Delo na domu-goljufija? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


india -> Delo na domu-goljufija? (27.5.2005 9:56:54)

Mogoče ni najprimernejši naslov, a zanima me, če katera kaj ve o podjetju ALO,ALO iz MB, imajo namreč ponudbo za kosovno izdelavo obeskov, moti pa me, da še preden začneš delat, moraš plačati nihovo provizijo in "stroške" v višini 19.900 SIT.

Prosim za informacije in mnenja, če katera kaj ve!!!!!!!:miska:




kofetek2010 -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 9:59:08)

po moje je to nategavščina 8) ni šans, da bi jaz njim plačala in še delala za njih :grrr:




baguSka -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 9:59:11)

Jst sm glede tega zlo nezaupljiva in nikol ne plačam neki vnaprej.;)




nejcko -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 10:01:27)


Meni se tudi take stvari vedno nekam sumljive zdijo, ne vem, no ...





Lenny -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 10:03:32)

Alo, alo Harc Franc s.p., Plintovec 12, Zg.Kungota
Ta podatek je najden v IBON-u, drugega pod Alo, alo v Mariboru ni.
Gre za pravne, računovodske, knjigovodske in revizijske dejavnosti, davčno svetovanje, raziskovanje trga in javnega mnenja, podjetniško svetovanje in dejavnost holdingov.
Zadnja objavljena bilanca 2002.
To je vse, kar se da videti.
Lp




india -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 10:08:15)

Se pravi nisem edina, ki nima zaupanja v take zadeve:bravo::bravo::bravo:...sistem najprej plačaj, da boš potem morda kaj zaslužil, mi ni bil nikoli simpatičen.

Lenny, hvala za ta podatek, čeprav v tej registraciji ne najdem izdelave obeskov in niti kakšnega posredništva:zmeden2::zmeden2::zmeden2:

Se pravi, ne hvala za to ponudbo!:)-:)-




kofetek2010 -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 10:09:24)

in to s 3,1 mio SIT prihodkov :zmeden2:

ALO d.o.o. je pa iz Dola pri LJ s 8,5 mio SIT prihodkov v letu 2003 ;)




Micy -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 10:09:42)

:)Joj jest tega ne poznam, sem pa že brala ravno na tem forumu je blo o tem govora in so se vse neki pritoževale, zdaj ne najdm tega posta drugač bi ti ga prilepla.




Annny -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 11:42:04)

Da slučajno ne bi poskusila, dve starejši gospe, s katerima sem se pogovarjala, so nategnili:zmeden2: Mislim, dajo ti za delat nekaj, kar potem nikoli ne odkupijo (vedno najdejo kake napake), tistega denarja pa nikoli ne dobiš več nazaj.

Odsvetujem;)




india -> PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (27.5.2005 12:42:19)

Anny, ne bom se spustila v to, niti slučajno, ker sem preveč previdna pri tem, sploh pa ne dam nikomur denarja, če bi rada jaz nekaj zaslužila, a ne?
Je pa stvar taka, da ti baje dostavijo voljno za pletenje obeskov, pa kovinski del in embalažo, plačilo je 47 SIT po komadu, meni so en vzorec polsali, res je simpl za nardit, a ne pod takimi pogoji.
Nekateri pa res grdo izkoriščajo tiste,ki so brez denarja.
Fej in fuj!:grrr:




Amapola -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (11.5.2008 18:52:52)

Nekaj let po tej razpravi se goljufija nadaljuje. V Slovenskih novicah je objavljen oglas za delo na domu. Po prvem delu plačila stroškov dobite paket, v katerem je nekaj volne, vzorec in načrt izdelave zapestnice. Ko izdelate 5 zapestnic, za katere ugotovijo, da so dobro narejene, zahtevajo naslednji obrok, 87€. Predlagajo nekakšno registracijo, čeprav gre pri delu na domu tudi za Pogodbo o zaposlitvi. Tip, ki oglaša, nima registrirane dejavnosti in se tudi ne pojavlja s celim imenom in priimkom. Skoraj gotovo gre za isto osebo, ki mu prevara uspeva že veliko let.
Ta vrsta goljufije je že znana, zato ne nasedajte oglasom za delo na domu. Predpogoj za delo na domu je Pogodba o zaposlitvi, delodajalec mora prijaviti dejavnost pri inšpektorju za delo pred začetkom dela in v tej fazi to nič ne stane.
Znesek 87€, ki mu je treba prišteti stroške za poštnino ne ustreza vrednosti paketa. Prav tako je znano, da ne odkupi nobenih novih obeskov, ker nikoli ni zadovljen s kvaliteto.
Prosim, da pred goljufijo, o kateri je govora obvestite ćimvečji krog  ljudi. Če pa ste že oškodovani, prijavite goljufijo na policiji in delovni inšpekciji. Seveda morate predložoti vse listine, ki vaše navedbe dokazujejo in druge podatke ( datum plačila, pošto vplačila).





pomar*ANČA* -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (11.5.2008 19:28:36)

kolegica je nasedla podobni fori... dobila se je z enim iz lj, plača 5000 sit, potem pa naj bi ji pripeljali domov neke ure da bi jih sestavljala. ni bilo ne ur, ne glasu od tega človeka, še manj pa tistih 5000 sit




Amapola -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (29.6.2008 19:04:13)

Poglejte v včerjšnji Večer, na strani 20, z dne 28.6.2008. Zanke dela na domu.




Mateja82 -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (8.7.2008 13:26:35)

Sigurno je nateg. Pred časom sem tud sama spraševala na forumu za eno delo, pa se je pol izkazalo, da gre za eno firmo, ki pa sploh ni registrirana.




mama54 -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (8.7.2008 17:37:52)

 
Ja, sem brala v časopisu. Čisti nateg.

Najbolj me je pri tem postu razveselilo to, da je naša Miška01 spet med nami. Nato vidim, da je post že star, iz leta 2005.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Andreja221 -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (9.7.2008 20:40:09)

Pred parimi leti sem plačala 5.000 SIT firmi (R&M oz. "r end em" al neki podobnega) in potem naj bi mi v parih mesecih pripeljali domov robo za sestavljat. Nikoli ni bilo nič od tega firma pa je skrivnostno izginila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]




susika -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (7.10.2009 16:07:32)

zivjo,nova z vami.ne morm vrjet jest sm pa ze vse podpisala da mu poslem sm sla pa seekrat prevert na net kaj je to za en clovk k sm pa vidla da je blo v casopusu in nevem kje se sm pa rekla da pustim use. bi pa rada da spoznam gdo je ta clovk! sm ga pa se ucer klicala da mi bi prilozu aneks placevanja je pa reku da nej bi mi to opcina posredovala. fak sramota za oceta 2h otrok lahko bi mal na njih pomislu da jim daje slab zgled.
KRETEN!!!!!!! po domace




marsla -> RE: PONUDBA ZA DELO .......... VERODOSTOJNOST (19.10.2009 16:09:02)

Če želite delo na domu, potem je spodnja povezava za vas prava.
http://www.prosnja.com/at1.cgi?a=481445&e=vipklub.html
http://www.prosnja.com/at.cgi?a=481445&e=30dni.htm
http://www.prosnja.com/at.cgi?a=481445&e=prirocniki.htm




Stran: [1]