vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


sonček9 -> vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (16.5.2005 15:13:17)

A mi lahko kdo poda primer, kako napisati vlogo za sodišče glede določitve preživnine sporazumno preko sodišča, da bom lahko uredila zadeve glede otroškega dodatka.

Pa me še zanima glede otroškega dodatka: a se šteje kdaj je bila vloga oddana al ko pride odločba iz sodišča glede preživnine?

Lahko mi pošljete na privat.

Koliko časa se čaka odgovor s sodišča v Ljubljani. Jaz imam samo še dva meseca časa za otroške.

Hvala




bena -> vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (16.5.2005 15:29:33)

Glede ureditve preživnine je postopek naslednji:

Če sta se z otrokovim očetom sporazumela glede višine preživnine, morata pri Okrožnem sodišču v Ljubljani vložiti vlogo, naslovljeno kot "predlog za izdajo sklepa v nepravdnem postopku sporazumne ureditve preživnine". Poudarjam, da morata predlog kot predlagatelja vložiti oba z otrokovim očetom z natančno navedbo naslova prebivališča obeh. Nadalje v predlogu navedita, da sta se sporazumela glede preživnine z natančno navedbo mesečnega zneska, otrokovega imena in rojstnih podatkov. Nekatera sodišča zahtevajo, da predložita tudi potrdila o višini svojega osebnega dohodka v zadnjih treh mesecih ter ocenita otrokove mesečne življenjske potrebe (hrana, oblačila, higiena, varstvo, prosti čas, itd.). To je potrebno zaradi tega, ker mora sodišče v postopku ugotoviti, ali je preživnina v dogovorjeni višini v otrokovo korist. Priloženi morajo biti tudi sodni koleki za 1.900,00 SIT. Pa nikar ne pozabita predloga tudi lastnoročno podpisati (oba z očetom).

Če pa se nista sporazumela glede višine preživnine, pa se boš morala oglasiti na pristojnem CSD, da vama bodo tam pomagali skleniti sporazum. Če pa še to ne bo šlo, pa ti preostane edino tožba na ureditev preživnine.




sonček9 -> vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (16.5.2005 17:00:18)

Bena hvala za odgovor. A imaš ti s tem kakšne osebne izkušnje? In koliko časa si čakala na sklep če jih imaš seveda? Zanima me tudi kje dobim sodne koleke, kje se jih da kupit. Jaz bi predlog poslala po pošti priporočeno.

lp




Gina -> vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (16.5.2005 18:20:46)

Ko boš vložila, pojdi s potrdilom o tem na CSD. Bi skoraj morali upoštevati (ni jim pa treba, saj uradno nisi upravičena do otroškega dodatka, dokler preživnina ni urejena).
Če oddaš 90 dni po rojstvu otroka, se ti otroški prizna od dneva rojstva, če pa kasneje, pa se ti prizna od naslednjega meseca, ko je bila prošnja vložena.

Na sodišče čakaš več mesecev. Kako je trenutno zdaj v Lj. ne vem. Vemn pa, da jaz čakam za eno samo formalno stvar v zvezi z otrokom in očetovstvom že celo leto, tako gužvo imajo ali pa tako počasi delajo.




bena -> vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (17.5.2005 7:49:46)

Sonček s tem nimam osebnih izkušenj, ampak v službi delam na teh zadevah. Ko bo pa enkrat tako daleč, bova tudi midva z mojim partnerjem sporazumno uredila preživnino. Sedaj imava sicer prijavljeno skupno gospodinjstvo, vendar bom jaz v prihodnjem mesecu odjavila stalno prebivališče na tem naslovu in se prijavila drugje. Kot mati samohranilka povsod prideš bolje skozi, predvsem kar se tiče otroškega dodatka, cene vrtca, itd.




bina30 -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (3.6.2009 14:43:06)

Stara tema iz leta 2005, vem, samo meni je zdaj aktualna. prosim, če mi katera kahko odgovori:

Na katerem sodišču se odda vloga za preživnino? Na okrajnem al okrožnem? Jaz nimam pojma. Sem iz MB.

