15mesecev še ne hodi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Starši čvekamo



Sporočilo


brina2006 -> 15mesecev še ne hodi (5.5.2009 20:26:36)

Pozdravljene!

Naš krofek noče in noče sam hodit ima pa že 15 mesecev.
Počasi me že malo skrbi da ni kaj narobe najraje bi kar poklicala zdravnico , kakšne so pa vaše izkušnje?
Saj nakaj se trudi vendar nima ravnotežja in se kar lepo na ritko usede in po vseh 4ih naprej ,počasi ratavam že kar malo živčna, kaj pravite vi?

HVALA!

LP




Netopirčy81 -> RE: 15mesecev še ne hodi (5.5.2009 20:28:02)

Vsak otrok različno shodi. Pač eni prej, drugi kasnej. Veliko je bilo o tem že govora, malo pobrskaj.




Anonimen -> RE: 15mesecev še ne hodi (5.5.2009 20:29:31)

otroci shodjo eni tko, drugi tko...čist odvisno....za krofke pa ne vem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




branči -> RE: 15mesecev še ne hodi (5.5.2009 21:25:27)

Oj.Naš je shodu pri 16.mescih.Plazit po kolenih se je začel pri 14.,prej se je pa puzal kot vojak po trebuhu.Baje da je normalno če shodi otrok do 18.meseca.Zdr. nam je zaradi plazenja ful zatežila tak da smo mogl hodit na fizioterapijo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




botrca -> RE: 15mesecev še ne hodi (5.5.2009 22:02:02)

Pusti otroka, naj sam raziskuje svet pred sabo. Ko bo sam pripravljen bo shodil, ne ga silit. Meni je moja fizioterapevtka, ko sem hodila predkratkim na terapije za hrbtenico rekla, da če bi starši pustili da otroci čim bolj dolgo puzajo in da se sami dvignejo na noge, ne bi bilo toliko težav s hrbtenico in nogami ko odrastejo.
Najin je shodil pri 14 mesecih in to sam, brez "vlačenja" rok in siljenja. Pustila sem naj se sam odloči kdaj bo shodil. 




gita10 -> RE: 15mesecev še ne hodi (5.5.2009 22:35:46)

moj je shodil z 10 meseci od svakinje z 18 meseci. Danes par let kasneje je od svakinje ima bolj motoriko razvito od mojega. Ni pravila. meni se je zdelo kot, da se njemu niti ni dalo shodit da mu je bilo čost uredu , da smo ga vsi prenašal iz enega konca v drugega. Niti se mu ni dalo plazit preveč. Danes je pa živ vragec. ne obupaj, mogoče shodi že jutri.




Stran: [1]