Vitamini & minerali (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


srecka -> Vitamini & minerali (5.5.2005 13:59:04)

Hoj! :)

Pred dnevi sem v drogeriji kupila preparat CENTRAVIT (vitamini in minerali od A do Ž), vendar šele doma prebrala, da je uporaba v nosečnosti oz. dojenju primerna ob predhodnem posvetovanju z farmacevtom oz. zdravnikom. Jih je katera med vami uživala? :zmeden2:

Prosim, če mi lahko pomagate...

Lep dan! :muca:




tinkamiška -> Vitamini & minerali (5.5.2005 14:05:34)

Jst jem samo folno kislino, vitamine pa skuša dobit iz čimbolj raznovrstne hrane. Če mi bo pa slučajno preveč slabo, se bom pa s svojo G posvetovala glede vitaminov. Bi se raj čim dlje ogibala raznih vitaminčkov v obliki tablet:)

LP,
Tinka




Nannn -> Vitamini & minerali (5.5.2005 14:28:51)

Tinka isto mislim tudi jest...jem samo folno drugace pa gledam da cim vec vitaminov dobim z zelenjavo,sadjem....




Rozalija -> Vitamini & minerali (5.5.2005 14:29:23)

Jaz se tudi držim folna kislina + raznovrstna hrana.

Boš pa to opozorilo našla na popolnoma vseh zdravilih.




TESSA -> Vitamini & minerali (5.5.2005 14:30:09)

nannn
Ali si videla, ki sem ti odgovorila glede prvega pregleda?




Nannn -> Vitamini & minerali (5.5.2005 14:31:21)

ne se ker sem sele zdej prisla na RR


Sibam gledat :kuza::kuza:




špelin@ -> Vitamini & minerali (5.5.2005 14:43:06)

Preveri vsebnost vitamina A - ne sme ga biti več kot 4500 ie.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=60684&t=60670#reply_60684

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=57810&t=57810#reply_57810

Drugače je ok ;)

:rozica::rozica::rozica:




Olivija -> Vitamini & minerali (5.5.2005 15:00:39)

sem jih jedla med prvo nosečnostjo in s tamalo je vse ok. Jedla sem jih pa zaradi tega, ker je dejansko vprašljivo koliko vitaminov in mineralov res dobimo iz zelenjave in sadja. Bomo pa polet probal čimveč domačega sadja in zelenjave pojest. Zdaj sva se tudi že zmenila za bio krompir in trenutno pridno kupujeva beluše (sveže iz ene bližnje kmetije).

Zdaj pa multivitamine še nisem začela jemat, razen železa in magnezija in občasno omega 3 maščobe.

LP




cmokec -> Vitamini & minerali (5.5.2005 15:04:01)

Pred dvema dnevoma sem na info podjetja FIDIMED spraševala za zeliščne bombone za lajšanje kašlja. Prijazno so mi odgovorili , nato pa pripeli še malo reklame.



Kot gotovo veste, je v obdobju nosečnosti zelo pomemben tudi dovolj velik vnos železa, folne kisline in magnezija. Nosečnicam zato priporočamo redno jemanje pripravkov z omenjenimi snovmi, v našem asortimanu so to naravni zeliščni izdelek organske pridelave Floradix (železo v toniku in tabletah - slednje vsebujejo tudi folno kislino), Kalcipan (tablete s folno kislino, vitamini in kalcijem) in FidiMag (šumeče magnezijeve tablete).



Prijazen pozdrav,

Jasna Stošič, dr. med.
Medicinsko - informativna služba


PS
Če želite več informacij o naših izdelki, nam lahko sporočite svoj poštvi naslov, kamor vam bomo pošilali naše brezplačne tiskovine. V njih obravnavamo tematike s področja naravnih zdravil in prehranskih dopolnil ter zdravstvene preventive.
Za osebno svetovanje po telefonu pa sva z dr. Hrovatinovo na voljo vsak četrtek od 13. - 18. ure na tel. št. 563 45 35.




Anonimen -> Vitamini & minerali (5.5.2005 15:32:44)

Nisem jih jemala, sem pa o teh raznoraznih vitaminčkih povprašala ginekologa in mi je rekel, da mi ni potrebno ničesar jemat, če jem zdravo in mešano hrano - meso, sadje in zelenjavo.

Jemat moraš le folno kislino pa kasneje je fajn magnezij proti krčem.




smrka -> Vitamini & minerali (6.5.2005 9:01:56)

Jaz pijem vitamine in sicer mogoce je kateri poznano California fitness, vitamini za nosecnice NEW LIFE. Tukaj notri so vsi potrebni vitamini razen vitamina A, folna kislina, zelezo itd. Sem zelo zadovoljna z njimi. Sicer pa ali pijete te ali kake druge vitamine saj ni vazno, vazno je, da pijete ene od teh vitaminov.
:kuza:
smrka :nosecka:29t




Annny -> Vitamini & minerali (7.5.2005 2:45:36)

V nosečnosti ti ne priporočam nikakršnih vitaminskih tablet, z izjemo folne kisline in železa (če ti ga bo manjkalo).
Lp




Stran: [1]