NS (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


pufi 2003 -> NS (13.5.2005 20:06:20)

Lep pozdravček po dolgem času vsem. Imam eno vprašanje za tiste, ki ste že bile na pregledu NS. Ali ti tam poleg UZ pregledajo tudi kri ali ne? To me zanima, ker sem imela na zadnjem pregledu krvi slabokrvnost in sem nekoliko zaskrbljena. NS imam 26.5. v PO.
Hvala za odgovor in uživajte!




MojcaG -> NS (13.5.2005 21:54:48)

da bi ti hkrati naredili uz in vzeli kri? meni so kri vzeli samo enkrat do sedaj, in to sem šla z napotnico v laboratorij. eno z drugim nima povezave. če je pa to kako drugače urejeno v postojni, pa res ne vem.. kolikor vem, mi bojo kri vzeli in pregledali še dvakrat, ker še nisem prebolela toksoplazme.

glede slabokrvnosti pa: trudi se čimbolj kvalitetno prehranjevati..

lp




NinaŠ -> NS (14.5.2005 17:15:38)

Ne pregled NS je samo UZ. Ne lastno željo (ponavadi če je tveganje nekoliko večje - če je več kot 1:300 te itak pošljejo na AC) lahko v 24 urah potem daš še kri, da naredijo še dodatne teste (ne vem kako se jim reče), ki to tveganje zmanjšajo ali povečajo, vendar ne bistveno.
Sama slabokrvnost (premalo hemoglobina) pa ne vpliva na nič pri tej preiskavi - itak si pa verjetno že dobila Legofer sirup ali Retafer tablete - te ti pa v kratkem času bistveno dvignejo raven hemoglobina (preverjeno).

LP




Andy13 -> NS (16.5.2005 15:15:01)

Test, ki se ga opravi 24 ur po NS je DHT - dvojni hormonski oz. presejalni test.

Lp, Andy




Stran: [1]