kolikokrat kopate z a-dermo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


aisha -> kolikokrat kopate z a-dermo (18.2.2009 8:12:49)

pozdravljeni!

mene pa zanima kolikokrat na teden kopate svoje otročke z A-dermo. moj sin je star deset mesecev, na pregledu v gastroenterološki ambulanti je zdravnica rekla da ima blag atopijski dermatitis. to je bilo pred pol meseca, ko je res imel le nekaj suhih izpuščajev, sedaj je koža katastrofa, skoraj po vsem telesu se pojavlja več in več teh madežev, ki postajajo čedalje večji in bolj rdeči. imam kremo iz olivnega olja, zmešano v lekarni, a je stanje po njej včasih še slabše. kakšne izkušnje imate kaj z AD?

hvala




moci -> RE: kolikokrat kopate z a-dermo (18.2.2009 8:44:20)

če kreme ne pomagajo bi ga jaz peljala nazaj k zdravniku. se mi zdi, da zelo hitro postavijo diagnozo ad.
drugače smo mi kopali z adermo vsakič, ko se je pač kopala.
nam je pomagal dr. vujasinović v laškem, ambulanta je samoplačniška.

glavno pri ad je, da otroka ne oblačiš preveč, ker mu je zelo vroče. pa vlaži zrak.
na začetku smo mi imeli elocom, da so izpiščaji izginili in fenistil kapljice.
samo mastna krema bo vsaj na začetku po mojem premalo.




higuys -> RE: kolikokrat kopate z a-dermo (23.2.2009 13:02:44)

vsakič ko ga kopam, drugače pa a dermo razredčim in ga z njo umivam pri tuširanju.





Freycha -> RE: kolikokrat kopate z a-dermo (25.2.2009 15:19:07)

IZVIRNO SPOROČILO: aisha

pozdravljeni!

mene pa zanima kolikokrat na teden kopate svoje otročke z A-dermo. moj sin je star deset mesecev, na pregledu v gastroenterološki ambulanti je zdravnica rekla da ima blag atopijski dermatitis. to je bilo pred pol meseca, ko je res imel le nekaj suhih izpuščajev, sedaj je koža katastrofa, skoraj po vsem telesu se pojavlja več in več teh madežev, ki postajajo čedalje večji in bolj rdeči. imam kremo iz olivnega olja, zmešano v lekarni, a je stanje po njej včasih še slabše. kakšne izkušnje imate kaj z AD?

hvala



jaz sem hud alergik (atopijski dermatitis) pa tega "zvarka" nikakor ne smem uporabljati. Dobim tako alergijo po tem, da je joj. Sem moji hčerki mazala samo z olivnim oljem, je imela tudi precej slabšo kožo. Fora je v tem, da olje zapre pore in koža slabše diha, potem pa tudi alergija ven butne......

Jaz uporabljam za hčerko od A-derme kremo za po telesu mazat. Ker se jo sme samo 2x na dan, ji vse pikice in lišajčke kar z Bepanthenom namažem pa hitro izginejo.....




Ploha -> RE: kolikokrat kopate z a-dermo (24.3.2009 6:37:30)

Freycha: ima tvoja pupa tudi AD??




Stran: [1]