Tipičen krivec v odnosih med spoloma (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


Primoza -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:32:00)

Ker se je razvnelo kar nekaj tem o partnerskih odnosih me zanima ali bi lahko opredelili kdo je največkrat kriv za neuspeh zveze med moškim in žensko. Ali je to moški, naprimer s svojo ignoranco in bežanjem pred obveznostmi ali ženske, naprimer s svojo utrujenostjo in naveličanostjo?




mamsi -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:37:47)

Po moje vsak s svojim deležem, ki pa hkrati ni krivda ampak je človek tak kot je. Če partnerja uspeta to različnost razumet in spoštovat, če sta približno za skupaj, potem tut to ni problem.

Po moje ne bi smeli govorit kdo je kriv ampak kakšen je kdo in ali sta oba pripravljena sprejet drugega.;)




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:39:11)

Mislim da sta krivca oba. Vsaj v večini primerov.
Tudi če moški ne bi bežali pred obveznostmi, bi pa najbrž ženske našle kak drug razlog, da bi bile nezadovoljne.

Za prepir sta vedno potrebna dva!




mamsi -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:40:13)

Pardon primankljaj:ups:

... in ali sta oba pripravljena sprejet drugega takšnega kot je.;)




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:44:32)

Se pa tudi strinjam z mamsi.

Če se dva človeka po karakterju ne ujameta, potem je nešteto razlogov in krivd.

Se mi zdi, da je veliko takih, ki svojega partnerja v resnici sploh ne poznajo, ko si ustvarijo družino z njim.




Primoza -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:50:24)

Dobro, to bi lahko bilo splošno.

Kako bi komentirale tole anonimno anketo, ki jo je opravila Mladina:

Ste že prevarali svojega partnerja oziroma partnerico?

M - Ž

Da, enkrat - 11,2 % - 10,6 %

Da, večkrat - 25,4 % - 10,2 %

Ne, toda malo je manjkalo - 16,2 % - 10,2 %

Ne, nikoli - 47,2 % - 69,1 %

Recimo da je eden izmed vzrokov težav pri ohranjanju monogamnosti "hormonsko" pogojena nezvestoba.

Pa še o vzrokih:

M - Ž

Ker se nisem mogel(a) upreti zapeljevanju, premagala me je strast - 31,4 % - 47,1 %

Zaradi partnerjevega/partneričinega premajhnega zanimanja - 25,7 % - 15,7 %

Zaradi alkohola. - 11,4 % - 5,9 %

Ker sva dogovorjena, da imava oba spolno svobodo. - 2,9 % - 2,0 %

Iz maščevanja partnerju, posledica prepirov, njegove - njene nezvestobe - 7,1 % - 3,9 %

Ker se mi je ponudila neponovljiva priložnost. - 15,7 % - 13,7 %

Drugo - 5,7 % - 11,8 %


Se sta tudi za to kriva oba? Ker iz teh dveh postavk je razvidno, da so ženske ki prevarajo soproga večinoma "naivke", ki jih k temu nagovori nek izkušenejši moški, ki je v varanju že "diplomiral".





Jančika_ -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:50:32)

Mislim, da je velikokrat problem v tem, da ljudje sami sebi lažejo in si zatiskajo oči - da si partnerja slikajo po svojih predstavah in ga ne vidijo takšnega, kot je v resnici. Da že na začetku iščejo opravičila za partnerjeva nezaželena dejanja ("Saj ni pijanec, pije samo, ko je v družbi". Aha.).

Da pričakujejo, da jim bo partner bral misli, da se bo spremenil, če ne prej, ko pridejo otroci. Potem se pa čudijo, da ne zna prevzeti odgovornosti ali da tečnari. Da se že na začetku ne zmenita, kaj pričakujeta od partnerske zveze, da se ne zjasnita, katere "napake" so samo napake, katere pa lahko predstavljajo resen problem. Da pričakujejo, da jim bo partner zapolnil praznino.

Pa še kaj bi se našlo, kar bi se vse dalo preprečiti z odkritim pogovorom na začetku zveze. Velja za oba spola.




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:57:43)

Kar se nezvestobe tiče je pa moje mnenje tako, da prevara tisti, ki tako sam hoče. Torej izgovor, da se nisi mogel upreti - jaz temu ne verjamem.

Če ti tvoj partner ni dovolj zanimiv, če ga ne ljubiš zares,potem boš prevaral. Če pa je obratno, tega ne boš storil.

Razni izgovori so mi neumni, saj normalnega razumnega človeka v treznem stanju strast ne more toliko zapeljati, da ne bi mogel razmišljati s trezno glavo.

Zato tej rezultati ankete dajo meni vedeti le to, koliko odstotkov ljudi je v partnerstvu nezadovoljnih.





