bula v dojki, pa ni vročine (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


5ra_28 -> bula v dojki, pa ni vročine (19.3.2009 13:45:45)

Pozdravljeni,

Preiskala sem vse teme in prebrala ter probala vse nasvete.

Pred 14dnevi sem 1.začutila bulo v dojki. Ker ni bila majhna, ampak ogromna (premer 3-4 cm), sem takoj naslednji dan šla k osebni zdravnici. Ni mi niti konkretno otipala, ampak sam svetovala masiranje in topli tuš. Sprobala sem vroč tuš, masažo pod tušem, obhladki pred podoji, med podoji. Celo v P so mi posodili električno črpalko. Po 14 dneh zadeva ni nič boljša. Včasih me boli že cel rob dojke.
Pa tudi dojit se noče na tej dojki več kot prvo minuto, saj verjetno potem ne teče več.
Pošiljajo me od osebn. zdravnika, pa do porodnišnice, pa od ginekologinje spet nazaj v porodnišnico.
Dobila sem antibiotik, ki ge jemljem zdaj 2 dni.

Zanima me, kako velike bule / otrdline ste imele v dojkah, da ste jih rešile z obhladki in dojenjem??

Hval az apomoč, nasvete in odgovore.




Volga -> RE: bula v dojki, pa ni vročine (19.3.2009 13:48:22)

Glede na to, da si že vse preizkusila, bi jaz dala samo še en nasvet, katerega bi se poslužila tudi sama, če ne bi šlo drugače oz. sem se ga skoraj že: če je bula, če se ti zdi, da ti mleko zastaja.....naj ti pomaga mož. Torej naj mož orng posesa ven mleko, da predre vode. Čudno se sliši, ampak še vedno bolje kot kakšne komplikacije in nemara celo kakšno rezanje.




sonček33 -> RE: bula v dojki, pa ni vročine (19.3.2009 13:51:57)

5ra - težko ti pomagam, sem pa imela podobne izkušnje in žal, tudi meni nihče ni znal pomagat. Žalostno, da se v takih primerih ne moreš zanest na ginekologa.

Sama sem imela tudi konkretne bule, pravzaprav je to že skoraj bilo čez polovico dojke. Tudi sama sem jedla antibiotik, pa ni bilo boljše. Mislim, da tako velikih bul ni mogoče odpraviti stušem in masažo ter brizganjem.
Pri meni je prišlo 2x do abscesa in tako sem se odločila za prenehanje dojenja. Ginekolog na urgenci mi je dal tablete proti laktaciji in bula je izginila v 2 dneh. Moj anmen ni, da ti svetujem , da končaš z dojenjem, ker vem, da  je to zadnji ukrep. Povem le svojo izkušnjo.




5ra_28 -> RE: bula v dojki, pa ni vročine (19.3.2009 14:11:22)

Problem mi ne bi bil, da bi končala z dojenjem, saj sem že to tak in tak imela namen.

Zdaj sem dobila nasvet, naj se obrnem na eno doktorco, ki se na to spozna in upam na UZ, da zadevi pridemo do dna.

volga...hvala za nasvet..sam po moje bi ga kap




Volga -> RE: bula v dojki, pa ni vročine (19.3.2009 14:12:19)

IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28

volga...hvala za nasvet..sam po moje bi ga kap


Ah, ****t ga, ljubica, ko gre za zdravje, ni pa to res nič takega. Ne vem, meni se ne zdi.




Hope2 -> RE: bula v dojki, pa ni vročine (19.3.2009 15:04:17)

Volgin nasvet je super, lahko še dodam, da probaj hkrati še masirat. Jaz sem te bule vedno zmasirala ven medtem ko je malček sesal oz se dojil. Masirala oz pritiskala sem jih proti bradavici, tako sva s skupno močjo razbila bule. To so mi svetovali v P in mi je res pomagalo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.3.2009 15:47:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]