RE: November2009 - 2. del (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 10:22:32)

Dobro jutro. Dons je bla mal bol noč kot včeri, sm samo eno uro prebedela. Pa zjutri sm potegnila do devetih.
MC09 kot ti je Ninka80 napisala je najbolš da maš za oblečt v tistem ko si prišla, ker trebuh bo še vedno ogromen.

Pri nas mamo pa že sonček[sm=smiley1.gif]




giotti -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 10:39:26)

Pozdravljene po dolgem času... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

NAJPREJ ČESTITKE VSEM MAMICAM IN MOJA NAJVEČJA ŽELJA ZA VSE, KI STE RAVNOKAR DOBILE PIKICE V NAROČJE, IN TISTE, KI ŠE BOSTE, DA VAM STEČE DOJENJE, KER TO NI LE FIZIČNA HRANA, AMPAK TUDI ČUSTVENA, KI JO TAKO NEBOGLJENI MAJHNI OTROCI TAKO NESKONČNO POTREBUJEJO. NAJ BO TO ZAČETEK NOVE POTI, KJER SE BOMO VSE NEKAJ NAUČILE... NE BOMO SAMO ME NAŠE SONČKE UČILE, AMPAK DAJMO SE UČIT TUDI ME OD NJIH. NAJ V VAŠIH DOMOVIH VEDNO SVETI LUČKA LJUBEZNI IN RAZUMEVANJA. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]

Pa imam spet navdih za pisanje.
Tokrat zato, ker sem tako zelo srečna, da kar jočem... Pikec se mi premika po trebuhu ob prečudoviti glasbi, ki jo v tem trenutku poslušam in izbiram, kaj bom imela s seboj na porodu. Naredila si bom CD ali dva ali tri in skoz to vrtela, da mu bo potem njemu in meni, ko prideva v bolnico in ko se bo pikec rojeval, da mu bo domače. Tako zelo bi si želela roditi doma, da se ne prestavljam, ko se bo enkrat porod priče in ker je doma tako zelo prijetno, samo pri nas to ni mogoče, razen če si naročiš babico iz Avstrije. Jaz pa nimam pojma o nemščini, zdi pa se mi zelo pomembno, da se z babico dobro razumeš... zato moram narediti čim več v tej smeri, da ko bom v bolnici, da si bom tam naredila čim bolj domače vzdušje.
Zato sem se začela psihično pripravljti, da bo treba v bolnico ob tako intimnem in duhovnem dogodku, kot je rojstvo novega bitjeca, zato se bom ta teden zmenila za obiske v Postojni, Kranju in Ljubljani. Na podlagi vtisov in kako me bodo razumeli, kaj si želim pri porodu in česa ne in kakšno podporo pri tem mi lahko nudijo, se bom potem odločila, kje bom rodila. Zaenkrat trkam na les, ker nimam absolutno nobenih nosečniških težav, to pomeni, da imam zelo dobre možnosti za čim bolj naraven in nezakompliciran porod. Ampak dajem tudi trud v to, vsak dan več vadim jogo, raztezanje medenice, čepenje, utrjevanje nožnih in hrbtnih mišic, hitra hoja na svežem zraku, dihanje, masiram presredek in vsak dan bolj čutim, kako me masaža manj boli... Molim in prosim za to, da se mi želja po naravnem porodu uresniči.
Res sem srečna vsak dan bolj in sploh ne dojemam, da ne rabim več v službo. Kakšna druga kvaliteta bivanja je zdaj, ko se lahko ukvarjam samo sama s seboj in otročičkom. Počasi bom tudi zaprla računalnik do nadaljnega, ker bi se res rada popolnoma odklopila od zunanjega sveta in se ne želim več vznemirjati s težavami drugih in raznoraznimi izkušnjami drugih, ki jih potem premlevam v sebi in me oddaljujejo od lastne intuicije, ko pridejo določene misli v glavo in ne vem, ali so moje ali so od zunaj...

