zelenjava- kako je najboljšega okusa (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


mkbk -> zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 15:07:55)

Pozdrav!

Zanima me kako dajete zelenjavo svojim dojenčkom pri 6, 7. mesecih (oz. ste dajale) - v kakšnih kombinacijah, kot juhice ali kašice? Pa kako izboljšat okus, dokler še ne smejo mlečnih izdelkov.




nynna -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 15:20:53)

Jaz malo solim, ker mi je drugače okus ogaben, dam pa še malo adaptiranega mleka da je boljšega in bolj poznanega okusa. Če pa dojiš in imaš svojega mleka dovolj ji pa malo tega vmešaj zraven [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 16:01:59)

Jaz sem in se dodajam malo putrcka,ceprav se ne pije KM in seveda nekoliko solim.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.3.2009 16:08:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mkbk -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 16:26:00)

a čebulo mal prepražila al samo skuhala?




nia5 -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 16:43:11)

Jaz mislim, da pri 7m lahko daš mlečne izdelke (le mleka ne), no jaz jih sem, ni bilo nič narobe.




Anonimen -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 16:54:05)

Kisla smetana, puter, sol, peteršilj, ... KM pijemo od 6, 5 meseca. Brez problemov, saj smo bili predhodno na alergološki za alergijo, zato je dal P zeleno luč.Sam od sebe.




AnciM -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 18:01:41)

Moj jo ima najraje, če je več vrst skupaj zmešanih. Na primer, največkrat mu skuham v vodi ali na sopari: korenje, krompir, cvetačo in kolerabo. Vse ukašim in dodam ravno toliko tekočine od kuhanja, da je primerne gostote. Ostalo tekočino mu ponudim za pit in ima zelo rad namesto čaja ali vode.




Majuska -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (20.3.2009 22:25:43)


Kolikor sem brala, naj se do 1. leta ne bi uporabljalo soli. Naš je tudi 7 mesecev star, tako da bo počasi dobil mlečne izdelke in meso. Večino stvari lepo zmiksam v kašico (bučke, koleraba, brokoli ...), krompir pa recimo pretlačim.




patricijap -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (21.3.2009 9:05:25)

Skuham vso zelenjavo ki jo pa mislim čisto  brez soli, pretlačim z vilico včasih  dodam malo svojega mleka -če pa še to ne pomaga pa pri mojem sončku pomaga da  dodam malo riževih kosmičev  premešam  in papcamo  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




badumbadum -> RE: zelenjava- kako je najboljšega okusa (21.3.2009 12:39:47)

Jaz večino zelenjave skuham na sopari, ker je tako bolj okusna - pa še več hranljivih snovi se ohrani-, pretlačim z vilico in včasih dodam malo AM ali kavno žličko oljčnega olja. Enkrat na teden pa 3, 4 različne vrste zeljenjave narežem na kocke, dam v lonec, dolijem vodo in dodam žličko olja ter skuham mineštrco. Včasih vanjo dodam še belo meso.




Stran: [1]