|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpisati otroka v avstrijski vrtec?
19.3.2009 15:32:02   
*alja*
No sem se pozanimala glede vpisa v Avstriji in dobila prosto mesto. Začne lahko v ponedeljek.

Zdaj pa dilema, ali jo dat ali ne? Se bo vživela? Naj jo dam en teden poskusno in jo pri nas v našem vrtcu še ne izpišem?

Vrtec je fenomenalen, ni primerjave z našim. Površina 5 krat večja 3 vzgojiteljice na eno skupino 15 otrok. Res super.
Strah me je kako bo sprejela jezik?

Mal mi pomagajte z nasveti pri odločitvi! Hvala

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 20.3.2009 14:48:44 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč pri odločitvi
19.3.2009 15:58:18   
Žaži
To je pa nekaj, za kar se boš morala čisto sama odločiti.

Otroci se tako hitro privadijo novih okoliščin in jezika, da si mi odrasli tega še predstavljamo ne. Tako ima podlago za kasneje, ker kar se otroci naučijo, tega ne pozabijo, vsaj kar se jezika tiče.
Tako da če je to edina omejitev bi jaz svojega vpisala, iz tega stališča lahko samo pridobi.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč pri odločitvi
19.3.2009 16:08:24   
tažana
Koliko je pa stara? Veš kaj, veliko otrok pride v vrtec, in se prvič sreča s slovenskim jezikom, pa se zelo kmalu naučijo. Sprva so res bolj opazovalci ampak hitro nadoknadijo pomankajne. Sklepam pa tudi da je vrtec blizu meje, mogoče malenkost slovenščine znajo tudi vzgojiteljice- jaz bi se pozanimala. Če ste veliko v povezavi z Avstrijo bi bil to zame plus. user posted image

To da hraniš mesto v slovenskem mestu je pa mogoče nesmiselno. Uvajanje bo mogoče daljše in po enem tednu ne boš imela otipljivih podatkov, če se je mala uživela. - lahko da kriza pride po enem mesecu.
Veliko sreče.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč pri odločitvi
19.3.2009 16:20:12   
*alja*
Stara je 3,5.
Ja najbolj me skrbi jezik.
Smo čist blizu meje in bi bilo zelo fajn če bi vedla nemški jezik že od malega in se mi zdi da bi ga tako najbolj osvojila.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč pri odločitvi
19.3.2009 16:55:06   
lelaval
jaz bi dala

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč pri odločitvi
19.3.2009 18:19:48   
K_a_t_i
Jaz je ne bi dala. Meni se zdi tako spreminjanje okolja otroku (ločiš ga od vseh prijateljev) velik stres. Razen če razmišljaš, da bo v istem okolju, z istimi prijatelji potem hodila tudi v šolo. Jezik je pomojem še najmanjši problem
Aja - zdej sem pomislila - če morda še sploh ni hodila v vrtec - potem pa je itak vseeno kam jo vpišeš.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 19.3.2009 18:20:50 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč pri odločitvi
19.3.2009 19:16:55   
Anonimen
Zakaj si se sploh odločila za možnost vpisa v vrtec v Avstrijo?

Moja hčerka je bila pri 3,5 že čisto vključena v skupino. Imamo super vzgojiteljici, vrtec čez cesto,...

Jaz bi se težko odločila za drug vrtec. Če pa bi bila nezadovoljna bi pa bila odločitev sigurno enostavna.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč pri odločitvi
20.3.2009 8:57:42   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Jaz je ne bi dala. Meni se zdi tako spreminjanje okolja otroku (ločiš ga od vseh prijateljev) velik stres. Razen če razmišljaš, da bo v istem okolju, z istimi prijatelji potem hodila tudi v šolo. Jezik je pomojem še najmanjši problem
Aja - zdej sem pomislila - če morda še sploh ni hodila v vrtec - potem pa je itak vseeno kam jo vpišeš.



Se strinjam z zgornjim. Ni povsem jasno, ali že hodi v vrtec v Slo. in koliko časa ali si pač samo vpisala v oba vrtca in zdaj šele prestopa prag vrtca. Če je že v vrtcu in dobro integrirana v skupino ter bo tudi nadaljnje šolanje delala v Slo, potem je jaz ne bi prestavljala.

Če pa gre prvič v vrtec, bi se verjetno odločila za vstop v avstrijski vrtec. Jezik je najmanjši problem, ker ga otroci hitro osvojijo. Ker ste na dvojezičnem območju, bo znanje nemščine itak nuja tudi v prihodnje. Razmisli malo na daljši rok in se odloči. Premisli tudi, če pride v poštev tudi šola v Avstriji, ker se lahko zgodi, da bi po zaključu vrtca v Avstriji sama želela šolanje nadaljevati v Avstriji...

Dobro odločitev ti želim!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč pri odločitvi
20.3.2009 14:11:47   
*alja*
Odločila sem se septembra zaradi tega ker so v vrtcu kjer je že drugo leto stara 3 leta in pol, pustili njo in še dva toliko stara v najmajnši skupini z 1 letnikami.

