priprava špinače (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


2srcka -> priprava špinače (5.5.2009 14:08:37)

Kako dojenčku pripravite špinačo?




Anonimen -> RE: priprava špinače (5.5.2009 14:09:39)

jaz sem jo skuhala pa vmes dala malo masla ali kisle smetane...
to je to




Anonimen -> RE: priprava špinače (5.5.2009 14:10:02)

aja, potem pa sem jo se mesala s pire krompirjem




Najaa -> RE: priprava špinače (5.5.2009 15:33:46)

Na začetku brez česna, potem pa tako za ostale.Se pravi posolila in dodala maslo ali mleko.




mateyka -> RE: priprava špinače (5.5.2009 16:11:49)

jaz sem dodala kiri sirček namesto soli in smetane - sej ma kiri to že notri.
pa v pire zamešat, ker drugače je [image]http://images.zaazu.com/img/yuk-yuk-female-smiley-emoticon-000473-design.gif[/image]




kat007 -> RE: priprava špinače (5.5.2009 17:09:09)

na zacetku sem skuhala krompir in dodala poparjeno nasekljano špinačo oz blitvo pa vse skupi pretlacila z vilicami ter dodala malo svojega mleka...  danes (8,5 m) pa sem ji prvic naredila spinaco iz kopriv (na maslu poprazila cesen, dodala koprive in zabelila s kislo smetano), zraven pa pire krompir pa je bla ful zadovoljna 




Anonimen -> RE: priprava špinače (5.5.2009 17:14:57)

ja, baje je pomembno predvsem to, da otrocke prvo navadimo na zelenjavo in sele potem na sadje....ker sadje je slajse in pol nocejo zelenjave jest!
no, jst nisem imela teh problemov, sta bila oba nora na zelenjavo:)




mateyka -> RE: priprava špinače (6.5.2009 12:58:58)

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
ja, baje je pomembno predvsem to, da otrocke prvo navadimo na zelenjavo in sele potem na sadje....ker sadje je slajse in pol nocejo zelenjave jest!
no, jst nisem imela teh problemov, sta bila oba nora na zelenjavo:)


ma ne vem, jaz mislim, da je to lari fari. pravijo, da ne smejo sokov in sladkanih čajev pit pa naša tamala ne mara sokov niti pod razno, samo vodo. pa ji probam dat sokove (da dobi tudi malo sadne tekočine) pa naredi 2-3 požirke in basta. jaz sem začela s sadjem in nadaljevala z zelenjavo in ne morem rečt da smo meli kake probleme zaradi tega. po moje je odvisno od posameznega otroka.




josephine27 -> RE: priprava špinače (6.5.2009 13:01:56)

s smetano potem pa med pire krompir




resnično srečna -> RE: priprava špinače (6.5.2009 13:07:29)

pri nas smo ji v bistvu gosto hrano začeli uvajati z blitvo...smo je imeli cel vrt...naredila sem pa natanko tako kot za nas...solim tudi...samo že za nas premalo baje he he...namreč nisem mahnjena na zelo slano...in pa seveda uporabljam solni cvet....

jaz zagovarjam predvsem to, da mora biti ponujena hrana okusna...in potem ni problema...imam 16 letnika in 1 lenico in oba jest zelo rada zelenjavo...samo dobro mora biti narejeno...

glede pitja sladkega...naša ima rada čaje, sokove ji sama delam v sokovniku in je nora na korenčkovega, jabolčnega...ma zmešam vse mogoče pa ni panike...predvsem pa pije vodo z nekaj zrnci čaja...in popije po slab litertekočine...




botrca -> RE: priprava špinače (6.5.2009 17:51:36)

Enako jo delam kot za naju dva...s česnom in malo smetane ter mleko dodam. Zraven je pire krompir in meso skupaj zmiksano.




Stran: [1]