13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


pepa6 -> 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:02:39)

Pozdravljene!
Mi lahko svetujete kaj naj naredim?
Mala je stara 13 mesecev, in še vedno noče sama jesti, vso hrano pa ji moram spasirat s paličnim mešalnikom. Je kaj narobe z malo. Kaj naj naredim, da bi sama poskusla jest nepasirano hrano, ker če ji da, rezance bruha.Ne zna jih prežvečit niti ppožirat.

Čez kak mesec bo šla v vrtec pa nič ne je sama.




ledenaa -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:12:46)

Povej P in vas bo poslala na pediatrično




ZARA -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:15:35)

Zakaj pa na pediatrično?

Malo jo drilaj z malimi koščki, pa večji in večji... malokateri se od začetka ne davi.




Anonimen -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:16:24)

IZVIRNO SPOROČILO: pepa6

Pozdravljene!
Mi lahko svetujete kaj naj naredim?
Mala je stara 13 mesecev, in še vedno noče sama jesti, vso hrano pa ji moram spasirat s paličnim mešalnikom. Je kaj narobe z malo. Kaj naj naredim, da bi sama poskusla jest nepasirano hrano, ker če ji da, rezance bruha.Ne zna jih prežvečit niti ppožirat.

Čez kak mesec bo šla v vrtec pa nič ne je sama.


Meni je blo dokaj enostavno vse skupaj zarad tega, ker je dobila zobe zelo zelo hitro, sploh 4-ke pred 1 letom starosti. In enkrat sem kar dala košček kruha direkt na zobe (4-ke) in tamala je začela ugotavljat, da lahko hrano vrti po ustih. Od takrat naprej vse lepo je in se včasih še celo baše[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] sicer sem pa s pasiranjem itak prenehala že pri 7 mesecih, ko je jedla že vse po spisku. Hrano sem samo pretlačila in je blo ok. Poznam jih veliko, ki jedo izključno samo pasirano do 2 let ali pa še dlje.




ledenaa -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:17:58)

Zakaj?Zato,ker bi toliko star otrok že mogel znati vsaj malo žvečit hrano
Moj je bil hipoton in zato ni mogel
zato so tudi tukaj lahko zdr. težave,ki jih ona ne opazi




mate0ja -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:27:29)

odgovora na vprašanje sicer ne poznam, vam pa povem, da hrane za malčico nisem nikoli pasirala.Vedno samo pretlačila z vilico. Tako mi je svetovala patronažna in hvaležna sem ji za ta nasvet. Seveda se je malčici včasih zaletelo, pa sem jo samo mal naprej nagnila in pogladila po hrbtu in je bilo takoj uredu.  Od osmega meseca naprej ji hrano samo še na manjše koščke razrežem. Zdej ima 14 mesecev in je popolnoma sama. Tudi juho zna z žlico basat. Res pa je, da ne delam panike, če kaj mimo ust nese.




pepa6 -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:42:08)

Saj moja je grisine, pa giba se normalno, sam jest noče nepasirane hrane. Nama je rekla pediatrinja da so pač taki otroki ki so do 1 leta dojeni.

Mal me je strah da bi bilo z malo kaj narobe.




ledenaa -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:51:37)

Saj moj se je tudi gibal normalno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




pepa6 -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 16:59:21)

In po čem si opazila, da je nekaj narobe z otrokom?
Moja se noče niti potrudit, včasih edino jabolko grize in malo je, pa piškote, mesa pa noče in noče. Kot da ji nebi bilo dobro. Sicer pa sem sama vegetarjanka in nimam mesa rada.




pepa6 -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 17:05:40)

Kaj pa so ti pol rekli za otroka, ker ni jedel?
So ti kaj priporočali?
Imaš kak nasvet kaj naj pri njej poskusim?
Pa se ta hipotonija pr otroku izboljša, al je tak pač otrok celo življenje, da ima probleme.

Vsak nasvet mi bo prav prišel.

Nebi rada zagnala panike, in bi raje vse poskusla pri mali, preden jo vlačim okrog zdravnikov.




