Zvezdice za lahko noc (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


CatJa -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 22:10:48)

Janu sem ze pred casom na strop nalepila zvezdice, ki se v temi svetijo (neonske?).
Danes pa me je prijateljica opozorila, da so baje radioaktivne oz. tako ali drugace nevarne zdravju :zmeden:
Zdaj pa ne vem ali to res drzi. Janu bo itak vseeno, ce jih odstranim, ker jih gleda samo zjutraj, ko se zbudi (po svetlem), cez dan zaspi v dnevni sobi, zvecer pa ga ze specega nesem v posteljico.
Mislim, da so zvezdice namenjene bolj meni, v kolikor ne zaspim takoj od utrujenosti.

Kaj menite?




muki1 -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 22:17:51)

oh,šit,tudi neža ima polno sobo zvezdic:( jaz sicer prvič slišim da so radioaktivne), mislite da bi jih potem smeli prodajati? itak so namenjene vglavnem otrokom?! :zmeden2:




Anonimen -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 22:18:40)

Catja.... jaz že neki časa razmišljam da bi si nabavila zvezdice (se pravi zame) pa mi tud to o radioaktivnosti ni najbolj všeč.
sam ko pa pomislim na mobitel, pa radio pa Tv, pa vse kar oddaja sevanje...Ne vem.
Odločit se moraš tako ti.




CatJa -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 22:21:47)

Men se zdi, da danes ze tako vse neki oddaja. Sam, da bi ble pa zvezdice radioaktivne :zmeden: Ka pa vem, nisem kemik.

Najbrz bodo zvezdice ostale, bom pa za foro res vprasala v BC, ceprav bi ti eni se drek prodali.




frutka_ -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 22:58:07)

Mislim, da so nevarne le v primeru, da bi jih mali jedel ali preževekoval. Na stropu menda ne morejo škoditi sicer jih ne bi kar tak prodajali...ali pač?!:zmeden2::zmeden2::zmeden2:




CatJa -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:03:43)

Nas strop je bolj nizko, ko imamo mansardo :)- :)- :)-




spacey -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:05:24)

Ja res so radioaktivne, na žalost. Mi smo tut meli v spalnici in sobici za tamalega nalepljene zvezdice, pa še luno in smo vse dol dali. Pa tako je bilo fletno gledat zvezdice, ki se svetijo.

Frutka, če bi bilo to res, bi bilo pa zelo fajn. Kje pa lahko to tvojo "hipotezo" potrdijo?




frutka_ -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:20:02)

Spacey, a ni gor kakšnega znaka?! Jaz sem jih imela v svoji stari sobi polepljen cel strop. Enih par paketov sem kupila. In sem spala v sobi več let...kaj sem zdaj radioaktivna?!;)





Anonimen -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:24:28)

Resno al kaj?

Pa jst mam tko lepo...pa luno pa saturno mam tut..:zmeden:




Anonimen -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:28:10)

Ena neumestna... kje se pa to sploh da kupit?:zmeden:




spacey -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:30:38)

Frutka pol sm tut jst radioaktivna, ker mi je Luna sijala dve leti v glavo iz 0.5m, ker mi je padla iz stropa. :zmeden: Ah, je** ga!

Ja :fis: tebe pa kr dva planeta sevata, o hudooo! Tko mlada, pa že tko radioaktivna... :zmeden:




frutka_ -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:35:52)

Matovilčica jaz sem si kupila zvezdice v Baby Centru, pa v Sparu jih tudi prodajajo.

Ja, Spacey zdaj še bova sevali radij po najini smrti enih 500let ven iz groba, ker je neuničljiv...;););)




CatJa -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:41:26)

Spacey, frutka, vaju vsej avto ne bo mogel ponoci zbit, ce sta "pojerbali" se kej svetlobe :)- :)- :)- :)- :)- :)- :)- :)-




Anonimen -> Zvezdice za lahko noc (4.6.2005 23:51:02)

Eh, un staurn je tko minimalen pa še neka cheap varianta, da se skor nč ne svet...Bom slikala zdele..pa dala pol u album moje kraljestvo :)




BigWhale -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 0:08:45)

Brez panike. ;)

Te zvezdice NISO radioaktivne.