Prosila bi tudi, če bi mi katera lahko poslala vzorec takšne vloge oz. prošnje na ZS!!!!




bina30 -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (7.6.2009 20:21:26)

Halo!!! Je mogoče katera, ki bi mi lahko malo pomagala pri tem!!!!




mojMika -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (8.6.2009 21:09:31)

Pozdravljena!

Sicer ne vem, če si že dobila kakšen odgovor, pa vseeno...

Vloga se odda na Okrožno sodišče v Mariboru, Sodna ulica. Ko prideš noter vprašaj informatorja, ikam moraš iti za ureditev preživnine, pa ti povejo v katero sobo moraš it. Tam pa dobiš vzorec vloge.
Ni komplicirano.

LP, Nataša




ajam27 -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (12.6.2009 10:53:53)

Bina 28 poslala sem ti ZS.




freha -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (16.6.2009 20:36:39)

Bina 28 tud jaz sem ti poslala ZS!




soncek.djukelica -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (18.6.2009 13:41:32)

z očetom se odpravi na CSD in tam uredita glede preživnine, in tudi tam ti povejo na katero sodišče pošlješ vlogo!




Bojana-3 -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (13.11.2010 23:26:26)

Tudi jaz bi rabila vzorec te vloge. A lahko katera se meni poslje na ZS, lepo prosim!




j.urska -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (20.11.2010 19:15:09)

Kaj mi lahko prosim kdo pove, ali je mogoče vlogo za sporazumno določitev preživnine podati pisno po pošti ali je nujno potrebno iti na sodišče osebno. Jaz bi to urejala v MB. Pa še to me zanima, kako dolgo traja, da izdajo sklep oz. odločbo.

Hvala in LP




DCUI -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (20.10.2011 11:55:53)

Najbolj zanesljivo in najhitreje si lahko predlog izdelaš tule: http://www.informiran.si/survey.aspx?docID=1530




DCUI -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (20.10.2011 11:56:39)

Najbolj zanesljivo in najhitreje si lahko predlog izdelaš tule: http://www.informiran.si/survey.aspx?docID=1530




domci -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (21.10.2011 18:43:34)

Jaz sem to urejala pred dobrim letom. Predlagam ti, da zraven še dodaš točko o stikih z otrokom in pa kdo je skrbik otroka. Tako imaš vse tri točke urejene v enem postopku, če še rabiš osnutek mi piši. Postopek pa je tak na sodišče odneseš dogovor, čez približno teden dni dobiš za plačat položnico mislim, da okoli 25€. Ko to plačaš mine dober mesec,ko sta oba klicana na razpravo. Če ne bosta ugovarjala in se tudi pred sodnico strinjala dobiš odločbo v roke takoj in je tudi TAKOJ PRAVNOMOČNA. Kar se tiče sodišča pa tistemu, ki je vplačal položnico na račun nazaj nakažejo okoli 15E če se ne motim. Sem pa urejala na okrožnem sodišču v Ljubljani.




M1984D -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (21.11.2011 7:47:03)

Pozdravljeni

Prosil bi za kakšen vzorec oz. primer obrazca za sporazumno ločitev. Pošljite mi na zasebno.

Saj vem, da so obrazci na internetu, ampak so plačljivi....



Lp




Paštetka -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (21.11.2011 18:38:07)

Kakšen obrazec[sm=zmeden.gif]
Ali greš k notarju in naredite zapisnik, če imata vse dogovorjeno ali pa greš na sodišče in vložiš tožbo. Najcenejši ti je notar.




Kerensa* -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (21.11.2011 18:47:22)

Notar je najdražji.

Vlogo za sporazum lahko napišeš prosto po Prešernu (seveda vseeno v okvirih vsaj uradnega dopisa) in oddaš na pristojno sodišče. V nekaterih primerih niti sodnih kolekov ni potrebno plačati, ampak je zastonj.




Paštetka -> RE: vloga za sporazumno odločitev glede preživnine za sodišče (21.11.2011 19:06:18)

Ja, kerensa. Tam je moja napaka. Notar je najhitrejši, sem se zatipkala. To sem napisala, ker je zgoraj domci napisala, koliko je trajalo na sodišču.




Stran: [1]