Najaa -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 20:38:23)

IZVIRNO SPOROČILO: pepa6

Saj moja je grisine, pa giba se normalno, sam jest noče nepasirane hrane. Nama je rekla pediatrinja da so pač taki otroki ki so do 1 leta dojeni.

Mal me je strah da bi bilo z malo kaj narobe.



Če grisine zgrize, ni nič narobe z njo. Navadla se je, da ji vso hrano pasiraš, sam to je problem.
Moja prva je bila dojena do 11m, pa sem ji od začetka GH samo pretlačila z vilico in nikoli ni komplicirala.




thaiss -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (26.8.2009 20:59:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: pepa6

Saj moja je grisine, pa giba se normalno, sam jest noče nepasirane hrane. Nama je rekla pediatrinja da so pač taki otroki ki so do 1 leta dojeni.

Mal me je strah da bi bilo z malo kaj narobe.



Če grisine zgrize, ni nič narobe z njo. Navadla se je, da ji vso hrano pasiraš, sam to je problem.
Moja prva je bila dojena do 11m, pa sem ji od začetka GH samo pretlačila z vilico in nikoli ni komplicirala.



se podpišem pod Najo,
če zna grisine jest, zna tudi krompir in rezance. Za začetek ji spasiraj samo pol, ostalo pretlači, in počasi boš prenehala pasirat hrano.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.8.2009 21:33:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.8.2009 21:49:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




oži -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 8:02:37)

Moj je tudi star 15 mesecev pa ne ne zna nevemkako prežvekovat hrano. Pasirat jo sicer ni več treba jo pa morem pretlačit z vilico. Kekse je brez problema, sadja pa noče niti poskusit odgriznit sam. Nam je pediatrinja rekla da so nekateri pač bolj počasni. Tudi prvi otrok je bil bolj len za jest. Naš gre tudi 1.9. v vrtec. Je pediatrinja rekla naj pač vzgojiteljico opozorim. lp




pepa6 -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 8:26:04)

Moji sem dala včeraj špagete v roko, in jih je odgriznila, prežvečla in pojedla, res pa da je to trajalo 5 min.
Po moje je preveč lena. Ker enako je s hojo, hodi samo če jo jaz držim za eno roko, sicer pa raje plazi.
Sadja noče jest, enako je z mesom.Ji nekak ne diši. Kekse pa gloda.
Bom pa poskusla sedaj sam z vilco pretlačit.




pepa6 -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:14:47)

Pozdravljene!

Danes pa sem ji dala špinačo za jest s pire krompirjem, ki ni bil z paličnim spasiran, in rezultat tega je, da je skoraj 2 krat kozlala, no tretjič pa ji je uspelo, in je skozlala vse od zajtrka naprej.
Jaz pa sem imela kaj za čistit. Sama sebe je pobruhala, pa cel voziček, in še po tleh je blo vse mokro.

Saj več ne vem kaj naj. Ali ji naj še naprej pasiram, pa ko bo sama hotela nepasirano jest, bo jedla.




plenicka -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:29:55)

Moj sinček je sedaj star 3 leta in je šele pred kakšnim slabim letom začel malo bolj gristi hrano - tako kot praviš ti, se je skoraj zadušil, bruhal , jokal, če je dobil kakšen večji košček v usta - vse je bilo spasirano, razen rezance na juhi ni bilo treba pasirati...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]šele sedaj, ta mesec pa je začel jesti sveže sadje, ki ga grize sam (izjema so jagode in maline, ki jih je jedel/grizel že lani)- v mislih pa imam nektarine in grozdje, tukaj pa se njegov izbor svežega sadja konča. Imam pa neizmerno srečo, da ga čuva varuška in njen mož, ki imata neverjetno potrpljenje glede njegovega prehranjevanja (jaz ga na žalost toliko nimam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]) in sta veliko pripomogla k temu, da je/grize vsaj toliko kot je/grize pri 3 letih! Skratka moj nasvet je: BODI VZTRAJNA in ne sili otroka, če bruha, joka...predvsem, če se otrok normalno razvija in je zdrav...
Tudi jaz sem bila malo zaskrbljena, vendar ker se je otrok normalno razvijal, bil zdrav, sem prenehala s skrbmi. To svetujem tudi tebi, razen če imaš sum, da je (Bog ne daj), kaj drugega narobe. 