Ok, da razlozim. Stvari, ki svetijo v temi so danes narejene s pomocjo snovi, ki so sposobne, um, niti ne vem slovenskega izraza fotoflourescenca?

http://en.wikipedia.org/wiki/Glow_in_the_dark
http://en.wikipedia.org/wiki/Fluorescence

Snov sprejme UV svetlobo in jo odda kot svetlobo v nizjem delu barvnega spektra (vidnem).

Dandanes je vecina stvari narejena s taksnimi snovmi, ki so v dani obliki neskodljive.

Kar se pa radioaktivnosti tice, se je pa pred letom 1950 dogajalo, da so bili kazalci na uri in stevilcnica
dejansko res rahlo radioaktivni.

266 Radij je bil uporabljen za prevleko kazalcev, ki so se potem svetili v temi. Ampak to je bilo ze precej precej nazaj. Danes se tega ne uporablja vec.

http://www.ccsn.nevada.edu/science/jreed/100-rad.htm
http://hps.org/publicinformation/ate/q1582.html

Pustite zvezdice na stropu, ce jih imajo otroci radi, ce vas pa res zanima ali so nevarne, pa sis posodite geigerjev stevec in poslusajte, ce kaj prasketa... ;)





metulj2 -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 1:19:08)

JOj, joj ... zvezdice NISO radioaktivne!! Svetijo se, ker je v njih fosfor!! Nisem čisto prepričana, ampak mislim, da deluje nekak tak:
KO je svetloba, fosfor preide v nestabilno stanje zaradi tega, ker fotoni izbijejo njegove elektrone, ker so prav na tisti valovni dolžini. Pol pa ko svetlobe spet ni, prehaja nazaj v stabilno tak, da oddaja fotone. In se sveti.
Moram pogledat, kako je točno, če pa katera druga ve bolj natančno, pa naj napiše.

Torej, zvezdice lahko ostanejo, kjer so in nas razveseljujejo :bravo:... tudi moja spalnica je namreč vsa v zvezdicah in lunicah ... sem jih kar sama naredila z lepljivimi barvami za steklo, ki vsebujejo fosfor.

metuljčica:metulj:




Joe -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 10:54:06)

Radioaktivne zvezdice se lahko kupijo za velik denar in pod roko v Ukrajini ali v katerem od bivših sovjetskih -stanov.

Če pa na stropu ali steni v otroški sobi ne bo ničesar svetlečega, lahko na otroka "pade mrak"!!!! :(:( To nama je pred časom zatrdila prijateljica in bila pri tem smrtno resna in prestrašena. Enako se zgodi, če ga pozno popoldne peljemo na sprehod in nismo do večera nazaj, tako da nas prehiti tema. Takrat na otroka pade mrak!

Ja, in kaj potem? Ja, MRAK BO PADEL NANJ!!

Pazimo torej! :(




Anonimen -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 12:34:59)

Definitivno je v otroštvu padel mrak na to vajino prijateljico. Ona je živ dokaz, da je to resnično možno:).




tinatona -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 13:10:45)

Kaj pa naj pol jest nardim :zmeden::zmeden::zmeden: ?Jih mam celo sobo... Po stropu, po stenah, po omarah... Mali jih po moje še ne porajta, jest jih pa štejem kadar sem preutrujena in ne morem zaspat. Jih ne dam za noben denar. Na Škotskem sem si pa še ene ovčke kupla.

LP Tina :rozica:




Joe -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 13:30:01)

Splišni, :). Pa še dobro jo je odnesla, ker je danes vredi punca! A takšnega mraka se še zdaj boji.




frutka_ -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 22:21:29)

Hehehehe Joe;););)


Bolj kot mrak je grozna tema....ampak meni niti zvezdice na stropu niso pomagale...zato pa sem jih imela enih par paklcov, še po zidovih sem imela polepljene!In spala sem v sobi v katero je konkretno svetila javna razasvetljava.Ampak meni ne pomaga niti to....fobija?!:zmeden2::zmeden2::zmeden2:




BigWhale -> Zvezdice za lahko noc (5.6.2005 22:34:04)

tina,

Ves kaj naredi, se enkrat preberi moje sporocilo... ;)




Joe -> Zvezdice za lahko noc (7.6.2005 22:00:02)

BigWhale, ti tudi... - MOJE sporočilo. Potem ti bo jasno, da ima TinaTona radioaktivne zvezdice, ki bi jih lahko drago prodala. A jih ne bo, ker jih ima rada.




Stran: [1]