Potegavščina preko e bay-a (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


žabica 24 -> Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 13:20:46)


Lep pozdrav!
Saj ne vem, če ta tema spada sem, ali ne, pa vendar vas prosim za nasvet!

Da bi prihranila nekaj denarja sva po nasvetu večih kolegov nakupila nekaj otroške opreme preko e-baya. Kupila sva od privat prodajalca, zadevo že plačala, paketa pa od nikoder. Prodajalec naj bi paket poslal v roku 3 dni od prejetega plačila, kar je že zdavnaj preteklo, zdaj pa ni paketa, pa ne glasu od prodajalca.

Kaj naj narediva? Imava kakšne pravice? Razmišljava, da bi zadevo prijavila policiji, samo saj vsi vemo, kako dolgo se to rešuje, če sploh se. Je pa to malo predaleč, da bi se vozla in ga iskala v nemčiji.
Prosim, če mi lahko kdo kaj svetuje?




Kerensa* -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 13:23:48)

Zadevo pisno prijavi eBay-u in osebno policiji, kaj dosti drugega pa ne moreš narediti, razen sveeda osebnega obiska v Nemčiji, pa še to je vprašljivo, saj ni rečeno, da so podatki resnični, poleg tega pa ne moreš in ne smeš na licu mesta izterjati denarja - lahko te on prijavi za nadlegovanje in še marsikaj.

V bistvu ne moreš nič drugega, kakor čakati.




rija -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 13:23:48)

kot prvo, prijavi ebayu. kot drugo, prijavi paypalu, če si plačala z njim, jaz sem denar še vedno dobila nazaj.




žabica 24 -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 14:41:08)


Hvala obema!
Upam, da bova zadevo ugodno rešila.
Plačala sva pa preko bančnega računa, tako da tu ne bo nič nazaj.




jullie -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 16:47:17)

..zdaj je verjetno že prepozno ampak za naslednjič: vedno preveri prodajalčev feedback in morebitne negativne kritike... pa če se le da plačuj s paypal-om..




Raho -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 17:46:41)

IZVIRNO SPOROČILO: žabica 24

Plačala sva pa preko bančnega računa, tako da tu ne bo nič nazaj.



A sta smešna? Nikoli, res nikoli ne bi plačala nekomu, ki prodaja na ebayu preko bančnega računa.
Pa sta kontaktirala prodajalca?




Pika Zoja -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 17:53:22)

Kako dolgo pa je od plačila? In od kje sta kupovala?




Ro.Na -> RE: Potegavščina preko e bay-a (13.9.2009 20:37:51)

Na nemškem ebay en od sto prodajalcev uporablja Paypal, pa še poštnino imajo tako visoko, da ponoriš... Jaz že 4 leta kupujem preko angleškega, kjer ne sprejemajo nič drugega razen PayPal-a... je že bilo kaj narobe, ampak sem vedno dobila denar nazaj.




Stran: [1]