študentka-brez prihodkov (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


emsika -> študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:20:22)

Pozdravljeni!

jaz tudi imam eno vprašanje, in upam da mi bo lahko katera odgovorila.. in sicer: sem študentka, brez mesečnega prihodka, danes sem bila na socialni in mi je rekla, da mi prej kot po porodu ne pripada ničesar ... mene pa zanima, če se prijavim na zavod, ko bom imela vse izpite in ne več statusa študenta, ali potem dobiš kaj pomoči ali kako je s tem narejeno? upam, da še ima katera podoben primer, in mi bo znala pomagati.

hvala




water lily -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:25:18)

Ko ne boš imela statusa se lahko prijaviš na zavod. Če z partnerjem ne presegata cenzusa ti bo potem pripadala socialna pomoč. Po rojstvu pa v vsakem primeru dobiš nadomestilo. Kaj pa kakšno lažje delo prek ŠŠ?




emsika -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:27:39)

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...




Volga -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:29:42)

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.




emsika -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:31:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!




water lily -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:32:57)

Ne vem sicer od kje si, ampak v ljubljani je zadnje čase ogromno študentskega dela. Ker firme ne zaposljujejo, ampak jemljejo študente - recesija kao. Pa preden si zanosila tudi nisi delala nič preko ŠŠ?

Ne vem pa koliko je cenzus za dva družinska člana. Pomoje okoli 400€[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Volga -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:35:41)

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.




ROŽICI -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:37:51)

volga sorry ampak se mi zdi da ni nimaš pavice nekoga obsojat kako in kdaj bo mela otroka!
včasih pač misliš da bo šlo.tebi je lahko če nisi v tej situaciji, maš srečo.





rija -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:39:28)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.


al pa olajgumico[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.4.2009 11:41:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Tanja55 -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:41:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.


Ja, načrtuješ in pridno študiraš in podiplomsko odštudiraš in ne dobiš službe in iščeš in čakaš ... in končno maš vse, stanovanje in službo in tko krasno si si značrtoval...zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?




rija -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:44:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?



jaz sem šla na umetno.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.4.2009 11:46:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Tanja55 -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:46:56)

emsika, dej poglej natančno po RR forumu, še včeraj sem nekje brala isto zadevo in odgovore pa zdej ne najdem in nimam časa iskat. Ampak mislim, da je blo rečeno, da ti pripada eno dodatno študijsko leto in po moje, glede na situacijo zaposlovanja, se ti bolj splača bit še študentka, sploh če še nisi 26 (tud glede zavarovanja itd.). Vsekakor se pozanimaj kaj bi blo za tvojo situacijo najbolj primerno, tud maš možnost odpret s.p.  O tem se je že pisalo na RR, mal prebrskaj.




Volga -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:47:04)

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.




Anonimen -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:47:34)

se ti bolj "splača" obdržati status, ker ti potem pripada štipendija. cenzus pa tvoj z plačo 450eur že presega, če se ne motim :

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

jaz sem obdržala status, dokler je šlo. je pa res, da sem sama ves čas delala preko šs v pisarni. ko mi je potekel status iz zavoda nisem dobila nič. sem se pa HB po enem mesecu zaposlila.




rija -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:50:07)

IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?



jaz sem šla na umetno.


hahahaha.... a to je tvoj nasvet za mlade punce


ne, za stare punce.
mlade imajo druge probleme.




water lily -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 11:52:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.


Ja, načrtuješ in pridno študiraš in podiplomsko odštudiraš in ne dobiš službe in iščeš in čakaš ... in končno maš vse, stanovanje in službo in tko krasno si si značrtoval...zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?



No no.....če pri 30ih doštudiraš pa nisi glih nekaj priden a ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Službo se išče pred podiplomcem, to je idiotizem delat podiplomca brez da sploh kdaj opravljaš delo za katerega "se učiš". S tem da imaš če delaš sproti prek ŠŠ recimo, pa študiraš oz. si absolvent, veliko šanso da te zaposlijo če si se izkazal prej. Stanovanja ne rabiš svojega, so najemniška. Neplodne so tudi punce pri 20ih. Ni potrebno imeti vse, ko se odločiš za otroka. Ni potrebno niti službe imeti, če ima partner dohodke. Imeti je pa potrebno osnovo. Ker otroke naj bi imeli odrasli odgovorni ljudje. K odraslosti in odgovornosti pa spada tudi zmožnost skrbeti zase in za otroka. Namerno narediti otroka, navkljub temu da niti zase nisi zmožen sam poskrbeti je pa neodgovorno in sebično. Če se pa zalomi.....pa pač vsa ta teorija pade v vodo. Ampak da gre pa človek namerno v to, pa še misli da je to največ kar lahko naredi.....

