bit torrent (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Tehnika



Sporočilo


ursi -> bit torrent (3.3.2009 9:53:18)

Mene zanima, kdaj lahko zbrišem ali premaknem mape iz tega programa ali iz programa, kamor se mi nalaga?




Anonimen -> RE: bit torrent (3.3.2009 9:56:24)

cisto odvisno je iz katerga sledilnika vleces. po navadi imajo slovenski privat sledilniki pravilo, da moras odsejat torrent do razmerja 1:1, drugace ti lahko onemogocijo dostop.
ce ti kaj ni jasno in imas se kako vprasanje, sem ti na voljo, saj se kar dobro spoznam na to sceno.




ursi -> RE: bit torrent (3.3.2009 10:15:28)

Partis ali pa mojblink. Mogoče malce trapasto vprašanje : Kje vidim, da je dovolj oddano da lahko potem premaknem? Hvala za pomoč.




Anonimen -> RE: bit torrent (3.3.2009 10:16:34)

samo ne vem, zakaj bi premikala. ce si oddala dovolj, lagko ugasnes in zbrises torrent.
edino, ce imas v mislih film(al kar si jemala)
film lahko premaknes kamor koli, ko je prenos koncan in odsejano 1:1. ce bos premikala prej, med prenosom, se ti bo vse pomesalo in bos ostala brez filma.




honey -> RE: bit torrent (4.3.2009 16:27:29)

To pa tudi mene zanima, kje vidim, da je dovolj odsejano? Sicer pustim torrente v mapi, jih ne brišem, pa tudi računalnik je večino časa prižgan, ampak vseeno me to zanima. 




mateyka -> RE: bit torrent (4.3.2009 16:42:24)

tako je v Utorrent klientu:
- ce kliknes z levi miskinim gumbom lahko zbrises torrent ali fajl ali oboje.
- kopiraš lahko fajl ko je 100% dol potegnjen
- premikanje: odvisno kaj tocno bi rada. ponavadi določiš mapo kam se ti torrent prenese. ko je torrent odstanjen iz klienta, ga lahko premikas po zelji. ce bi rada spremenila mapo kamor se ti bodo odlagali, gres v preferences v klientu in spremenis lokacijo. imas pa se dodatno opcijo, da se po prenosu avtomatsko prestavi v drugo mapo, samo to potem velja za vse torrent fajle.
- ponavadi ti ratio ali "dovolj sejano" pise desno od torrenta v klientu. ko dozeze 1.xx, je vec kot 100% vrnjeno ostalim (kar si prenesla dol).

ce te se kaj zanima, me kar pobaraj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

aja, je razlika tudi v klientu (niso vsi enaki) - sledilnik ali tracker je nekaj popolnoma drugega in nima veze s prikazom ratia, on samo belezi tvoj ratio, da lepo sejes nazaj drugim.




Anonimen -> RE: bit torrent (4.3.2009 17:10:55)

ja. sledilnik/tracker je spletno mesto, s povezavami do torrenta. povsod na vseh trackerji pac ni pravilo da torrent odsejes. ampak to velja predvsem za tuje javne trackerje, na slovenkih pa je sejanje obvezno.




Stran: [1]