koriščenje letnega dopusta (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


alexa77 -> koriščenje letnega dopusta (23.3.2009 9:22:10)

Pozdravljeni!

01.06.2009 nastopim porodniško. Zanima me kako je s koriščenjem letnega dopusta za leto 2009. Ali ga lahko v celoti koristim preden nastopim porodniško? V službi so mi rekli, da ga ne morem koristiti v celoti, ampak samo polovico. Po informacijah, ki sem jih dobila drugje, pa bi menda lahko izkoristila vsega.

Hvala za odgovore in lep pozdrav!




tralala -> RE: koriščenje letnega dopusta (23.3.2009 10:00:55)

Jaz nastopim porodniško 28.05.2009, koristila bom lanski dopust (3 tedne) in celotnega letošnjega, saj ko se vrnem že dobim novega in ga bom imela čas izkoristiti le pol leta (28.6.2010 se vračam v službo). Kje bi bila logika ne koristiti letošnjega dopusta v celoti? Oni bi raje videli da ti propade?




Onasiss -> RE: koriščenje letnega dopusta (23.3.2009 10:11:42)

Citiram zakon o delovnih razmerjih:
163. člen

(izraba letnega dopusta)
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
(2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
(3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. Če je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu s prejšnjim odstavkom.
(4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.





boni25 -> RE: koriščenje letnega dopusta (23.3.2009 11:09:58)

Men recimo novega dopusta niso pustil da koristim celega sem ga lahko samo 10 dni toliko kokr ti ga po zakonu morajo odobrit.Po moje je vse odvisno od delodajalca.




kajajaka -> RE: koriščenje letnega dopusta (23.3.2009 11:19:58)

ni odvisno od delodajalca- no lčahko se zgovarja ali grozi... ampak načeloma ti ne smejo preprečevati izrabe dopusta.
Ali pa ga potem po porodniški koristi- še bolj ti bo prav prišel, da bo otroček malo večji, ko boš šla delat (ampak 10 dni, ti ga bo propadlo, če ga ne koristiš v letu 2009.

Sedaj pojdi pa na bolniško, če ti nočejo dopusta dat!




alexa77 -> RE: koriščenje letnega dopusta (23.3.2009 13:11:27)

Sem se sedaj pozanimala še pri računovodji in pravi, da sem upravičena do koriščenja celega dopusta pred nastopom porodniške, saj se mi delovno razmerje ne prekine.
Bom videla kaj sem bom lahko zmenila s šefom.

Hvala za pomoč in lp





Stran: [1]