buzz ali speedi (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


mišika -> buzz ali speedi (17.5.2005 18:31:17)

vem da je bilo že kar nekaj govora o teh vozičkih pa vseeno upam da se bo oglasila katera, ki ima izkušnje s temi vozički. Kupila sem košaro dreami in lupinico maxi cosi, sedaj mi manjka le še voziček. Ne morem se odločiti med buzz-om in speedi-jem, dajte mi pomagat. Pri speediju pogrešam tisti obroč, ki varuje otroka da ne pade iz vozička, buzz se mi pa spet zdi precej ozek v naslonu...kaj pravite ve?lp in hvala za vaša mnenja




Zea -> buzz ali speedi (17.5.2005 19:00:01)

Mi imamo Speedija in sem ravno zadnjič ustavila eno mamico, ki je imela Buzza pa sva malo primerjali.

Moja analiza:
- Speedi prenese težje terene, ker ime vsa tri kolesa velika; v nasprotju s tem ima (po poročanju te mamice) Buzz včasih probleme s sprednjim - manjšim kolesom (ki ga moraš zato pogosto čistiti), vseeno je Buzz tudi uporaben kot 'terenec'

- Speedi ima večjo prostornost, Buzz je bolj kompakten, zato mislim, da ga ne moreš tako dolgo uporabljati kot Speedija

- pri Speediju je možno regulirati višino naslonjala, ko je otrok v vozičku, pri Buzzu moraš dati otroka najprej ven, prestaviti naslonjalo in potem spet noter!

- Speedi je zelo velik, sicer je zelo vodljiv (tako kot Buzz), ampak ko ga daješ v avto je lahko problem; Buzz je zložen bolj kompakten; verjetno je Buzz, ker je ožji tudi boljši v trgovinah ipd.

- Kolikor se spomnim je pri Buzzu možno obrniti smer položaja otroka (da gleda naprej ali pa nazaj), pri Speediju pa to ni možno

- Pri Speediju mora biti otrok stalno privezan, pri Buzzu pa ga lahko ščiti le obroč (čeprav ti priporočam, da ga po 6 mesecu začneš kljub temu notri privezovati, saj lahko otrok tudi ven spleza ali pade)

- Teža je približno ista, vendar je Buzz manj neroden ko je zložen, saj je manjši

- Zlaganje Buzza je malo lažje (čeprav tudi Speedi ni neroden), ponovna postavitev Buzza pa je avtomatična, pri Speediju pa ga moraš vseeno sam postaviti, vendar jaz tudi to naredim z eno roko

Tako - upam, da sem bila v pomoč! Kakšna pa je cenovna primerjava?




mišika -> buzz ali speedi (17.5.2005 19:19:32)

ej, hvala Zea za izčrpne in dobre informacije, veliko si mi povedala, cenovno je buzz malo dražji 92000 sit, speedi pa 69000 sit.




Mina1 -> buzz ali speedi (17.5.2005 20:33:56)

Definitivno Speedya, mi imamo predhodnika, torej Maxi Taxi Speedy že četrto leto, torej služi sedaj novorojenčku oz. drugemu:duda: in ne sprašuj, kaj vse smo dali skozi;)

Tisti obroč pa niti ne potrebuješ, no, vsaj naš je imel 5-točkovno zapenjanje, pa je bilo o.k.

je pa drugače Buzz sila interesanten, pa tudi zelo drag, ampak tudi naš je bil takrat najdražji, a zato najboljši.

pa-pa Mina1:)




Stran: [1]