Skratka, ker ne vem, kdaj se bom ponovno oglasila, želim že zdaj vsem najlepšo izkušnjo v življenju, ki ji boste rekle porod in naj ne bo tak, da boste želele čimprej pozabiti nanj, ampak naj bo tako lep in duhovno izpolnjen, da se ga boste vedno in rade spominjale. Naj bo to izkušnja, ki jo boste želele z veseljem in navdušenejme pripovedovati drugim ženskam, ki še niso rodile in se mogoče bojijo poroda, da jim boste s svojo zgodbo lahko vlile moč in pogum, da je pa to nekaj, ker te duhovno obogati in spremeni in da smo lahko ponosne in srečne, da nam je podarjena ta izkušnja.
Punce, srečno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] in velik [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image] za vsako posebej!




barbchen -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 10:48:16)

IZVIRNO SPOROČILO: MC09

Dobro jutro!

Še več vprašanj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image]

Že v nedeljo sem pripravila torbo za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] za porodnišnico, ne vem pa kaj naj pripravim za sebe. Vem da rabiš v času bivanja samo kozmetiko (rodila bom v Celju), kaj pa ko greš domov? Kaj si boste takrat oblekle, te hlače, ki jih nosite zdaj, v nosečnosti? Saj mi ni nič prav, pa dvomim, da mi po porodu bo. Al kr kako trenirko? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Že razmišljate kaj v tej smeri?

Zdaj pa na sprehod, je SONČEK!!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]

Uživajte!!!



MC09, nam je na šoli za starše babca rekla, da naj si ne delamo utvar, da bomo kar takoj na rit spravile prednosečniška oblačila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], tako da jaz bom mojmu naročila, da mi bo prinesel kar nosečniška oblačila, od vrat P. do vrat avta bom že nekako prišla[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




tassika -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 10:54:33)

Tassi je doma, več pa kasneje, me vse boli, je razboleno zgleda od obrata, sedim težko, tako da večino stojim in ležim.




nogavicka80 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 11:04:14)

Pri nas je noro lep, sončen dan, ampak mene je pa na polno zagrabilo in sem premazala še zadnje deske za kinderpet, perem kot zmešana, razmišljam kaj vse napisat dragemu, če meni ne bo uspelo postoriti stvari do konca...skratka...malo prehitro me daje. Ker imamo še 3 tedne časa. Vsaj.

Sem se pa zbudila z velikim flekom pri dojki, kar mi ni bilo niti malo všeč. V materinski šoli je bilo rečeno, da prvi dan spraviš kvečjemu za žličko mleka ven, meni pa se že pred porodom kar ulije...huh, upam, da se bo tudi takrat, ko bo ZARES potrebno.

Malo se spočijem in zadiham, nekaj pojem, potem pa nazaj, veselo na delo [sm=smiley1.gif].

LEP DAN VSEM!!! REEEEES JE LEP!!!




ellam -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 11:13:42)

Živjooooo nosečke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Se me še sploh spomnite??? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Se že res dolgo nisem javila, samo brala sem vas.
Zdaj pa mi je še par dni ostalo do PDP-ja in sem rekla,da bom še izkoristila prosti čas [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Nosečnost je super, jaz se počutim kot rožica, prav niče me ne ovira.. Razen pač trebuh,ki je ogromeen [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Bila sem na pregledu, kjer so mi naredili CTG. Ravna črta do Pakistana [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] MV zaprt in še nič zmehčan. Tako,da bomo še kr čakali,da se začne akcija [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Vidim,da že imamo kr nekaj mamic [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Iskrene čestitke vsem.. Pa sami fantki so.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Joj, moram it.. Lija me potrebuje.




sasenka -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 11:21:12)

Pozdravljene,

saj ne morem verjet. Par dni brez računalnika in novi člani že prihajajo. Čudovito in čestitam vsem novim staršem! Bravo! Upam, da bom kmalu na vrsti. Sicer pa imam še do roka 21 dni in danes začenjam 38. teden. Tassika me veseli, da ja obrat uspel. In normalno je, da te vse boli. Zato pa kar lepo počivaj.

