Tiste, ki delate po 4 ure (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


JAPE -> Tiste, ki delate po 4 ure (26.4.2009 11:00:04)

Razmišljam, da bi se po porodniški odločila za 4-urno delo. O tem sem že veliko prebrala in se pozanimala. Pa imam še vedno nekaj vprašanj. Če bi mi bila katera pripravljana odgovorit konkretno ( lahko tudi na ZS).

1. Plača je manjša za polovico. Ali bruto plača ali neto plača? Če imam sedaj npr. 500€, ali je potem plače 250€ ali malo več kot 250€ ( bom hvaležna, če katera pove svoje izkušnje)

2. Priprada ti cel regres, cel dopust. Kako pa je z bolniško oziroma nego za otroka. Je tudi plačana 80% od teh 250€?

3. Prispevke za 4 ure ti plača CSD. Kaj pa pokojninsko zavarovanje - tega moram plačevat sama za 4 ure? Koliko pa to znaša?

Vesela bom vsake informacije!




analucija -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (26.4.2009 14:01:04)

deloma ti lahko pomagam. sama sem delala šest ur.
1.pač plača je polovico manjša, tu nekje.

2.regres cel , dopust cel.za bolniško pa ne vem po moje je isto

3. mislim da nič, sama si nisem nič plačevala.

nekaj malega sem ti pomagala. upam da katera več ve




cmrucek -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (26.4.2009 14:03:04)

Kako je pa potem s porodinško? Je temu ustrezno manjša ali se slučajno upošteva plača,ki bi jo imela, če bi polno delala?




analucija -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (26.4.2009 14:15:07)

porodniško imam pa isto, kot bi bila delala poln delovni čas.




JAPE -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (26.4.2009 22:56:28)

analucija hvala za odgovor!

Še nekaj me zanima.
Kako je z otroškimi dokladi? Ali so kaj višji? In kdaj? Ali šele naslednje leto ali že prej?




Olivija -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (27.4.2009 0:02:16)

IZVIRNO SPOROČILO: cmrucek

Kako je pa potem s porodinško? Je temu ustrezno manjša ali se slučajno upošteva plača,ki bi jo imela, če bi polno delala?



to je spet odvisno, jaz sem imela nižjo porodniško. Ker so mi plačevali za tisto razliko ur nižje prispevke (osnova je minimalna plača), kot bi mi jih odvajal moj delodajalec.

CSD ti plača vse prispevke, tudi tiste za pokojnino.




analucija -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (27.4.2009 10:40:26)

ja verjetno je tut odvisno od plače. pri 1 porodniški sem imela plačo npr okrog 500e
in imela porodniško 500. pol sem pa šla delat za 6 ur in imela plačo okrog 350e. porodniške okrog 500, ki pa je bila pred kratkim zvišana na 550. tako je bilo pri meni.




JAPE -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:10:55)

Če je pripravljena še katera kaj dodat, bom vesela. Še vedno me zanima:


1. Če je plača je manjša za polovico ali je malo več kot pol
2. Kako pa je z bolniško oziroma nego za otroka. Je tudi plačana 80% ?

3. Prispevke za 4 ure ti plača CSD. Kaj pa pokojninsko zavarovanje - tega moram plačevat sama za 4 ure? Koliko pa to znaša?
4. Kako je z otroškimi dokladi? Ali so kaj višji? In kdaj? Ali šele naslednje leto ali že prej?

Hvala





liliana -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:32:33)

1. Poenostavljeno povedano, se tvoja bruto plača razpolovi. Povrnjeno pa dobiš prehrano in prevoz na delo.

2. Bolniška je plačana 80 %, vendar ne 80 % od tvoje nerazpolovljene plače ampak 80 % od dela plače (pol plače, ki ti jo plača delodajalec) in od minimalne plače (ker ti za ostale 4 ure prispevke plača "država" od minimalne plače).

3. Vse prispevke imaš plačane, tudi za pokojninsko zavarovanje, vendar za 4 ure, ki ti jih plača "država" jih imaš plačane le od minimalne plače. Teče ti pa ves čas polna delovna doba.

4. Za otroške doklade pa se pozanimaj na CSD kako in kaj.




elevitka -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:35:14)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

1. Poenostavljeno povedano, se tvoja bruto plača razpolovi. Povrnjeno pa dobiš prehrano in prevoz na delo.

2. Bolniška je plačana 80 %, vendar ne 80 % od tvoje nerazpolovljene plače ampak 80 % od dela plače (pol plače, ki ti jo plača delodajalec) in od minimalne plače (ker ti za ostale 4 ure prispevke plača "država" od minimalne plače).

3. Vse prispevke imaš plačane, tudi za pokojninsko zavarovanje, vendar za 4 ure, ki ti jih plača "država" jih imaš plačane le od minimalne plače. Teče ti pa ves čas polna delovna doba.

4. Za otroške doklade pa se pozanimaj na CSD kako in kaj.


se podpišem pod tole





Tasika -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:35:18)

1. Pri npr. 4 urnem delavniku je bruto 50%, torej je neto izplačilo malo več kot pol sedanje plače.Če te zanimajo konkretne številke mi pošlji zs.

2. Bolniško dobiš samo za 4 ure. Procent je enak kot dobivaš sedaj (ampak od polovične plače).

3. CSD plača prispevke za pokojninsko (od minimalne plače - torej ti tečejo leta za vseh 8 ur) in starševsko varstvo (od minimalne plače - če bi šla naslednje leto na porodniško bi bila osnova kombinacija tvoje plače in minimalne plače) Sama ne plačuješ nič. CSD ne plača zdravstvenega varstva - glej točko 2.

4. Otroški dodatek je višji ker imaš nižjo plačo - npr. polovično. Ampak ob naslednji vlogi, ki jo boš oddajala. Koliko je dodatek višji je odvisno od prihodkov.

Pripada ti cel dopust, cel regres.




liliana -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:46:52)

Kako?

A ne plačujejo tudi prispevkov za zdravstveno zavarovanje??!!




liliana -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:51:40)

To sem našla na CSD Šiška....

Republika Slovenija plačuje prispevke zavarovanca in delodajalca za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti, za starševsko varstvo, za zdravstveno zavarovanje pa prispevke za primer bolezni in poškodbe izven dela, za pravice do zdravstvenih storitev, povračila potnih stroškov, pogrebnino in posmrtnino.

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/krajsiDelovniCas.asp

Le poškodbe na delu so izvzvete, kot jaz to razumem.......




Tasika -> RE: Tiste, ki delate po 4 ure (5.5.2009 13:54:19)

Sem očitno malo posplošila, se opravičujem. Namreč jaz dobim samo polovično bolniško, je pa res, da sem na bolniški vedno zaradi nege otrok. Torej za ostale primere ne vem, za nego otroka dobiš bolniško samo za 4 ure.




Stran: [1]