiš in ostaneš brez limita.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Korina1 -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 19:24:55)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

grem jutri do vodje, oa bomo vidli, če mi bo šla na roko, če ne, pa nevem kaj bom. bo treba stisnit naslednji mesec.


moj mož je enako naredil in šel na banko, povedal v kaki situaciji smo ,da bomo stradali do naslednje plače ker so nam vse pobrali a žal brezuspešno.
Tega ne privoščim nobenemu.




J.L. -> RE: limit-vračilo (16.2.2009 20:53:00)

saj sem tudi sama v dvomih, da bojo ustregli. upam na najboljše.




Stran: [1]