Ta teden imam mojo miško doma in je prav naporno. Ne vem, kako bo, ko bosta dva. Sicer pa upam, da se bom bolje počutila. Sem že kar pošteno utrujena od te nosečnosti. Če jo primerjam s prvo je čisto drugačna in fizično pa tudi psihično bolj naporna. Upam, da bo vse ostalo bolj na izi. Sicer pa se je moj mož tako mahnil po prstu, da mu je otekel kot krompir. Upam, da ne dobi mavca, ker bom potem sama čisto za vse. Najverjetneje se bom še sama peljala v porodnišnico [sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif].

Uživajte!!




Menta -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 11:57:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Perlica76

 
Sem pa ful zanič,hitro se utrudim,celo ko jem,se zadiham!!
No,še malo bomo potrpeli,potem pa bo spet gibanje lažje!!
 
Pa-pa


S tole izjavo si me pa fuuuul nasmejala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




rožica13 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 12:04:47)

Ojla!


Joj kok je lep dan danes! Bom šla na dolg sprehod z nečakinjama, ki majo počitnice. Sem se pa prejle malo prevrnila. Sem počepnila, s polnimi rokami, v eni sem imela novo rožo z novim lončkom, ker sem hotela pobrati še ostale vrečke, pa mi je zmanjkalo ravnotežja in sem se prebrnila naprej, ker nisem hotela rože vržti po tleh, sem se vrgla na kolena. Sej ni blo nič hujšega, mami je takoj prletela, pa sem rekla da mi ni nič, mislila sem da imam kavbojke čisto strgane, pa se sploh ni nič poznalo. To se mi drugače večkrat dogaja, da ko počepnem, me vrže naprej, pač nimamo nosečnice prave stabilnosti, ker vse vleče naprej zaradi trebuha.




pikica 28 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 12:14:50)

IZVIRNO SPOROČILO: ninka80

IZVIRNO SPOROČILO: pikica 28

punce hvala za vse pestke in lepe želje...je pomagalo...

Ne znam opisat kako dober filing je, ko dobiš otročička na trebuščka...NORO...res pozabiš na vsako bolečino, ki je bila še malo prej prisotna.

No po dveh prečutih nočeh (zarad popadkov)...sem potem rodila v 2,5 urah...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]   še enkrat.

Je pa res najlepša stvar, ko ti dajo tisto malo drobceno bitje, ki je čisto tvoje na trbuščka.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley17.gif[/image]

A si bila v B?



Ja rodila sem v Brežicah.

Sem prejle brala porodno zgodbico naše prve porodnice.
Bom malo povedala kako je bilo pri nas.

Kot veste sem bila od petka do nedelje v P in ni bilo nič s porodom. V nedeljo zjutraj so me spustili domov s svojimi popadki. Bila nisem še nič odprta in so rekli, da je bolje, če sem v domačem okolju, kot pa da ležim v P. Tako so se moji popadki nadaljevali celo nedeljo in celo noč iz nedelje na ponedeljek. Spala sem samo eno urco. Prišli smo na 5 s popadki in kličem babco...Ta mi reče naj se spakirava in greva v P. Ob 11 uri prideva v P in me zopet priklopijo na CTG. Popadki so se spet nekoliko umirili in prišli na 7 min. Bila sem komaj odprta za en prst. Dali so me v sobo in tako so se popadki nadaljevali še cel ponedeljek in celo noč. Nekje okoli 24 ure iz ponedeljka na torek so bili tako strašni popadki, da so me zopet odpeljali na CTG in me pregledali. Je rekla babca, da do jutra moramo roditi. Pa seveda ni blo tako. Popadki so se nadaljevali še vso noč na 5 min in z mojim spanjem spet ni bilo nič.
Zjutraj sem bila že kot zombi, totalno brez moči in volje. Me je babca priklopila na CTG in naredila pregled. Seveda jaz sem bila še vedno odprta samo za en prst. Potem me je pa totalno zabidiral. Mi reče ta babca, da kaj se jočem, da smo pač ženske, ki ne prenesemo visok prag bolečine. Če bi imela kaj moči, bi jo zabrisala po tisti sobi, da bi bil joj. Sem si mislila, ne ti men o pragu bolečine...Ga imam kar visoko...