Potem v vrtcu nisem nič dosegla ker so ostale skupine bile zasedene in sem šla v Avstrijo vprašat če imajo kaj mesta. Tudi tam je bilo vse zasedeno ampak so me dali na seznam. Zdaj se je odprlo prosto mesto in so me poklicali. Če te možnosti ne izkoristim več nimam šans za ta vrtec.

Nadaljevala bo šolanje v Sloveniji. Želim si le da bi osvojila nemški jezik.

Odločili smo se da bo teden dni poskusila in bomo vidli kaj bo. Vzgojiteljice jo bodo spremljale in nam poročale kako se vključuje in če sploh ima interes.
Če bo njej hudo pa je nebom silila v nič.

Upam da sem se prav odločila.
Kako pa bo vam poročam drugi teden.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč pri odločitvi
20.3.2009 14:18:37   
rija
alja, kam pa hodi tvoja malčica v vrtec pri nas? v ms?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč pri odločitvi
20.3.2009 14:22:36   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: rija

alja, kam pa hodi tvoja malčica v vrtec pri nas? v ms?


Ne, na Goričkemuser posted image

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč pri odločitvi
20.3.2009 14:25:42   
rija
sem mislila, da je sr....je samo v ms s temi skupinamiuser posted image
jaz sem ga iz istega razloga izpisala....ker mu je bilo med takimi malimi v ueber tečno....v veliki skupini pa kao ni bilo placauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč pri odločitvi
20.3.2009 15:05:17   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: rija

sem mislila, da je sr....je samo v ms s temi skupinamiuser posted image
jaz sem ga iz istega razloga izpisala....ker mu je bilo med takimi malimi v ueber tečno....v veliki skupini pa kao ni bilo placauser posted image


Potem si ga pa v drugi vrtec vpisala?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoč pri odločitvi
23.3.2009 16:19:29   
miiica
CIAO!Moj mali Alex je ze tretje leto v italijanskem vrtcu ,pa se meni zdi prav fino.Zdaj ima 4 leta in super govori oba jezika,in v vrtcu se otroci med sabo itak pogovarjajo malo v enem in malo v drugem jeziku.Konec koncev pa je vedno dobro če znaš več jezikov ko si starejši.Zate ne vem a jaz ga imam namen dati tudi v italjansko šolo.Mislim da vrtci z tujim jezikom niso nič slabega,ampak prej dobro.Jezik pa je najmanjši problem ,saj ga malčki yelo hitro osvojijo.user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomoč pri odločitvi
23.3.2009 18:43:09   
*alja*
No pa je minil prvi dan našega "uvajanja".
Ko sva šla ven so ji tekle solze, potem se je baje sprijaznila. Ve že enih 7 nemških besed in ji je prav zanimivo ko govori user posted image .

Tako da upam da bo. Navdušena je nad igračkami ki jih je dosti več kot pri nas. Igralni park imajo 10 krat večji kot pri nas,... Vglavnem zaenkrat je vreduuser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu miiica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomoč pri odločitvi
23.3.2009 18:55:57   
Neža7
Bom jaz tako rekla.....

Moja sestra se je v Avstraliji rodila. Ko je bilo 5 let stara smo se tudi preselili. Govorili smo slovensko z njo (koliko znamo) in je tu začela 1. razred.
Sedaj je v že v 7. razred. Slovensko govori in bere odlično. Angleščino tudi bere in piše odlično.
Nič ne bo narobe, če bi šla v vrtec v Avstriji. Bo odlično zanjo user posted image

Jaz sem pa obratno. Pri 5. let starost smo se v Avstralijo preselili in sem se brez težav naučila angleščino, da tu v Sloveniji sem kot Avstralka za ljudi čeprav sem Slovenka user posted image  Slovenščina mi tudi kar gre, čeprav nisem nikoli tu hodila v šolo razen Višjo šolo in se trenutno pripravljam na zadnji izpit in program računovodstvo. 

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomoč pri odločitvi
24.3.2009 12:54:37   
Anonimen
Kar se tiče same menjave vrtca, sem bila pri mojih dveh izjemno prijetno presenečena, kako zlahka je šlo. Pri tej starosti otroci še ne stkejo globokih prijateljstev, tako da hitro najdejo prijatelje tudi v novem vrtcu.

Kar pa se tiče jezika - v sinovo skupino je pred nekaj tedni prišel mali Kitajček, ki ne zna niti besede slovensko. Sem vprašala vzgojiteljico, kako to zgleda, in je rekla, da super. Vse mu pokažejo, vse prinesejo, zelo se trudijo okrog njega, in Čo (tako mu je ime), menda navdušeno sodeluje v vsem. Si pa predstavljam, da sta morala starša vložiti veliko pozitivne energije. V glavnem, z našim Matijem sta ful dobra prijatelja, pa je Matija star 2 leti, Čo pa 4.

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vpisati otroka v avstrijski vrtec?
25.3.2009 12:04:25   
roberta
absolutno jo vpiši user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?