Izbiranje knjig (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Knjiga, film in glasba



Sporočilo


FLASK_A -> Izbiranje knjig (10.5.2009 22:13:01)

Na kakšen način si izberete knjigo? Po priporočilu ali greste med policami in pač nekaj izberete?




sonček33 -> RE: Izbiranje knjig (10.5.2009 22:14:51)

Največkrat res kar med policami, strokovne seveda po priporočilih, dobrih mnenjih...Kdaj najdem kakšno idejo v časopisih, revijah, netu




Marogica -> RE: Izbiranje knjig (10.5.2009 22:17:23)

Midva z možem imava doma 2.600 knjig (od tega večina podedovanih od tasta), tako, da imam kar veliko možnost izbiranja doma. Knjigo pa ponavadi izbererm po občutku oz, kaj si trenutno želim čitati. Včasih so Nobelovci, potem enostavno romani, ko želim obnavljati nemščino, berem pač nemške knjige..... Včasih pa gremo enostavno mimo knjižnih polic in ko mi "željena" pade v oči, jo pač vzamem.




fusia -> RE: Izbiranje knjig (13.5.2009 10:08:18)

Knjige izbiram različno... včasih sem čisto out in izberem kar mi pride pod roke in na prvi pogled obeta dobro branje.
Načeloma pa imam načrt, imam več sklopov knjig, ki me zanimajo: ena skupina so Nobelovci, druga skupina so svetovni klasiki, tretja pa moderna književnost - tu spremljam (bolj površno in kampanjsko) objave recenzij, nagrade (Booker, Kresnik...) in izberem kaj me potencialno zanima. Pri teh imam napisane sezname. Potem so tu še nekatere zbirke, za katere vem da me verjetno ne bodo razočarale, kot npr. zbirka moderni klasiki ali pa knjige iz založbe Beletrina in še druge.
Občasno pa rada vzamem tudi kako kriminalko ali detektivko.




Anonimen -> RE: Izbiranje knjig (18.6.2009 9:30:49)

Je kdo slučajno zasledil kakšen specializiran forum s tovrstno tematiko? Pa ne mislim zdaj nekih splošnih forumov, kjer se tema o knjigah pojavi enkrat na vsako prestopno leto.




Marogica -> RE: Izbiranje knjig (18.6.2009 9:34:00)

IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Je kdo slučajno zasledil kakšen specializiran forum s tovrstno tematiko? Pa ne mislim zdaj nekih splošnih forumov, kjer se tema o knjigah pojavi enkrat na vsako prestopno leto.


Ne...če boš kaj izvedel, mi javi, prosim...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Izbiranje knjig (18.6.2009 9:43:00)

Drugače pa vedno vzamem "Buklo" kjer so podrobni opisi novih ali komaj prevedenih knjig.




Marogica -> RE: Izbiranje knjig (18.6.2009 9:44:41)

IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Drugače pa vedno vzamem "Buklo" kjer so podrobni opisi novih ali komaj prevedenih knjig.


Jaz ne rabim samo "nove" knjige, kajti še marsikaj "starega" nisem prebrala...




Stran: [1]