Jagode (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


**Petra** -> Jagode (5.6.2005 22:33:27)

Pia je dobila po kašici (kupljeni - Hipp) iz gozdnih sadežev izpuščaje. Pediatrinja je rekla, da verjetno po jagodah, ker vsebujejo ne vem več kaj.

Zdaj pa me zanima, če ji lahko v kašico zamešam navadne jagode? Je od katere otroček dobil kakšne izpuščaje po jagodah? Kaj menite, ji lahko prodam dat navadne jagode?

Hvala vsem za pomoč.

Sladke sanje




Gina -> Jagode (5.6.2005 22:35:48)

Če je dobila po kupljenih gozdnih sadežih pikice, ki niso tako zelo alergeni, potem ji nikakor ne bi dala navadnih svežih jagod, ki so zelo alergene. Jagode so čisto zadnje sadje, ki ga daš otrokom, no še limone so kasneje.




**Petra** -> Jagode (5.6.2005 22:44:15)

Gina, hvala ti! Ker si ravno omenila, da so jagode ene izmed zadnjih sadežev, ki jih ponudiš otroku, bi te prosila, če mi lahko napišeš še katero sadje se na začetku še ne daje.

Jaz ji dajem banane, marelice, hruške, breskve, jabolka in tu se tudi konča. Bi ji lahko dala še kaj?

Hvala ti




Gina -> Jagode (5.6.2005 22:56:55)

Petra, koliko je pa stara tvoja:duda:?




CUKRČEK -> Jagode (5.6.2005 22:58:02)

Jaz ji pa čist vse dam za probat. Vsaj vidim, če ji ugaja ali ne.....če so izpuščaji pač nehamo. Moja totalno "znori", ko vidi jagode, tako da jih mora takoj dobit. In na srečo ni negativnih reakcij.

Pač reskiram izpuščaje, ko probavam kaj ji paše in kaj ne.




**Petra** -> Jagode (5.6.2005 22:59:56)

Gina, v torek bo stara 5 mesecev!!




BARBARA R. -> Jagode (6.6.2005 7:41:48)

Jagode in kivi po 12 tem mesecu starosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:muca:




Gina -> Jagode (6.6.2005 9:43:48)

Uh, še to, kar ji daješ, je zgodaj. A ji daš sveže breskve in marelice? No, če nima alergije, potem ok. Hruške pa niso tako alergene, ampak (sveže)napenjajo. Jaz ji ne bi dala nič drugega, kot zgoraj napisano. Jaz mojim jagod nisem dajala pred enim letom, pa še to je bila hčerka (ki ni sicer na nič alergična), vsa pikasta (pri 15. mesecih). Jaz sem dala tam pri 10. mesecih še pomaranče - pa še to je kakšen imel rdečo rito, pa pri 12. češnje, kuhane slive. Kivija nisem dala pred 2. letom.




Anonimen -> Jagode (6.6.2005 10:07:19)

Vse jagodičevje je zelo alergeno in ga zato odsvetujejo do 1 leta!




Baby -> Jagode (6.6.2005 10:55:35)

Jagode raje po 1 letu. Kivi pa lahko prej. Če ima katera probleme s kakanjem (da ne ali da je trdo blato) velikokrat pomaga če poje dojenček zjutraj na tešče kivi (nasvet pediatrinje pri 8 mesecih)




Blink1 -> Jagode (6.6.2005 11:41:35)

Mi smo tudi kivi že pri 6 mesecu. Zmešan z banano. Ful dobro. jagode pa je začela pri 9. mesecu in jih ima ful rada.

če pa je tvoja dobila pike po kašici iz jagod, pa še vseeno malo počakaj z njimi.




**Petra** -> Jagode (6.6.2005 13:36:28)

Zelo ste mi pomagale pri odločitvi. Hvala vam in se še priporočam za čudovite nasvete!!! :bravo::rozica::bravo:




Natas@ -> Jagode (8.6.2005 10:38:51)

Meni je pediatrinja rakla, da mu lahko dam sveže domače jagode (ne kupljene). In naš jih obožuje. Ko jih moja mami prinese z vrta že odpira usta. Pa nasredčo ni nobene reakcije do sedaj, pa jemo že ogra+omno,




Stran: [1]