No ina tako me odpeljejo nazaj v sobo in mi rečejo naj hodim po hodniku gore dole. Jaz hodim, hodim..in pride čas vizite. Tam me vidi Kočnarjeva kako sem že totalno izmečena in, da ne morem niti govoriti. Mi reče, da me bo ona pregledala.
Pridem k njej na pregled, in hvala bogu sem bila odprta za dva prsta. Tako se je odločila Kočnarjeva, da je dosti mojega mučenja in, da gremo ob 9 uri v porodno sobo in da dobim umetne popadke. Meni je billo že čisto vseeno. Nisem mogla tudi govoriti. Poklicala sem svojega, naj pride v P, da bomo rodili. V porodno smo prišli ob 9.30 uri in takrat se je začelo.




pikica 28 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 12:54:47)

joj me je ven vrglo...kje sem ostala...

Aha bili smo v porodni. Dobila umetne in smo začeli predihavat. Res je da so umetni hitrejšni in hujši, vendar pa te prav usmerjajo. Imela sem super ekipo. Eno babco, ki je bila še pripravnica in je morala imeti ob sebi bolj izkušeno babco, ta mi je povedala kako naj pravilno diham in punce res pomaga. Poččččččččaaaaaaaasni vdih in poččččččččččččaaaaaaasni izdih. Pala sem v nekak trans. Pričela sem se zelo trest, ker me je zelo zeblo in se nisem mogla sprostiti. Tako sem prosila, da mi dajo še deko name. In bilo je nekoliko bolje. Moj mi je tako veliko pomagal, pa čeprav me je samo potrpežljivo božal in držal za roke. Nisem imela moči, da bi se sploh pogovarjala, tako sva si samo v tišini zrla en drugem v oči in se držala za roke. Ko je prišel popadek, me je samo nežno stisnil in božal po trebuščku. JAz sem pa pridno predihavala in bila vse skozi čisto tiho kot miška.

Po eni uri predihavanja, je sledil pregled. Najbolj me je bilo groza, da mi rečejo, da še vedno nisem odprta. Ampak nasmehnila se mi je sreča in bila sem odprta že 5-6 cm. Tako, sem se hitro odpirala, da ne morem verjet. Kot sem dejala, bila sem v transu in se sploh ne spomnim, kaj se je dejansko dogajalo okoli mene, tudi ne vem, kdaj je moj šel za nekaj časa ven, da je nekaj pojedel in popil. Vmes so me še peljali na WC in se do WC imela 4X popadke. Sem mislila, da bom padla skupaj. Že med potjo sem imela občutek, da mi bo mali padel ven.
Tako pridemo nazaj v porodno in sledi pregled. Takrat pa rečejo, sedaj bomo pa počasi rodili. Tudi pri meni se je že videlo, saj sem samo rekla, zdaj gre pa za res.... Moj me je s takšnim strahom pogledal, da sva se samo nemo pogledala in sem samo rekla, pojdi prosim ven. On pa meni...mi ne boš zamerila? Res mu nisem, ker mi je tudi bilo bolje, da je šel ven. Imela sem 3 ženske okoli sebe, ki so meskrbno usmerjale kaj moram točno narediti. V dveh popadkih smo našega korenjaka iztisni iz sebe. Vmes me je za par sekund zmanjkalo in ko sem pogledala, sem samo videla babco, ki mi govori, Tanja samo še enkrat močno stisnite. In moja pikica je bila zunaj ura je bila točno 12.12. Nisem bila nič šivana in rodila sem totalno brez protibolečinskih zadev. In kje je sedaj moj prag bolečine?