V glavnem......če je možno si podaljšaj status(predvidevam da si absolventka?). Prijavi skupno gospodinjstvo s partnerjem. Zaprosi za štipendijo. Pa poglej za kakšno službo prek ŠŠ. Recimo anketiranje vedno iščejo, vnos podatkov v rač. je tudi zelo iskano in niti približno težko delo, inštrukcije če kaj obvladaš.....




emsika -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 12:30:33)

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Ne vem sicer od kje si, ampak v ljubljani je zadnje čase ogromno študentskega dela. Ker firme ne zaposljujejo, ampak jemljejo študente - recesija kao. Pa preden si zanosila tudi nisi delala nič preko ŠŠ?

Ne vem pa koliko je cenzus za dva družinska člana. Pomoje okoli 400€[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



nisem iz ljubljane, tam vem da je ogromno dela, samo tule pri nas ga je malo...

volga če nimaš odgovora za mene, pol bodi raje tiho in preskoči to temo...boljše za tebe in za ostale, ki berejo..

drugim pa hvala za odgovore, bom raje šla kam drugam vprašat, ker me takile odgovori  samo živcirajo, in nič drugega...




moci -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 13:22:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.

saj vem, da ne smem. ampak bom vseeno napisala, da se strinjam.




dejzi -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 13:38:33)

IZVIRNO SPOROČILO: moci

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.

saj vem, da ne smem. ampak bom vseeno napisala, da se strinjam.



Še en star pregovor, ki se je v tem primeru izkazal za pravilnega:

"Ničesar človek ne dela tako nepremišljeno kot svoje potomce."




ssevin -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 14:43:51)

Ma kaj pa vem...danes si, jutri te ni..danes imaš, jutri nimaš...ali pa danes nimaš, pa jutri imaš.ppppphhheeeeeeeee.....




Daschi -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 14:45:46)

ne vem no, ampak, da bi zdaj odločali, kdo je primeren za to, da ima otroke in kdo ne, tega jaz ne bi, no ...

lahko pa povem bodoči mamici, da ni konec sveta, da se bo vse uredilo, če bo le vztrajala.

Tudi jaz sem bila brez službe, ko sem imela prvega otroka, mož je delal za zelo malo denarja. pa sva vseeno imela otroka in vetse kaj ... čez dve leti pa še enega, pa stvari niso kazale prav nič dobro.

A povem še nekaj? Danes imava štiri otroke, mož ima narejen magisterij, jaz delam dve službi in skupaj zasluživa krepko čez slovensko povprečje.




ssevin -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 14:48:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

ne vem no, ampak, da bi zdaj odločali, kdo je primeren za to, da ima otroke in kdo ne, tega jaz ne bi, no ...

lahko pa povem bodoči mamici, da ni konec sveta, da se bo vse uredilo, če bo le vztrajala.

Tudi jaz sem bila brez službe, ko sem imela prvega otroka, mož je delal za zelo malo denarja. pa sva vseeno imela otroka in vetse kaj ... čez dve leti pa še enega, pa stvari niso kazale prav nič dobro.

A povem še nekaj? Danes imava štiri otroke, mož ima narejen magisterij, jaz delam dve službi in skupaj zasluživa krepko čez slovensko povprečje.



Ma ja..koliko bi dejansko bilo ljudi na svetu, če bi se rojevali samo "načrtovani" otroci staršev, kateri ima vsaj en službo za nedol.čas??eh...




Pika Zoja -> RE: študentka-brez prihodkov (29.4.2009 14:49:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.


MA ne no.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Je pa ja jasno, da bi mogla država poskrbet za naše otroke. Država bi mogla dat fajn porodniško, pa fenomenalen otroški dodatek, pa tu pa tam bi mogla še kakšnih 100 e za žepnino namaknit, kajne. Je pa ja čist logično da je 450€ pljunek v morje, ko imaš otroka. In potem nastopi 'država nam ne da dovolj, da bi imeli otroke'. Sej če bi država dala, bi se imeli otroci super[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>