Ali je to res... (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


kimi -> Ali je to res... (19.5.2005 9:02:24)

da če nosečnica vstane s hrbta otročku v trebuhu zapre eno prepono in 5 ur ne dobi hrane. Me skrbi ker se ponoči vedno dvigujem iz hrbta




Anonimen -> Ali je to res... (19.5.2005 9:04:54)

Mene so opozorili, da ne smem ležati na hrbtu, ker s tem zapreš otroku prepono oz. neko žilo, da ne dobi dovolj kisika ali nekaj takega. Pa ni bilo problema, ker tudi, če sem se pomotoma ponoči prevalila na hrbet, mi je postalo taki slabo, da sem se takoj zbudila.




Dari -> Ali je to res... (19.5.2005 9:06:22)


Prvič slišim ... :zmeden:. Vem pa, da ni dobro (vsaj ko si že bolj noseča), da bi spala na hrbtu, ker otrok pritiska na veno, ki pošilja kri nazaj v pljuča, da se obogati s kisikom in nato v srce, ki dobro kri pošilja po telesu. Če bi veliko ležala na hrbtu, bi otrok lahko bil zahiranček. Nekako tko je meni razložila moja G.

Lp :metulj:




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.5.2005 9:08:10)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kety -> Ali je to res... (19.5.2005 9:11:25)

Tudi jaz obcasno se spim na hrbtu,...tako na pol, pa sem v 26 tednu:zmeden:. Trebuscek imam majhen, tako, da vcasih spim se na pol na trebuhu.
Se mi zdi, da ti telo samo pove, kako ti najbolj odgovarja, saj se jaz vecinoma zbudim na enem ali drugem boku. Pri obracanju pa je neizbezna postaja na hrbtu. Pomoje ne more bit nic narobe!

LP Kety




kimi -> Ali je to res... (19.5.2005 9:21:08)

Glede spanja vem da ni dobro spati na hrbtu samo od katera tedna naprej pa...jaz sem sedaj v 24. Sem bila v porodnišnici in mi je tam ena v sobi rekla da če vstajam iz hrbta da otrok 5 ur ne dobi hrane in me je kar pri srčku stisnilo.




Dari -> Ali je to res... (19.5.2005 9:23:20)


Če ti paše spat na hrbtu po mojem ne more bit nič kaj narobe. Ko je otroček pretežek, ti pa tko ne bo več pasalo.




Anonimen -> Ali je to res... (19.5.2005 9:24:23)

Enostavno vam bo telo dalo vedeti, kdaj več ne smete tako spati. Meni je vedno postalo slabo.




Anonimen -> Ali je to res... (19.5.2005 9:24:46)

Prvič slišim.




Magi* -> Ali je to res... (19.5.2005 9:25:31)

vstajat s hrbta ni dobro predvsem zaradi mamice, ker ni pravilno. vstajati moramo preko boka, da si ne poškodujemo križa in trebušnih mišic, še posebej v nosečnosti, ko so vezi/mišice zrahljane. spanje na hrbtu ni priporočljivo v pozni nosečnosti, nas pa nato opozori samo naše telo (nam postane slabo). če pa se tu in tam znajdmeo ponoči na hrbtu, pa ni nobene panike.

na srečo naše telo ni mehanska naprava, da bi kar zaprli kak dovod hrane za 5 ur;)




kimi -> Ali je to res... (19.5.2005 9:26:10)

So me vstrašli da je joj ker jaz ponoči na hitro s hrbta vtanem ko mi otroček joka in to kar dostikrat na noč. In so me šokirali s to novico




Rozalija -> Ali je to res... (19.5.2005 9:29:42)

Jaz sem v prvi nos. to vprašala g pa je rekla, da dokler mi paše lahko komot ležim na hrbtu, da itak če se začne zapirat una žila, da se bom okol obrnila, ker se ne bom dobro počutila. Tako da sem jaz najraje ležala na hrbtu čisto do konca nosečnosti.

Kako sem ustajala pa sem pozabila, čeprav na koncu sem po moje bolj na postran se gor skobacala. Tam na sredi nosečnosti se pa nisem sekirala kaj počnem, kako spim in kako ustanem.




kimi -> Ali je to res... (19.5.2005 9:31:33)

Hvla ste me potolažile jaz sem se pa že tako sekirala da skoraj jesti nisem mogla;)

Hvala:rozica:




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.5.2005 9:43:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




CIPRESA -> Ali je to res... (19.5.2005 11:18:33)

Še nekaj od dr. Pušenjaka:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=60908&t=60904#reply_60908

LP CIPRESA:nosecka:




Stran: [1]