kupljene zelenjavne kašice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


redix -> kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 10:41:24)

Ojla!

Naša 8m mi zadnje čase za kosilo noče jest nič drugega kot že kupljene zelenjavne oz. zelenjavno mesne kašice. Druge obroke mi je je sadje, pa gres, skuto, piškote.... zelenjavo in meso, krompir ali kaj podobnega za kosilo pa ji ne gre in ne gre. Rzaen seveda če ji kupim in dam tisto iz trgovine. Zdej ne vem ali ji jaz preveč dobro kuham, ker meni so te kašice toatlno zanič :-) Ja prvo sem mislila, da ne je ker ji samo pretlačim, une iz trgovine so pa pasirane, ma ji tudi jaz enako spairam ap ni dobro. Kaj ve mislite naj ne kompliciram in ji dam kupljene ali naj vstrajam pri domači hrani?




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 10:49:02)



Kaj pa če probaš dati pol kupljene pol domače[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

A sol in začimbice že daješ?




blaža -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 10:59:09)

Jaz svojim nisem nikoli dalča niti za probat te kupljene zelenjavno mesne kašice. Mi smrdijo kot hudič.

Ja zdej če se je pa naadu, seveda, mu tvoje niso ok. Ma obstaja veliko receptkov za ta male, za zelenjavo. kaj mu pa skuhaš in kako? povej, malo, pa ti mogoče pomagamo z kakimi receptki, da bi mu šli v ritko.[sm=smiley36.gif]

jaz bi vstrajala pri domači zelenjavi in svežemu mesu .




pety78 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 11:05:17)

Za kam it je pa kupljena kar fajn. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Probaj mu domačo dati v kupljen kozarček. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Pa mogoče res v kupljeno malo domače vmešaj, pa postopoma povečuj odmerek.




redix -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 11:57:30)

O hvala za tako hitre odgovor.

No jaz tudi nisem bila pristaš in še nisem teh kupljneih zadev, ma se je zgodilo da smo bili ravno v času kosila zunaj in ni bilo druge kot ji dat to kašico. In glej jo je pojedla prav z veseljem, drugače so doma vedno cele borbe in hranjneje tudi po celo uro, da spravimo dol nekaj žlic .

Ji pa hrano zabelim malo z oljem, pa malo solim. Včasih ji primešam še malo sirčka ali pa malo kisle smetane. Ji ap ponavadi delma krompir, polento, proseno kašo lai rižek z različno zelenjavo vse kuhano na vodi. Pa tudi govejo juho sem že probala zgostit z proseno kašo pa tuidi ni jedla. Tudi če zmešam meso med hrano ji ne gre dol.

No najbolj me res preseneča to, da sem ji do zdej dva krat dala te iz trgovine in jih je pojedla brez večjih težav. Sem ravno včeraj probala ji dat najprej bučke in krompirček doma narejeno, pol pa še isto zadevo iz trgovine in je jedla. Sem pa tudi opazla, da rabi vmes hranjenja fulkrat pit, da sploh kaj poje, samo kaj ko potem večji del obroka poliva ven hrano.
Kja je imel še kakšna težave da ji je otrok še pri teh mesecih polival oz. bruhal po obrokih? Naša pediatrinja pravi, da bo že počasi z gosto hrano boljše, ma jaz ne vidim nobenega efekta.




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 12:49:24)

IZVIRNO SPOROČILO: redix

Kja je imel še kakšna težave da ji je otrok še pri teh mesecih polival oz. bruhal po obrokih? Naša pediatrinja pravi, da bo že počasi z gosto hrano boljše, ma jaz ne vidim nobenega efekta.


Naš je star 10 mesecev, že 2 meseca je povečini koščke, da si sam jemlje z roko (kašice oz pretlačeno zelo poredko) in še vedno poliva. Sicer ne gre ven več hrana, temveč samo mleko in voda, ki jo spije. Sem mu pa pri 8 mesecih dala za kosilo korenčkovo kašico, sem ga čez 2 uri dvignila v luft in je vsa kašica pristala na moji glavi. Pediatrinja pravi, da lepo pridobiva na teži in če ne gre več hrana ven, ali če ga ne peče, če ne zavrača hrano, ne joka....da je potem vse ok.




leo**tia -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 20:17:48)

naša kupljene zelenjave noče..sploh ne pogoltne...sadje pa ja.to pa ji gre..še posebej tiste od alette in bebivita..najraje ima pire ki mu dodam mal piščančje juhce in brokoli,cvetačo..meseka ne mara.še posebej ne belo...ji bom začela od bedre dajat ki ni tako suho..rada papa tud kaše ki se delajo s vodo..pa tud gres...si kaj takega poskusila?




redix -> RE: kupljene zelenjavne kašice (17.9.2009 21:31:16)

Ja sej gres, sadje pa ostale kaše ful rada je, problem je le pri kosilu, ko ji ne gre nič od zelenjave dol. No danes mi je celo pojedla zajčka, kukus, bučko in sirček vse lepo zmiksano. Puran pa piščanec ji do sedaj ni šel, sem ga samo kuhala na vodi. Danes je pa mama naredila zajčka lepo začinjenega v pečici in jaz sem malo sredine vzela in ji je bilo očitno dobro. Bom drugič naredila purana pečenega in ji ga probala dat. Pa zelenjavo bi tudi lahko popekla in pol zmiksala , namesto da samo kuham na vodi.




