otekanje noge (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


Felicita -> otekanje noge (19.8.2009 13:37:43)

En nasvet bi prosila - že slab teden me boli stopalo oz. nart in sicer ene 3cm od prstov, tko čist na sredini. udarla se nisem, padla nisem, ... ne spomnim se ničesar, kar bi sprožilo bolečino. ok, sm si mislla da bo že nehalo (lahk sm spet kej v spanju hodila pa se kam butnla). no, zadnje 2 dni mi ta noga oteka, kar opazno, ampak ne cel nart/stopalo, ampak samo okolica, kjer me boli, tko da mam 'buhteljček' čez rob čevljev. se mi za to splača hodit k zdravniku, glede na to, da očitno neka fizična poškodba ni? (pa tudi modro ni...)? in kaj lahko sama nardim okol tega? hladni obkladki? karkoli?




miapia -> RE: otekanje noge (19.8.2009 14:32:52)

Jaz bi šla k zdravniku, ker kar tako nič ne zateče.




darja72 -> RE: otekanje noge (19.8.2009 15:47:21)

Si mogoče pomislila na šen? Zna biti kar precej neprijetna zadeva.




tanjusi -> RE: otekanje noge (19.8.2009 16:19:21)

se mi zdi da sem mela nekaj podobnega kot opisuješ... Nisem šla k zdravniku, jaz mislim da sem si kako kito nategnila, sam tudi ne vem kje in kdaj, je ful bolelo .Pol sem si nabavila tisto za gleženj namesto povoja, pa fajn poijala, pol pa je šlo počasi nazaj me je pa kak mesec bolelo, ko sem prišla na morje je blo po enem dnevu ok , po mojem zaradi vode....




Felicita -> RE: otekanje noge (19.8.2009 19:55:51)

zdravnik pravi mrzli obkladki, medrol in počivat z dvignjeno nogo. če bolečina in/ali oteklina ne izgineta, se vidiva v petek... ni pa znal povedat kaj bi lahko blo.




tanjusi -> RE: otekanje noge (20.8.2009 16:11:57)

medrol

zakaj pa to ?
To je mislim da še kar močno zdravilo!!




Felicita -> RE: otekanje noge (20.8.2009 16:15:34)

je ja, kortikosteroid, samo sm dobila 'tamalo' dozo (=16mg). zaradi zmanjšanja otekline predvsem. pa menda se zadeva izboljša, če bi bla slučajno revma [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] kakorkoli, zadeva ne gre nazaj, tko da sm ju3 ob 9ih naročena.




tanjusi -> RE: otekanje noge (22.8.2009 8:25:51)

e ja, kortikosteroid, samo sm dobila 'tamalo' dozo (=16mg). zaradi zmanjšanja otekline predvsem. pa menda se zadeva izboljša, če bi bla slučajno revma user posted image kakorkoli, zadeva ne gre nazaj, tko da sm ju3 ob 9ih naročena.

kako si opravila?




Felicita -> RE: otekanje noge (22.8.2009 8:55:16)

poslal me je na travmo (urgenco), kjer so me pretipal, poslikal in povil ter dal diagnozo 'izvin in nateg drugih in neopredeljenih delov stopala' in 'čezmeren napor ali ponavljajoči se gibi'. Zlomljeno (ali počeno) ni. verjetno je dejansko kakšna kita ali kej podobnega. če ne neha otekat se pa lahko ponovno tam oglasim pa me bojo še mal prešipikal. sicer pa počivat, hladit, dvignjeno nogo.
p.s.: na urgenci sem bla fertik v slabi uri pa pol, pa vsi ki so me dobil v roke so bli strašno prijazni in profesionalni, tko da [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




tanjusi -> RE: otekanje noge (22.8.2009 9:36:22)

'izvin in nateg drugih in neopredeljenih delov stopala' in 'čezmeren napor ali ponavljajoči se gibi'. Zlomljeno (ali počeno) ni. verjetno je dejansko kakšna kita ali kej podobnega. če ne neha otekat se pa lahko ponovno tam oglasim pa me bojo še mal prešipikal. sicer pa počivat, hladit, dvignjeno nogo.

mene je podobna zadeva kak mesec matrala, če maš možnost v kaki vodi migat bi blo po moje fajn, mene je na morju takoj nehalo bolet[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lunicaluna -> RE: otekanje noge (29.8.2009 17:51:49)

Najbolsi za to je ledeni gel.Prav prijetno hladi pri poskodbah.




Stran: [1]