nosečnost in naklofen (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> nosečnost in naklofen (9.6.2009 21:33:50)

imam eno vprašanje in sem zelo zaskrbljena! danes sem imela zobozdravnika in me je nato zelo bolel zob in sem vzela naklofen (ker je to moja prva [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] se sploh nisem vedela da ga ne smem vzeti)!! noseča pa sem 8t! sedaj me pa zanima če imam lahko kakšne posledice glede tega zdravila!!

hvala za odgovor!!

lep pozdrav




tinncyka -> RE: nosečnost in naklofen (9.6.2009 21:43:05)

tudi jaz sem imela danes zobozdravnika in sem imela bolečine ker sem pač zagriznila v kruh in papriko, vzela sem rajši lekadol in bolečine so minile!

glede naklofena pa res nebi nič vedela! upam da bo s tvojo pikico vse vredu!!




Menta -> RE: nosečnost in naklofen (9.6.2009 21:50:09)

Jaz vedno vzamem lekadol. Mi je moja G rekla, da lahko. Drugače pa preberi, kaj piše v navodilih naklofena ali pa jutri pokliči G in vprašaj. Po moje ti bo razložil, kako je z naklofenom.

Srečno pa brez panike! Menim, da ne more bit nič kaj takega.




kaja02 -> RE: nosečnost in naklofen (9.6.2009 22:44:39)

Kar brez skrbi, od enega naklofena pa ne bo nič narobe, večja težava je, če bi jih jemala kar naprej. Tudi po porodu oz. v času dojenja naj ne bi jemal naklofena in prva stvar, ki jo v porodnišnici dobiš je naklofen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].
Drugič raje vazami lekadol.
Ko sem bila noseča ene 10 tednov sem tud jst imela zobarja, ( pa se ga zelo bojim in vedno dobim inekcijo) pa sem zobozdravnico vprašala, kako je s tem, pa mi je odgovorila, da je otroček bolj v stiski, če mene boli, kot pa od injekcije!!

Srečno!!!!




Zala01 -> RE: nosečnost in naklofen (10.6.2009 7:00:01)

Glej, ne se tolk sekirat, od enega naklofena res ne bo nič narobe. Ampak če te še boli, raje vzemi lekadol, pa bo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Svet -> RE: nosečnost in naklofen (10.6.2009 10:06:36)

ni panike

men so ga dal v P v 25t k sem mela take bolečinepri prejšnji nosečnosti...

pa je vse ok:)))




Pandica12 -> RE: nosečnost in naklofen (3.1.2016 20:48:48)

Zivio!
Mene pa nekaj zanima sem komaj zanosila sm v 3 tednu pa me kr trebuscek boli pa nevem zakaj to je moja prva [sm=nosecka.gif] saj sem stara 17 let.. Pa me zanima ce lahko vzamem Naklofen ali raj ne?

Lp.pandica




Bigmamma -> RE: nosečnost in naklofen (20.1.2016 23:47:53)

V nosečnosti naj ne bi jemala nobenih zdravil, z izjemo Lekadola. Bolečine pa kar lahko pripišeš "čarom" nosečnosti[sm=smiley36.gif]




Janchek81 -> RE: nosečnost in naklofen (21.1.2016 7:25:21)

Ko posegate po katerihkoli tabletkih je najbolje, da se pozanimate ( magar v lekarni ) v katero skupino po FDA lestvici paše - A,B,C ... A in B je še ok, drugo pa bolje, da ne posegate .... pod A spada lekadol, pod B pa določeni antibiotiki .... tok v vednost ... če vas kdaj premami, da bi kaj uzele pa ne veste ali lahko ali ne ... najbolje poklicat v lekarno in vprašati ... one majo tm register vseh zdravil po tej lestvici ...




Stran: [1]