Najprej so ga lepo očistili in mi ga položili na trebuščke. Takoj sem pozabila na bolečine, ki so bile še pred sekundo prisotne. Fantastični občutek, ko čustiš malo štručko na sebi. Nisem jokala, sem pa ga samo gledala z velikim občudovanjem in bila srečna, da je ob meni moje drobno bitjece.

Noter so poklicali očka, ki je bil totalno paf, ko je prvič videl svojega sineka. Sploh ne vem od kje mi je bila energija, takoj sem bila budna in zgovorna in vse je bilo OK, samo, da smo bili vsi trije skupaj.

Izjava mojega dragega....punce ve ste carice. Ne morem verjet, kako tiho si prenašala bolečine, mene je bolelo, ko sem te videl, kako je s tabo in kako se od bolečin potiš.

Ampak po pravici povedano...lahko ponovim sam sam porod, samo da mi ne bi bilo potrebno še enkrat it čez kalvarijo dveh neprespanih noči.

To je moja zgodba kako je prišel najin Ožbe na svet.

Sem pa hvaležna svoji ekipi, ki je bila ob meni. Morem rečt, da so bile ženske zakon in so mi zelo pomagale.

lep pozdrav od Ožbeta in mamice...




MC09 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 13:22:31)

Pikica 28 hvala za zgodbo, se ob vsaki razjočem, sem pol 15 min [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley17.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley17.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image], pol pa počasi pridem k sebi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

si uporabljala kaj za mehčanje presredka? Čaj, masažo?

Uživajte skupaj v cartanju!!!




pikica 28 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 13:26:06)

ne nisem pila malinovega čajčka in tudi masirala nisem presredka. Sem pa vprašala babco ali to kaj pomaga. Pa mi je odgovorila, da ne kaj preveč. Da pa je odvisno od nas samih, kako smo prožne tam spodaj...Keglove vaje pa pomagajo...




tassika -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 13:43:53)

Giotti če te zanima moja izkušnja s KR porodnišnico napiši, sicer bom itak potem napisala celotno zgodbo, ampak se moram trenutno malo uležt, ker mi sedaj vse dol pritiska in tudi trebuh je malo razbolen, sedeti še ne morem, sicer je pa bolje da veliko hodim in ležim vsaj še dane.

Sem bila pa zelo zadovoljna, osebje prijazno, zdravniki tudi, ... saj pravim ostalo pa napišem kasneje, ker imam gradiva za cel roman[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Menta -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 13:53:00)

pikica28 Kako lepa zgodba, jaz še vedno jočem. Ne vem, kaj naj napišem...čisto sem ganjena...




ninka80 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 14:15:20)

pikica28...prečudovita zgodba [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]  Bravo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Ampak si se pa revica kr dolgo matrala, ampak verjamem, da je sedaj, ob pogledu na tvojega princa Ožbeta, vse pozabljeno.






Eva19 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 14:19:09)

Evo še mene, danes sem mela pregled....prvič ctg, danes sem začela 38 teden, ctg je bil ok, srčk bije tko kot mora, premikov je blo pa tud dovolj, je rekla samo da je vse ok, kej druzga pa seveda nism zvedla. no ampak važn da je moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] supr. sem pa mogla dat potem spet vodo in kr spet ni bla uredu...a ma še kera probleme s tem? moja ni nikol uredu, ampak ko dam pa drugič vodo, še za dodatne preiskave, pa potem nikol nič ne najdejo. pa spijem res velik tekočine pa vse, pa očitno nič ne pomaga [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

lep pozdravček vsem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/ribica.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/ribica.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/ribica.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/ribica.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/ribica.gif[/image]

Aja, za seznam, naslednji pregled ctg, v torek- 3.11.




