vodene koze-kdaj v vrtec?? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


majci27 -> vodene koze-kdaj v vrtec?? (2.8.2009 15:52:04)

pozdrav!moj sin je 1 teden nazaj dobil vodene koze. danes so se mu vecinoma posusile, hraste ima. kdaj hraste odpadejo? Ga lahko mazem s kaksno kremo?

Imam pa se 10 mesecev starega dojencka? v kolikem casu bi jih on dobil? je mozno da jih sploh ne bo dobil?

hvala za vas odgovor




hubi -> RE: vodene koze-kdaj v vrtec?? (2.8.2009 21:06:28)

Inkubacijska doba je 2 do 3 tedne. Za mazanje pa ne vem, pazi, da ne bo hrast dol trgal, ker bodo potem brazgotine.




pelin -> RE: vodene koze-kdaj v vrtec?? (2.8.2009 21:17:18)

Sedaj po novem ne dajejo nič za mazati, ker pravijo da vse kreme zavirajo sušenje teh izpuščajev.Moja je dobila le kapljice Claritine, da je ni preveč srbelo.Glede ta malega pa tako....Moj je bil takrat star 6 m pa so mu izpuščaji izbruhnili kakšen teden kasneje kot hčerki.Teh pikic je imel toliko, da se ne da povedati, prenašal pa je vse skupaj dvakrat lažje kot ta večja pri treh letih.Ni imel skoraj nič vročine, medtem ko je ta večja kuhala kot strela...Tudi brazgotinic mu ni nič ostalo, hčerkici pa so.Je res tako , da mlajši otroci te bolezni lažje prenašajo.Seveda pa je tudi možnost, da se jih ne bo nalezel, ker poznam kar nekaj takšnih primerov, ko jih je imel le eden od otrok.Da zadeva vseeno ni kar tako, bi povedala še primer, ko je tamali prinesel iz vrtca domov vodene koze in se jih je nalezel tudi ati. Sine je bil v dobrem tednu zdrav, ati pa je moral  iti v bolnico, pa še posledice so mu ostale na srcu....Skratka tudi , če je po enem tednu že skoraj dobro, ga jaz ne bi pošiljala v vrtec (mislim, da ga po pravilih še tudi ne smeš), ker je vseeno velika verjetnost, da se otrok prehladi oziroma naleze kakšne druge bolezni, saj je njegov imunski sistem precej načet po taki bolezni...




juniorka -> RE: vodene koze-kdaj v vrtec?? (3.8.2009 12:19:21)

http://www.bbc.co.uk/health/conditions/chickenpox2.shtml




Stran: [1]