Nova pravila za komisijo? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Teja N -> Nova pravila za komisijo? (7.6.2005 9:35:53)

Pozdravljene!

Ker imam žal ponovno težave s krči,vrtoglavico in nizkim pritiskom,:( sem zdaj na bolniški.
Sicer je tokrat nekoliko bolje, saj sem bila prejšnjo nosečnost že od začetka doma, tokrat pa sem delala skoraj 4 mesece.

Bila sem pa presenečena, ko mi je zdravnica povedala, da mora zadevo takoj poslati na komisijo. Mislila sem, da ti prve 4 tedne lahko da osebni zdravnik brez komisije. Tako je vsaj bilo prvič,(če se prav spomnim) pa tudi ena prijatejlica, s katero sva bili hkrati noseči, je nekaj kombinirala bolniške in vmes par dni dopusta, da sploh ni bilo treba nič pošiljat na komisijo.
Tako sta se baje zmenili z njeno zdravnico.

Zdaj pa res ne vem, ali se je tu kaj zakon spremenil, ali kaj. Saj vzrok moje bolniške oziroma bolezen je tokrat ista..:ups:

Lp,
Teja:)




cmokec -> Nova pravila za komisijo? (7.6.2005 10:11:15)

Meni je komisija podaljšala bolniško, ko sem bila na bolniški že 30 delovnih dni.




beba76 -> Nova pravila za komisijo? (7.6.2005 10:47:50)

Saj sploh nima veze, zakaj si na bolniški. Do 30 dni ti da bolniško osebni zdravnik (plača delodajalec), pol pa gre vse na komisijo in plača mislim da ZZZS.

Jaz sem bila dvakrat na bolniški in vsakič čez 30 dni, pa mi je najprej odobril osebni zdravnik, pol pa komisija.
Dvomim, da bi bile kake spremembe; da bi takoj šlo na komisijo pa ziher ne, saj ti potemtakem osebni zdravnik več sploh ne bi mogel odobriti bolniške. No, ne vem...8)




NinaŠ -> Nova pravila za komisijo? (7.6.2005 20:41:23)

Ne, sigurno se ni nič spremenilo - do 30 dni ti da bolniško tvoj osebni Z (in plača delodajalec), naprej gre "vloga" na ZZZS in čakaš kaj bo rekla komisija - pa zadnje čase ful komplicirajo (žal).

LP




Teja N -> Nova pravila za komisijo? (9.6.2005 12:38:48)

Draga rrr,nisi dobro prebrala mojega posta.

Moja osnovna težava so krči ( v maternici), kar pomeni nevarnost splava.




Stran: [1]