polne dojke in prenehanje dojenja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


alena* -> polne dojke in prenehanje dojenja (5.7.2009 17:00:38)

Zanima me, kaj se zgodi, če pustim polne dojke, da si mleka ne izčrpam? Otrok se namreč noče več dojit. Lahko dobim mastitis ali mi izgine mleko - v kolikem času?




Anonimen -> RE: polne dojke in prenehanje dojenja (5.7.2009 17:48:02)

Pomoje da lahko prav hitro fašeš mastitis.Po malem si stiskaj,glih tolk da pritisk v dojkah popusti.

S tem se bom tudi jaz v kratkem ukvarjala.Tamala je stara 23 mesecev in je že čas,da se prenehava dojit.sicer je to mislija nemogoče.Še bolj pa me skrbi kako bo,ker imam res ogromno mleka[sm=smiley13.gif]

A bi v porodnišnici dali tablete za izsuševanje mleka????




Najaa -> RE: polne dojke in prenehanje dojenja (5.7.2009 20:57:50)

Mleka si iztisni ravno toliko, da te ne bo tiščalo. In tuširaj se s hladnim tušem po dojkah.




krfjolca -> RE: polne dojke in prenehanje dojenja (5.7.2009 22:07:10)

Priporočajo še zeljne liste (iz hladilnika), ki si jih položiš v modrček. Pa žajbelj naj bi učinkoval, da se količina mleka zmanjša.




5ra_28 -> RE: polne dojke in prenehanje dojenja (12.7.2009 0:11:40)


Sicer že nekaj dni stara tema, ampak imam izkušnje[sm=smiley1.gif]

Tablete BROMERGON zaustavljajo laktacijo, se dobijo le na recept. Osebni zdravniki in ginekologi pa jih nočejo /ne smejo dajat zaradi stranskih učinkov.
Jaz jih na mojo prošnjo nisem dobila, kasneje pa na recept zaradi abcesta in sem morala takoj nehat z dojenjem. Jemlješ jih takoj po jedi, ker drugače povzročajo slabost, vrtoglavioco, tresenje rok itd.

Na dojke dajat mrzle obhladke (brisačo ali žele), da se zapirajo mlečne žleze. Prvih 48 ur boli kot 100 hudičev, ampak sem bila v enem tednu brez mleka. Kako je brez tablet, ne vem.

Njaboljše je nmehat postopoma, zmanjšuješ podoje, da se količina mleka zmanjša, sam to lahko traja... sam nimam s tem izkušenj.[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]