Jančika_ -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 15:59:34)

Hm, tale statistika me je presenetila, ker sem prepričana, da vendarle večina varanja temelji na nezadovoljstvu v zvezi.

Jaz bi se pri tistih hudih procentih, ko se ljudje kao niso mogli upreti zapeljevanju, vprašala, ZAKAJ tega niso bili zmožni storiti:zmeden2:.




Jančika_ -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:00:25)

Alja, točno tako!




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:10:13)

Oba, mogoče eden nekoliko bolj, drugi manj. Če dva vztrajata skupaj, ko nimata skupnih interesov, se ne pogovarjata, ne znata komunicirat, se samo dereta in zmerjata, potem nista za skupaj. Nikoli ni pa samo eden kriv, drugi pa nedolžna žrtev, razen če se eden že od vsega začetka tako dobro pretvarja, da drugi res ni vedel, kakšen je prvi v resnici. Uf, sem zakomplicirala.
Nasploh, če ni prave komunikacije, potem se slej ko prej vse pokvari. Se strinjam z Jančiko, treba se je odkrito pogovoriti, nihče ne bo nečesa kar sam od sebe ugotovil.




Primoza -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:12:30)

Se pravi, da je 70% žensk in 50% moških v partnerstvu zadovoljnih. Kaj bi to pomenilo, da je več moških kot žensk nezadovoljnih???





Jančika_ -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:19:25)

Jaz bi rekla, da je nezadovoljnih še precej več, samo ne gre vsak zato varat.

To, da je zadovoljnih več žensk kot moških - kaj pa vem, po moje je še vedno veliko žensk, ki mislijo, da morajo biti zadovoljne s tem, kar jim je usoda prinesla, in se sploh ne vprašajo, od kod tista slaba volja, ki jo skoz trosijo okoli sebe.




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:32:23)

Se strinjam z Jančiko!




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:40:37)

Vedno sta kriva oba.





dory -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 16:47:51)

Oba..sam ce se nista pripravljena sprejemat in prilagajt je itak brezveze,da sta skup...isto tud,da se eden zrtvuje,eden pa egoisticno zivi svoje zivljenje po svojih tirih...




Primoza -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 18:14:27)

Pogostost samozadovoljevanja

M - Ž

Se ne samozadovoljujem - 25,3 % - 50,6 %

Manj kot enkrat mesečno - 12,1 % - 18,9 %

Enkrat mesečno - 14,1 % - 9,9 %

Bolj kot z nekim nezadovoljstvo se prej omenjeni odstotek tistih, ki prevarajo ujema s tistimi ,ki se samozadovoljujejo večkrat mesečno:

Večkrat mesečno - 23,2 % - 10,3 %

Enkrat tedensko - 8,6 % - 5,3 %

Več kot enkrat tedensko - 16,7 % - 4,9 %

Skupaj znese da se redno samozadovoljuje 48,5% moških in 20,5% žensk.

To je relativno primerljivo z % tistih, ki varajo ali so skoraj prevarali partnerja: 52,8% moških in 30,9% žensk.

Se pravi, gre za hormonsko pogojeno promiskuitetnost?




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 18:29:56)

Do določene mere res. Ampak saj smo ljudje razumska bitja, preveč testosterona kot izgovor za varanje je zame samo izgovor.
Se mi zdi, da je bolj kot v hormonih problem v komunikaciji. Verjetno večina, ki vara, to dela, ker je nezadovoljna s spolnim življenjem doma. Ženske po moje velikokrat rečejo, da so utrujene, jih boli glava,... tudi zato, ker v spolnosti niso zadovoljene. Ampak spet gre za komunikacijo - če možu ne povejo kaj jim paše, tudi mož ne bo vedel, kaj naj dela. (Sem malo bolj neposredna, vendar ne vem, kako naj to drugače napišem.) In potem bo žena rekla, da jo boli glava, mož bo še nekajkrat poskusil, potem bo pa začel iskati zadovoljitev za svoje potrebe drugod. Nesrečna bosta pa oba, ker brez iskrenosti v intimnih zadevah tudi na drugih podočjih ne more biti vse OK. Pa sem spet pri komunikaciji, pogovoru, stalnemu reševanju problemov, prilagajanju in poslušanju eden drugega.

Seveda pa obstaja določen delež moških in žensk, ki imajo ogomno hormona in so zato stalno v akciji. Taki so pa promiskuitetni, ne glede na okoliščine.




Pupica -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 18:36:56)

ne eden ne drugi. Vedno oba!

Je pa tako, ženske bodo vedno pljuvale po moških, moški pa krivili ženske. Tko je. :hudicek:
Le izjemoma razumen, bo dejal, ja kriva sva oba:(

Je pa problem v tem, da imajo(mo) ženske že po navadi bolj prirojene komunikacijske sposobnosti(po domače gobčnost, čvekavost, pa tudi opravljivost a ne:hudicek:) in vsakomur veselo razlagajo kakšen :pujs: je bivši in kakšen :angel: je bila ona.

