spet krvomočnica :) (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


MašaS -> spet krvomočnica :) (16.5.2005 14:07:52)

Punce zdravo!

Ponavadi se oglašam na ZO forum, zdaj pa gre za temo, na katero boste ve lahko bolje odgovorile. :ups: No, tako je, nabavila sem si čaj krvomočnice, pa me zanima, če je tukaj katera, ki ga je pila in je kmalu nato zanosila.

Hvala za odgovore in lep pozdravček!

MašaS




gordy -> spet krvomočnica :) (16.5.2005 19:07:34)

Ojla!
Jaz sem ga nekajkrat...
Ampak sem več stvari spremenila, tako da ne vem, ali je to od čaja ali od kombinacije vsega skupaj...
Po predzadnji M sem imela HSG.
Priporočila za ravnanje sem dobila pri gospe Mojci, ki se zavzema za bolj naravno pomoč pri zanositvi. Vsaka si lahko misli kar si hoče, a jaz sem videla, da so nasveti realni in sem jih vsaj delno upoštevala. Omejila sem sladkor. Prehrano sem prilagodila tisti, ki se priporoča po krvni skupini, kar je zame pomenilo, da sem se skoraj popolnoma odpovedala mleku (kravje mleko iz trgovin sem zamenjala najprej za sojino, zdaj pa za kozje, količine so pa precej manjše - v kavi ja, občasno tudi kravje, sicer pa v mlečnem rižu ali čem podobnim ja, sicer pa ne), omejila piščanca in svinjino, raznorazne sire pa zamenjala za mozzarello in še dve vrsti...
Več zelenjave, tudi sadja (ne sladkega! > sladkor!!!), predvsem pa ogromno tekočine!!! Pila sem tudi malinov čaj (listi), ki naj bi pomagal da se maternica okrepi...
Edino pri gibanju še nisem prišla do neke redne dejavnosti... ko sem že zagledala dve modri...

Zdaj, ali je krvomočnica tisto ali ne, kar mi je pomagalo, bi težko rekla. Mislim, da je nisem spila deset skodelic.
Sem pa napisala vse, kar sem bistvenega spremenila v svojem življenju... Če drugega ne, v razmislek!

Konec koncev tudi tista kitajska modrost, da so težave z zanositvijo zato, ker so ledvice podhlajene, ni kar nekaj, ampak je hudo logična!!! Jajčniki so tam blizu, a ne, in če so ledvice podhlajene...

Kakorkoli. Na čimhitrejši dve modri in na srečno nosečnost!

LP!
Gordy




Pia73 -> spet krvomočnica :) (16.5.2005 20:07:10)

Jaz sem zanosila po enem ciklusu pitja čaja iz krvomočnice. Prej pa 16 mesecev ne. Če je to pripomoglo pa nikoli ne bom vedela,... :zmeden2::zmeden2::zmeden2: Škodilo ni,.........




Udb -> spet krvomočnica :) (16.5.2005 21:34:57)

Pia, popolnoma enako kot pri tebi - zanosila tisti mesec ko sem pila krvomočnico, prej pa 9 mesecev ne!




MašaS -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 8:33:52)

Hvala za prijetne izkušnje. Torej je vendarle kakšna, ki ji je uspelo :bravo: :bravo: To je dobra vzpodbuda zame. Še nekaj me zanima. Kako ste čaj pripravile in ob kakšnem času ste ga pile? Cel ciklus ali le ob ovulaciji? Toplega ali hladnega?

Gordy, kakšno krvno skupino imaš in kje si izvedela, kakšna je najbolj primerna hrana za to krvno skupino?

Hvala!

MašaS




Udb -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 9:49:48)

Maša, pila sem ga vsak dan, na tešče. Popila sem ga mlačnega.
Kar se tiče navodil za pripravo, so napisana na vrečki - bodi natančna, koliko minut pustiš zelišča v vodi, ker se po določenem času začnejo izločati neke strupene snovi!




MašaS -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 11:25:07)

Udb, kot vem, si iz NM, kajne? Si kupila ta čaj v Medisu v NM? Jaz sem ga in gor piše, da se da 2 žlički v 1/4 vroče vode. Meni se zdi zelo koncentrirano :zmeden: Je bilo pri tebi isto napisano?

Eni pravijo, da ga je treba piti zvečer in hladnega. No, ampak če je tebi uspelo, potem se raje držim tvojega nasveta. Samo povej mi koliko žličk na koliko vode si ti dala.

Hvala!

MašaS




Udb -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 11:45:09)

Maša, ja, kupila sem ga v Medisu! ;) A ti si tudi iz NM?

Torej, jaz sem ga dala toliko, kot gre v tisto držalo za čaj (saj veš - tista kovinska bučka, ki jo potem namočiš v vodo) - to je približno 1,5 žličke - na 1 šalčko vode (2 dl ?).

Upam da ti bo uspelo!!!




MašaS -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 12:10:00)

Aha. Tudi jaz sem iz NM :).

Jaz pa natresem čajček v filter vrečko za čaje in dam v skodelico. Ni treba potem nič precediti (to me pri čajih najbolj moti).

Čuvaj svojega trebuščka in pikico v njem. Mi pa z brzivlakom prihajamo za vami :)

MašaS




MašaS -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 12:13:11)

Pa še to..

Sem se ti pozabila zahvaliti za pomoč :ups:

Torej, HVALA HVALA, si mi zelo pomagala!!!!! :rozica:

Bodi lepo!!!!!

MašaS




Udb -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 12:22:51)

mAŠA, ni za kaj!!! Držim :miska:, da bo še ts mesec uspelo!!!!!!!!




gordy -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 13:40:56)

Ojla!

Imam B skupino, obstaja pa ena luštna knjiga 4 diete za 4 krvne skupine, kjer imaš veliko napisanega...
Našla boš tudi na netu, sama sem se pa obrnila na gospo MojcoP (več o njej poišči z iskalnikom na med.over.net, Neplodnost) - preveri, premisli in odloči se sama, koliko upoštevati (dobronamerne!!!) nasvete.

Drugače pa ni za verjeti, kako zelo se stanje telesa spremeni, če omejiš določena živila, ki ti ne koristijo, da ne rečem škodijo, pa čeprav so priporočena kot super zdrava!!! Je treba kar preizkusit in vztrajat mesec ali dva, da se telo prečisti...
Pa nisem nek fanatik, da ne bo katera mislila! Z velikim užitkom pojem tudi čokolado pa še kaj od tistega, kar bi mi lahko škodilo!!! In še vedno imam prekomerno težo (na žalost ne v gramih:)))

LP!
Gordy




MašaS -> spet krvomočnica :) (17.5.2005 14:12:47)

O, hvala! Sem med tem časom nekaj že brskala po netu, na MON pa še nisem šla. Grem pa takoj zdajle. Jaz imam A- skupino. Upam, da ne bo treba preveč odrekanj :) :ups:.


LP!

MašaS




Stran: [1]