dodatni dnevi dopusta (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci s posebnimi potrebami



Sporočilo


supernova -> dodatni dnevi dopusta (8.6.2009 23:20:32)

Pozdravljeni, mene pa zanima ali je samo odločba o dodatku za nego otroka (imamo nižji dodatek), dovolj da ti delodajalec odobri tri dodatne dneve dopusta ali je potrebno priložiti še kakašna druga dokazila? Namreč, ko sem to v zvezi z dodatnimi dnevi omenila delodajalcu, še nikoli slišali. Zanima me na kakšen način ste to urejali v službah?
Lep pozdrav!




uwaga -> RE: dodatni dnevi dopusta (9.6.2009 8:54:20)

Mi smo delodajalcu pokazali odločbo o usmerjanju otrok - za šolo. Si niso znali kaj pomagat z njo, zato nam je zdravnica napisala potrdilo, da je otrok s PP in imajo starši pravico do izrabe dodatnih dni dopusta.
Upam , da boste čimprej uredili.




barby00 -> RE: dodatni dnevi dopusta (9.6.2009 17:09:26)

pozdravljena! do dodatnih dni dopusta sta opravičena oba z možem. samo odločbo ki si jo dobila s CSD da imaš otroka s PP neseš delodajalcu. upravičena si od 3 do 5 dni dopusta,odvisno od delodajalca:jaz sem dobila 3 dni (mercator),mož pa 5 dni (slov.železnice). ti pripada po zakonu!!!lep pozdrav




ana b -> RE: dodatni dnevi dopusta (4.7.2009 16:05:52)

Pri meni in možu je bilo dovolj samo potrdilo o dodatku za nego. Oba sva dobila 5 dodatnih dni.




ely* -> RE: dodatni dnevi dopusta (5.7.2009 21:41:19)

Midva sva oba nesla odločbo o dodatku za nego. Vsak ima 3 dni.




Anonimen -> RE: dodatni dnevi dopusta (17.7.2009 7:45:43)

Moj dobi pet dni za sina jaz sem itak doma pa nimam dopusta.




benika -> RE: dodatni dnevi dopusta (18.7.2009 13:45:50)

Jaz sem na kadrovsko poslala odločbo o o otroku s PP in dobila 5 dni dodatnega dopusta.




Bubamara -> RE: dodatni dnevi dopusta (29.8.2009 0:39:04)

Jaz sem pa na kadrovski vprašala o tem predvsem zato, ker sva z možem zaposlena v istem podjetju in so mi odgovorili, da je upravičen do teh dodatnih dni samo EDEN, torej tisti, ki dejansko neguje in varuje otroka.... ve kdo kolko je to res in kolko ne?!...torej, če sta upravičena oba starša al samo en?!
Če velja, da je upravičen samo tisti, ki neguje, se potem to tako al tako uveljavla šele, ko ti poteče porodniška, ker do takrat ga skor ziher neguje tisti, ki je na porodniški, ne?!
Hvala vsem za pomoč!




ely* -> RE: dodatni dnevi dopusta (29.8.2009 22:26:18)

Pripada obema, ne se pustiti.




RMRM -> RE: dodatni dnevi dopusta (30.8.2009 0:14:21)

Kot je že ely* napisala, dopust pripada OBEMA. Od 3 - 5 dni, odvisno od delodajalca.




lunca14 -> RE: dodatni dnevi dopusta (30.8.2009 0:32:17)

čer rmrm,sem te prišla samo pozdravit,ko vidim,da si tukaj

[image]http://www.ani3.dk/tekster-ny/t1/Hallo%20(17).gif[/image]




Bubamara -> RE: dodatni dnevi dopusta (30.8.2009 22:07:19)

Hvala vsem...drugi teden začnem z 'akcijo! LP




Bubamara -> RE: dodatni dnevi dopusta (4.11.2009 15:51:33)

Moram napisati, ker sem bila neznansko presenečena! Sicer je zdaj že kake 3 tedne, ko sem dobila odgovor.
Kljub temu, da sta mi tako kadrovsak kot pravno-svetovalna služba našega ZD, kjer sva oba z možem zaposlena zatrdili, da dodatne dni dobi samo eden od staršem, nama je obema direktor odobril 5 (!) dodatnih dni...še sreča da se včasih rada nardim 'francoza' in probam...sej baje ni greh, ne...

ne vem če me bo lohk še kdo kdaj kje naplahtal...ampak..nikol ne veš! :(
Držte se in svoje sončke...predvsem pa se pazte virusov... :(

LP




ely* -> RE: dodatni dnevi dopusta (5.11.2009 20:41:43)

super[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stran: [1]