*I.am.happy* -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 15:03:38)

No, da se še jest danes javim. Pregled OK, CTG ok, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] muva sto na uro[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] sem mal pojamrala, da sem že tko okrogla pa sem dobila nazaj, da ne smem nč prej rodit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]in pika. Naslednji pregled je čez en teden in to mi je prov povdaril, da vaginalni. Se pravi drugi (prvi je bil prvič in potem nikoli več).

Sem pa danes prebrala v reviji Mama eno neumnost, no saj meni se zdi. Pa bi prosila tiste, ki ste že mamice....piše namreč, da se v nosečnosti zrahljajo vezi in bla bla bla...in da se št. noge poveča celo za 1 številko in potem podatek, ki me je kr mal šokiral, IN TAKO TUDI OSTANE. Men se to zdi ena buča. Po neki logiki, bi tiste, ki imajo 3-4 otroke mogle met že za 2-3 cifre večjo nogo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Se pravi lahko vse stare čevlje pospravimo. Mislim, da je to res ena buča. Kaj ve pravite?

Drugače pa tele porodne zgodbe....to je tko za jokat...ampak tko pomirjujoče...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]








pikica 28 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 15:10:51)

ja bolečine so pozabljene....moj mali Ožbi je bil vreden teh bolečin. Bi ponovila zanj vse še enkrat, če bi bilo potrebno.

Tassika za seznamček..veliki 51 cm in 3170g obseg glavice 34cm




sanjacka -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 15:49:55)

pikica28, še enkrat iskrene čestitke  za sinkota  in hvala ti za tvojo porodno zgodbo![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozica.gif[/image]
Tudi mene si [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] in vsaka ti čast kako si dobro zdržala! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]Res je, na koncu je vse pozabljeno, ko  dobiš štručko k sebi....
Ženske smo resnično nekaj posebnega in moški to ne bodo nikoli dojeli![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

   Danes sem imela zadnji pregled pri moji G v ZD v CE.V ponedeljek pa grem prvič  v P, kjer imam ctg. Zaenkrat še nič ne vem, kako daleč sem, želim si le, da ne bi šlo vse skupaj predolgo čez rok! Ja, pa tudi, da  črta na ctg ne bo dolga do Pakistana, kot je rekla ellam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]!
 
monika985, kot ponavadi je moja G tako hitra, naredila je kratek zadnji UZ.Ko sem jo vprašala, da mi trebuh postane večkrat na dan, še posebej pa čez noč zelo trd, je rekla, da so to že prvi lažni popadki, da je to normalno in da je druga nosečnost drugačna od prve. Nič ni narobe, vse je normalno. 

Tako, grem kuhat malinov čaj in malo počivat,saj je dolg in naporen dan za mano!






mashy -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 16:39:14)

eva19: jaz imam vedno bakterije v vodi, pa nič ne rečejo, da bi bila kakšna panika. Pa tudi veliko pijem nesladkanega čaja in vodo.

Jaz pa tudi iz pregleda. So mi delali UZ (plodovne vode je še dovolj, ampak premalo), prvič imela CTG, vse OK. Kontrola čez 1 teden.




Menta -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 17:05:30)

IZVIRNO SPOROČILO: *I.am.happy*

No, da se še jest danes javim. Pregled OK, CTG ok, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] muva sto na uro[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] sem mal pojamrala, da sem že tko okrogla pa sem dobila nazaj, da ne smem nč prej rodit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] in pika. Naslednji pregled je čez en teden in to mi je prov povdaril, da vaginalni. Se pravi drugi (prvi je bil prvič in potem nikoli več).

