kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


veveričica -> kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 12:37:39)

Čao punce.kako pripravim pire za 6 mesečno pupo.ali ji lahko dodam v krompir navadno mleko




minca_n -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 12:39:41)

kolikor jaz vem bi ga naj naredila z adaptiranim mlekom, vsaj tako so meni rekli, ker je kravje mleko baje velik alergik




andrejkam -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 12:44:26)

Jaz sem mu pire naredila z malo kisle smetane, ko je že jedel mlečne izdelke, prej pa sem ga samo zmešala z drugo zelenjavo. AM nisem nikoli uporabljala, KM mu pa še pri 10,5 m ne dam.




veveričica -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 13:00:56)

Ali ji pri 6 mesecih lahko dam smetano  ali jogurt pa kakšen topljen sirček




srki -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 13:36:15)

Ja če ji ne smeš dati mleka, potem ji tudi sirčka in poobnih zadev ne smeš dati, saj so iz kravjega mleka, iz adaptiranih jih še nisem videla.

Drugače pa mu pire pripravim s kravjim mlekom, lahko pa tudi samo z malo masla ali margarine. To je pa res dovoljeno, vsaj na zloženkah tako piše.




nia5 -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 14:02:02)

IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja če ji ne smeš dati mleka, potem ji tudi sirčka in poobnih zadev ne smeš dati, saj so iz kravjega mleka, iz adaptiranih jih še nisem videla.

Drugače pa mu pire pripravim s kravjim mlekom, lahko pa tudi samo z malo masla ali margarine. To je pa res dovoljeno, vsaj na zloženkah tako piše.



To odebeljeno ni res, naj ne bi dajali do enega leta KM, vendar mlečne izdelke pa, ne vem točno zakaj, mislim da zato ker so že nekako toplotno obdelani (ne me vlečt za jezik[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), v glavnem lahko mlečne izdelke kot so skuta, jogurt...




AnciM -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 15:09:26)

ker so že nekako toplotno obdelani (ne me vlečt za jezikuser posted image ), v glavnem lahko mlečne izdelke kot so skuta, jogurt...


To pa zagotovo ne bo držalo! Jogurt nastane z bakterijami, skuta pa s kisanjem. Vsaj tako ju jaz doma naredim in sta takšna kot bi ju kupil v trgovini.




kat007 -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 18:17:52)

po mojih podatkih mlečne izdelke lahko daš pred 1 letim, ker nastanejo s fermetacijo mleka... torej ni isto kot KM, ki je dovoljen po 1 letu... za mlečne izdelke sicer kroži več teorij (po 6 mes, po 7 mes, po 9 mec, po 10 mes...) tko da.. kot se mama odloči.. jaz se še nisem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
pirejcke pa jaz za enkrat (stari smo 6 mes) delam s svojim izčrpanim mlekom.. dala sem ji pa tudi že 1/2 male žličke domačega olivnega olja na 150 g zelenjave...




MATEJKA_ -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 18:24:21)

moja je tudi stara 6,5 mesecev in smo začeli z Gh pred 10 dnevi. kropir si zmečkam ali zmiksam in dam zraven košček masla ali nekaj kapljic repičnega olja. če pa hočeš dodati mleko, dodaj adaptirano (aptamil, milumil ipd.), nekatere pa dajejo celo svoje...




josephine27 -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 18:31:09)

jaz sem mu pire s KM prvič dala pred enim tednom, ima pa 9m.




Taanikaa -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 19:47:22)

pire sem vedno delala s am,pred kakim tednom,po obisku patronažne pa sem začela delati pire s Km navadnim k je za prekuhat 3,5,ne alpskim,alpsko naj bi prišlo v račun pri enem letu,s tem da jogurte,skutke,pudinge smo začeli pri 6,5 mesecih..zdaj je star naš mali 8,5 mesecev




srki -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 20:09:13)

Christy, katero pa, če ne alpsko?




Taanikaa -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 20:10:38)

IZVIRNO SPOROČILO: srki

Christy, katero pa, če ne alpsko?



v mojem hladilniku je trenutno tuševo mleko 3,5[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ,pa samo par dni ima rok uporabe.




Naja31 -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 20:13:47)

Mlečni izdelki po 7.mesecu, KM po 1.letu.




benika -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 20:15:56)

v mojem hladilniku je trenutno tuševo mleko 3,5user posted image ,pa samo par dni ima rok uporabe.


Sej kratek rok uporabe ima (skoraj) vsako odprto mleko. Alpsko mleko, Tuševo mleko, Mercatorjevo mleko....vse je isto, samo ime je drugo.




Taanikaa -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 20:21:03)

IZVIRNO SPOROČILO: benika

v mojem hladilniku je trenutno tuševo mleko 3,5user posted image ,pa samo par dni ima rok uporabe.


Sej kratek rok uporabe ima (skoraj) vsako odprto mleko. Alpsko mleko, Tuševo mleko, Mercatorjevo mleko....vse je isto, samo ime je drugo.



jst če A mleko odprem imam v hladilniku kr nekaj časa,medtem ko ima to mleko lih 5 al 6 dni rok trajanja,je razlika v roku trajanja




BERLINGO -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (25.2.2009 20:39:49)

Sveže mleko




nia5 -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (26.2.2009 10:31:13)

Najboljše je sveže mleko ja, od kakega kmeta in ga pol prekuhaš. Pa treba je bit pozoren, če je mleko (in ostali mlečni izdelki) homogenizirano. Priporoča se le pasterizirano, pa saj je že bilo marsikje govora o tem homogeniziranem mleku.




maja24 -> RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico (27.2.2009 19:22:02)

IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

Ali ji pri 6 mesecih lahko dam smetano  ali jogurt pa kakšen topljen sirček


Ja




Stran: [1]