So pa seveda izjeme a ne?;) Pa ne da b se kej ven mazala, ampak jaz sem z bišim še vedno prijateljica, pa vem, da sva oba kriva za razpad veze, zakaj bi zdej njega tunkala v to:zmeden::zmeden::zmeden::zmeden:

Amapk primoza načel si dobro temo, že vidim zagovornike enega ali drugega(no na žalost boš dobil le malo moških odgovorov;)

LP
pa za tvojo en kup:rozica::rozica::rozica:




dory -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 18:48:12)

Vsaka zgodba ima dve plati...sej to je normalno...in kdor prevec pljuva po bivsem s tem samo izraza svojo neinteligenco...

Ampak, v vezi tudi pridejo nepredvidljive stvari, stvari,kjer je tezko povzet ali sta oba krivca...

In pupica...zal se najdejo tudi moski,ki znajo fajn obracat zgodbe sebi v prid,ki lazejo in pocnejo vse,da bi izpadli najlepsi in najboljsi in tanajmanj krivi...jest ze poznam enega takega,pa pri vsej storiji se vedno ne zagovarjam sebe...in taki so pomoje res v manjsini,naredijo pa zato toliko vecjo skodo...vsaj pomoje:zmeden2:




ankaa -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 18:54:57)

Pupica hvala ti za kup vrtnic. Pa še en pušelc :rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:naj poleti do tebe.
Glede teme pa ste že itak zadele bistvo. Za zvestobo je treba: obojestransko zaupanje, spoštovanje, komunikacijo, nezdolgočasenost, razbremenjenost, treznost. Kdor tega nima, lahko začne varat, pa naj bo moški ali šenska.




Anonimen -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 19:00:07)

No, povzetek vseh razprav. Saj sem vedela, da se lahko tudi na kratko napiše, kar sem jaz dolgovezila.




Primoza -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 19:14:40)

kako bi dejstvo, da naj bi bili ljudje razumska bitja utemeljili s temle:

Razlogi za prvi spolni odnos

M - Ž

Ljubezen - 32,8 % - 55,2 %

Radovednost - 20,3 % - 20,1 %

Dolgčas - 1,0 % - 0,8 %

Prijateljstvo - 1,0 % - 3,3 %

Spolno poželenje - 39,1 % - 5,9 %

Alkohol ali mamila - 1,6 % - 0,8 %

Vpliv vrstnikov - 1,6 % - 0,4 %

Partnerjeva želja - 2,6 % - 13,4 %

Kljubovanje staršem - 0,0 % - 0,0 %

Po mojem tudi ni odgovor, da gre za zmešane najstnike amapk je to kar podobno čisto realnemu stanju. Ženske večkrat iz ljubezni (razum?), moški iz spolnega poželenja (hormoni?).

Potem pa še velik delež žensk, ki je šel v posteljo "na komando", kar je po mojem kar pogost pojav in še dodatno škodi odnosu.




mamsi -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 20:19:25)

Primoza, to da gre ženska v posteljo na komando verjetno škodva le njej, ne pa tut moškemu;) oz. odnosu. Odnos je itak že ogrožen, če ženska MORA in si ne želi sexsat s svojim partnerjem, za moje pojme. To samo za intermeco, mi je v uč padlo.

Imaš zanimive statistike, zdaj pa še ti povej svoje stališče, da ne bomo samo babe v svojem imenu govorile. Ali po tvoje drži, da so moški hormoni "krivi" za varanje? Mogoče iz svojih izkušenj lahko poveš8)




zoya_ -> Tipičen krivec v odnosih med spoloma (7.6.2005 20:41:35)

Za prepire sta vedno kriva oba. Da se dva ločita ali gresta narazen, sta tudi kriva oba.... da en vara drugega, je tudi krivda v obeh.... nekaj je drugega privedlo, da je postal nezadovoljen. NE strinjam se, da so moški bolj nagnjeni k varanju kot ženske... problem je v tem, da moški dajejo drugačen pomen seksu kot večina žensk. Jim velik pomeni... Poznam žensko, ki ji je čist vseeno, a je kaj seksa v zavezi ali ne, samo da ima poleg sebe moškega in neko oporo. To tudi ni način življenja, vsaj za moškega ne. IN potem, da taka ženska seksa samo zaradi tega, da bo on zadovoljen, to moški slej kot prej opazi in začne varat... se nekako sprijazni s situacijo doma, ima doma družino in ženo, dva bloka al pa dve ulce,... naprej pa ljubico, ki se mu popolnoma predaja...




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>