Sem pa danes prebrala v reviji Mama eno neumnost, no saj meni se zdi. Pa bi prosila tiste, ki ste že mamice....piše namreč, da se v nosečnosti zrahljajo vezi in bla bla bla...in da se št. noge poveča celo za 1 številko in potem podatek, ki me je kr mal šokiral, IN TAKO TUDI OSTANE. Men se to zdi ena buča. Po neki logiki, bi tiste, ki imajo 3-4 otroke mogle met že za 2-3 cifre večjo nogo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Se pravi lahko vse stare čevlje pospravimo. Mislim, da je to res ena buča. Kaj ve pravite?

Drugače pa tele porodne zgodbe....to je tko za jokat...ampak tko pomirjujoče...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]







No, pravzaprav tole kar drži. Sicer še nisem mama in ne vem, kako se bo meni velikost noge spremenila, so mi pa kolegice in tudi moja mama povedale, da so po nosečnosti imele večjo nogo. In res jim marsikateri čevlji niso bili več prav.

No, da bi se za celo številko povečala in to pri vsaki nosečnosti, ne bi ravno rekla. Bi bilo res smešno, ampak noga se spremeni, morda postane širša, pri nekaterih daljša itd.

Zato ženske: Ne kupujte novih čevljev med nosečnostjo, ker jih morda potem ne boste mogle več obuti.
Jaz sem si sicer kupila ene[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image], ampak jih bom dala potem mami, če mi ne bodo več prav.




sanjacka -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 17:17:31)

rožica13,kdaj imaš prvi ctg v P? Bom vesela, če mi sporočiš kako je bilo?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




*I.am.happy* -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 17:21:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Menta

IZVIRNO SPOROČILO: *I.am.happy*

No, da se še jest danes javim. Pregled OK, CTG ok, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] muva sto na uro[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] sem mal pojamrala, da sem že tko okrogla pa sem dobila nazaj, da ne smem nč prej rodit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] in pika. Naslednji pregled je čez en teden in to mi je prov povdaril, da vaginalni. Se pravi drugi (prvi je bil prvič in potem nikoli več).

Sem pa danes prebrala v reviji Mama eno neumnost, no saj meni se zdi. Pa bi prosila tiste, ki ste že mamice....piše namreč, da se v nosečnosti zrahljajo vezi in bla bla bla...in da se št. noge poveča celo za 1 številko in potem podatek, ki me je kr mal šokiral, IN TAKO TUDI OSTANE. Men se to zdi ena buča. Po neki logiki, bi tiste, ki imajo 3-4 otroke mogle met že za 2-3 cifre večjo nogo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Se pravi lahko vse stare čevlje pospravimo. Mislim, da je to res ena buča. Kaj ve pravite?

Drugače pa tele porodne zgodbe....to je tko za jokat...ampak tko pomirjujoče...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]







No, pravzaprav tole kar drži. Sicer še nisem mama in ne vem, kako se bo meni velikost noge spremenila, so mi pa kolegice in tudi moja mama povedale, da so po nosečnosti imele večjo nogo. In res jim marsikateri čevlji niso bili več prav.

No, da bi se za celo številko povečala in to pri vsaki nosečnosti, ne bi ravno rekla. Bi bilo res smešno, ampak noga se spremeni, morda postane širša, pri nekaterih daljša itd.

Zato ženske: Ne kupujte novih čevljev med nosečnostjo, ker jih morda potem ne boste mogle več obuti.
Jaz sem si sicer kupila ene[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image] , ampak jih bom dala potem mami, če mi ne bodo več prav.



To mi pa ni čist nč vešč [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

Še neki punce. Men je zadnje čase oz. zadnjih par dni zjutraj tko slabo, k pol leta nazaj. a mislte, da to kaj pomeni?? kakšen bližajoči se dan D?






Eva19 -> RE: November2009 - 2. del (27.10.2009 17:25:30)

jaaa...jaz mam tud kr od enkrat, dele par dni no, zjutri take slabosti...  pa zadnjič mi je blo zvečer tud kar zlo...pa tud ne vem od česa bi to drugač blo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>