inkubator (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


BINCI -> inkubator (8.6.2005 9:40:03)

od katerega tedna dalje otročki ne grejo več v inkubator,da lahko sami zadihajo.A je res da od 34 tedna dalje?(ob pogoju da ustreza rast otroka tednom).

Hvala vam in lep pozdravček vsem.




k1 -> inkubator (8.6.2005 9:50:43)

hja, to je od posameznika odvisno... saj tudi če sam zadiha, je lahko še vedno v inkubatorju. inkubator ni samo za ta čas, ko otrok ne diha sam.




dory -> inkubator (8.6.2005 9:54:36)

Nas je bil rojen v 36 tednu...nic takega...ampak ker je bil blazno podhranjen,imel je zastoj rasti,so imeli vse pripravljeno...ampak je bil mali borec in zato je bila dovolj samo topla postelca...ni pa odvisno od dihanja to pa zagotovo...




Janeja -> inkubator (8.6.2005 15:07:46)


V LJ na intenzivni gre otrok v inkubator pri teži pod 1600 gr, potem pa po potrebi v toplo posteljico oziroma kasneje v vodno posteljico. Tudi v inkubatorju lahko otroci sami dihajo...kaj si hotla s tem vprašat? Tedni pa tu u bistvu niso važni, važno je, kako otrok sam regulira telesno temperaturo.

LP
Jerneja




* Mateja * -> inkubator (9.6.2005 13:35:46)

Nejc je bil v inkubatorju od prvega pa do zadnjega dne, ko je bil na intenzivni, kljub temu, da je imel na koncu težo že v redu in je bil brez cevk. Zdravniki so rekli, da je bilo zanj bolje, da je bil v inkubatorju, ker je bil tako bolj zaščiten pred zunanjimi vplivi, raznimi virusi in bakterijami. Bil je še bolj ogrožen zaradi tega, ker je imel RSV oz, ga je prebolel.




SLAMlCA -> inkubator (10.6.2005 19:00:03)

naš pa je bil je bil rojen 32 6/7 pa je šel direkt v toplo posteljco, je sam dihal, sicer so pa meni par uric pred porodom dali injekcijo za pljučke




kimi -> inkubator (16.6.2005 13:45:33)

Jaz sem rodila v 33 tednu in mali ni sam dihal je pa že bil v topli posteljci s kisikom




Stran: [1]