vrtec Avstrija (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


*alja* -> vrtec Avstrija (17.3.2009 16:53:33)

Mogoče kdo ima otroka v vrtcu v Avstriji?
Kdaj je sploh vpis in kako je plačilo?

Vse informacije dobrodošle! Hvala




roberta -> RE: vrtec Avstrija (18.3.2009 22:30:16)

jaz sem se ene dve leti nazaj zanimala za dvojezični vrtec v pliberku. cena je bila nekje 100 eur (je fiksna in za vse enaka). vpis je bil enkrat spomladi za naslednjo jesen, če se prav spomnim. sem bila tudi tam na pogovoru in je bilo zelo lušno. preurejena ena stanovanjska bajta, ampak tko simpatično, da bi se šla še jaz igrat...

najbolje je, da kar pokličeš in se pozanimaš... mi se sicer potem nismo odločili za to možnost, ker nam je bilo vseeno predaleč, ampak če bi bile druge okoliščine, pa bi otroka gotovo dala v tak vrtec.




šnucika -> RE: vrtec Avstrija (19.3.2009 9:02:36)

Teta od mojega ima svoj vrtec v Grazu.Cena je okoli 100 eur,ker država financira ostalo....polna cena pri njej bi bila pa  270 eur.
Cenovno je ugodneje kot pri nas in jo je skoraj kap,ko sem ji povedala cene slovenskih vrtcev....take cene,kot jih imamo mi,so v A v elitnih vrtcih na Dunaju!!
Je pa mega vrtec,taka privat varjanta za 20 otrok...moja pupa se je takoj vživela in en dan preživela tam,ko smo bili na obisku.




frutka_ -> RE: vrtec Avstrija (19.3.2009 21:11:47)

IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

Teta od mojega ima svoj vrtec v Grazu.Cena je okoli 100 eur,ker država financira ostalo....polna cena pri njej bi bila pa  270 eur.
Cenovno je ugodneje kot pri nas in jo je skoraj kap,ko sem ji povedala cene slovenskih vrtcev....take cene,kot jih imamo mi,so v A v elitnih vrtcih na Dunaju!!
Je pa mega vrtec,taka privat varjanta za 20 otrok...moja pupa se je takoj vživela in en dan preživela tam,ko smo bili na obisku.


Šnucika kaj pa ima mega privat varianta kar nimamo mi recimo. Zanima me za informacijo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




šnucika -> RE: vrtec Avstrija (20.3.2009 8:24:01)

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

Teta od mojega ima svoj vrtec v Grazu.Cena je okoli 100 eur,ker država financira ostalo....polna cena pri njej bi bila pa  270 eur.
Cenovno je ugodneje kot pri nas in jo je skoraj kap,ko sem ji povedala cene slovenskih vrtcev....take cene,kot jih imamo mi,so v A v elitnih vrtcih na Dunaju!!
Je pa mega vrtec,taka privat varjanta za 20 otrok...moja pupa se je takoj vživela in en dan preživela tam,ko smo bili na obisku.


Šnucika kaj pa ima mega privat varianta kar nimamo mi recimo. Zanima me za informacijo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Ne vem,če se lahko sploh primerja tak majhen privat vrtec z našimi vrtci...
1.cena[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
2.prostori...cela hiša za 20 otrok,tak domač ambient(igralnica,kuhinja,kopalnica,spalnica,vrt...)pač to,kar en vrtec z več skupinami težko ima
3.4 vzgojiteljice
4.prehrana po dogovoru s starši na roditeljskih sestankih

Pa ne me zdej razumet,da hvalim tuje in zaničujem naše...
Napisala sem samo moj vtis,ki sem ga dobila tam in daleč od tega,da bi imela kaj proti našim vrtcem.
Mislim,da naša zakonodaja sploh ne bi dopustila takega vrtca....

Najbolj pa me je zbodla cena...saj jaz za polovični program plačujem veliko več .




Stran: [1]