hrvaška (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice >> Počitnice na Jadranu



Sporočilo


bobica -> hrvaška (15.4.2009 18:43:44)

ojla.za prvomajske počitnice gremo na hrvaško obalo v apartma.ker že dolgo let nismo hodili v apartmaje me zanima ali je sploh dovoljeno čez mejo peljati hrano? ali je za prevoz psa čez mejo dovolj potni list z potrdili o cepljenju?
hvala




maja&m -> RE: hrvaška (15.4.2009 21:01:35)

Ja načeloma hrane ne bi smel peljati čez mejo. Mi jo vedno!!!! Nikoli nam ni bilo potrebno kaj razlagati in kazati. Pač hrano daš bolj spodaj, povrhu pa potovalke in podobno.
Glede psa...sedaj so tako dobili potne liste (mislim, da to zadostuje). Vsaj včasih je. Morda bo katera druga bolje vedela.
Kam pa greste?

Lp

Maja




Lu -> RE: hrvaška (15.4.2009 21:42:48)

bobica glede psa. Imeti mora potni list in cepljen mora biti. To k je vsako leto. In še mogoče, da ti le ne bi komplicirali naj ti v veterinarski ambulanti vpišejo da je pes zdrav in da gre lahko v tujino. To vpišejo bolj na zadnje strani potnega lista.




bobica -> RE: hrvaška (15.4.2009 22:03:52)

ma gremo dol do poreča..hvala za nasvete




naja17 -> RE: hrvaška (16.4.2009 7:17:39)

Ja, hrana čez mejo ne sme, ampak mi vedno ful nabašemo in imamo pripravljen izgovor, da je to malca za po poti: 10 paštet, karton mleka, margarina, suhe salame itd...... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




t5t6 -> RE: hrvaška (16.4.2009 8:29:52)

Kot pravijo ostale, hrane se ne sme peljat, o tem te na mejnem prehodu obveščajo plakati, mi jo vedno. Ko gremo poleti v Dalmacijo za tri tedne je avto poln hrane, vsakotedensko pa tovorimo hrano čez mejo, ker imam taščo na Hrvaškem, ki nam zmerom da popotnico. Nikoli nobenega problema. 




Stran: [1]