Srečno!




Anonimen -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:32:29)

Jaz je ne bi silila z nepasirano hrano.Tudi moji sem morala striktno pasirati do enega leta,pa se zdaj ne je vse.Ce je dobila nepasirano,ji je slo tako na bruhanje...prav tezko je bilo za gledati.Mesa pa se zdaj ne je,niti hrenavk.sem bila tudi sama vege-trenutno sem spet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image],pa mi meso zelo pase,tako,da ga zgleda ni navajena.
Vsi otroci pac niso enaki.NekaterL so ze koj jedlli pretlaceno,kar moja ne bi mogla niti pod razno in nikol ji nekaj nisem vrivala na silo.le zakaj...ker drugi tako in tako,mora pa se moja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




pepa6 -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:33:19)

Men gre na jok, ko mi mala vse izbruha. Po poklicu sem diplomirana medicinska sestra in ne znam otroku pomagat.
Vsi mi že po ovinkih včasih govorijo, da je z malo nekaj narobe, ker vse kozla in nič ne je, tako kot njeni vrstniki. Ne vem kaj bom naredila, ker gre jeseni v vrtec. Jim naj rečem, da ji naj vse pasirajo? Al jo naj babice pazijo, ker je tudi ta opcija.




plenicka -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:34:38)

pa še to: pa do 18 meseca je pil mleko (adaptirano) in potem kar en dan prenehal...to je zamnejal s čokolinom...




potepinček -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:39:22)

Naš trinajstmesečnik že je vso hrano nepasirano. Meso mu narežem na manjše kockice in lepo je. Hrenovko pa prime v roke in jo sem grize. Ima pa 6 zobkov. Hrano sem mu pasirala samo dva meseca, potem pa vedno manj. Zelo rad je sam - da prime v roko. Jaz bi mu začela dajati samo malo pretlačeno hrano - z vilico. Poskusi ga privadit postopoma. Saj bo šlo.




mateyka -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 13:59:57)

če se normalno razvija, jaz ne verjamem da bi bilo kaj narobe. naša je tok zbirčna in občutljiva glede hrane, pa ima že 2 leti. kar nekaj jo piči in noče več kosov krompirja, vse spljune, pa meso moram vsake toliko sesekljat v hrano, ker ni šans da bi drugače kaj pojedla - zadnjič mi je pa pohanje jedla, je sedela kar s kosom mesa v roki (izjema) in smo samo debelo gledal. potem pa zdaj spet ni šans da bi meso povohala. sadje je samo banane in grozdje, ki mora bit olupljeno (!), če ne, samo prežveči in ven spljune (isto dela z jabolkom in hruško). borovnice, češnje in jagode samo poliže, mogoče kak griz (!).
pač malo prilagodimo jedilnik in čao. kosila so bolj tekoča, pa pač malica bolj trdno - kruh namazan s tuninim namazom, bio prosene smokije za snack, banane (ker "sama" drži in papa[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]), pa sadno skuto, pa kak keks, kinder šnitko, jogurt, olupljeno grozdje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].. pa vsake tok časa probam in dam celo jabolko, ponudim, kos krompirja, njoke (da prime in proba - ponavadi spljune, ampak je tudi že 2x jedla, ker je jedla to babi).
evo, ravno danes je jedla grisine od ene babice na igrišču, doma jih pa ne povoha - stojijo na polici in čakajo "D day". itd itd [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

ampak saj bo v nekaj letih že nehala komplicirat. ko bo enkrat začela na veliko klepetat, se bomo bolj po "odraslo" o tem menili [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




jajula -> RE: 13 mesečnica je sam pasirano hrano in pije mleko (27.8.2009 14:27:38)

naša mala tud ni hotla drugega kot pasirano, rada pa je žvečla kruh, grisine, banano, jabolka v kosih..tko da sm se mal sekirala, pa vsake tolk poskusla z manj pasirano hrano pa vseen ni hotla jest.no pr 15-16m je pa vidla makarončke in jih začela jest, pol pa tud riž in potem ni blo več panike. tko da pomoje ni razloga za sekirat.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.8.2009 22:39:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>