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 7:30:48)

Naš je najbolj oboževal, če sem mu na olju prepražila svežo papriko in potem še zraven dala kako kuhano zelenjavo ali meso. Pride ful bolj okusno, zaradi arome paprike

A si sprobala že dodat zraven zelenjavne kašice malo AM




redix -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 11:10:38)

Hope2 vidiš tudi to je ena ideja, da eno zelenjavo malo prepražim, drugo pa skuham pa bo malo bolj okusno, zraven ap še krompirček ali kaj drugega pa bo.

Ja sem tudi moje mleko probala dat zraven pa ni bilo glih velikega efekta.

Še nekaj kaj ve dajete zraven zelenjave riž tisti iz kašic ali kar navadnega, ki ga mi kuhamo?




Andromeda -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 11:15:21)

Jaz bi le še to dodala, da možno, da ne mara domače kuhane zelenjave, da je le ena faza in bo minila. Vsaj pri nas je bilo tako - najprej smo imeli težave z uvajanjem zelenjave nasploh (razen korenčka), potem ni šans, da bi jedel kupljene zelenjavne kašice, nato ni maral domačih, sedaj pri skoraj 1 letu pa je vse po vrsti.




Andromeda -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 11:17:35)


IZVIRNO SPOROČILO: redix

Še nekaj kaj ve dajete zraven zelenjave riž tisti iz kašic ali kar navadnega, ki ga mi kuhamo?



Jaz imam kavni mlinček in sem riž pred kuhanjem lepo notri zmlela in dala kuhat. Riževe kašice pa pripravljam z vodo oz. z mlekom kot samostojno kašo - ne dam zelenjave zraven.




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 13:12:51)

Kuham mu navaden riž, sprva sem mu z vilico pretlačila, po 6 mesecu je normalen ri. Riževe kašice pa že zdavnaj ne je več. Mu raje skuham riž na vodi, dodam AM- večerna mlečna kašica, ali pa riž z zelenjavo-kosilo. S kosmiči smo samo gostili mleko zaradi refluksa.




redix -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 13:53:32)

No naj povem, da smo danes končno z užitkom pojedli eno kosilo in upam, da se nam počasi odpira pri zelenjavi. Sem pa naredila pire krompir s kislo smetano in zravn brokoli in korenček. Najprej sem ji dajala kromir in ga je kar požirala, pol sem pa še zelenjavo notri umešala in je jedla.

Hope2 kdaj pa se je pri vas nehal refluks? Mi še zdej pri 8 m kar naprej polivamo in bruhamo.




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (18.9.2009 14:12:57)

Tu sem ti že napisala

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: redix

Kja je imel še kakšna težave da ji je otrok še pri teh mesecih polival oz. bruhal po obrokih? Naša pediatrinja pravi, da bo že počasi z gosto hrano boljše, ma jaz ne vidim nobenega efekta.


Naš je star 10 mesecev, že 2 meseca je povečini koščke, da si sam jemlje z roko (kašice oz pretlačeno zelo poredko) in še vedno poliva. Sicer ne gre ven več hrana, temveč samo mleko in voda, ki jo spije. Sem mu pa pri 8 mesecih dala za kosilo korenčkovo kašico, sem ga čez 2 uri dvignila v luft in je vsa kašica pristala na moji glavi. Pediatrinja pravi, da lepo pridobiva na teži in če ne gre več hrana ven, ali če ga ne peče, če ne zavrača hrano, ne joka....da je potem vse ok.



Ni še konec[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




vanilla -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 16:34:03)

Jaz bi tudi imela eno vprašanje okrog teh kašic.
Začela sem uvajati zelenjavo za kosilo in zaenkrat lepo jé - že skoraj tako, da povsem nadomestimo mleko oz. da bo kmalu imela zelenjavo kot samostojen obrok.
Ker pa grem dostikrat rada od doma za več ur in sem na doooolgih sprehodih, ki se zavlečejo tudi v čas kosila, me zanima, katere kašice od katere firme naj kupim, da bo brez nekega dodanega sladkorja - da bo čimbolj podobna tistemu, kar kuham doma (brez soli, čimbolj natur). Baje naj bi bile od Mullerja dobre, pa Hipp, še katere??
Aja, zanima me tudi to, da če namesto da bi kupila kašico, če jo prej naredim doma, zmečkam, dam v Aventovo posodico, zaprem in nesem s sabo? Ali bo jedla hladno ali naj dodam malo toplega AM zraven in premešam? Saj kupljene kašice tudi jejo hladne nekje zunaj, ne? Katera zelenjava pa bi bila primerna, da jo naredim za "potujočo" kašico? Krompir vem da ne, ker ostari po nekaj časa oz. dobi čuden okus.




Katy78 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 17:31:01)

Če sva 2 uri na sprehodu (več skoraj nikoli nisva) ali pa greva k zdravniku, mu kašico naredim tik preden greva, dam še vročo v Aventov lonček, ki sem jih uporabljala za shranjevanje izčrpanega mleka, in ko mu jo dam za jest, je po 2 urah še vedno mlačna. Tudi krompir sem že imela v taki kašici, pa malemu ni bilo nič, se pa krompirju kljub temu še vseeno v takih primerih raje izognem. Če pa grem na obisk k staršem, tašči ali pa kakšni prijateljici in je ravno čas kosila, vzamem vse potrebne sestavine s sabo, pa pri njih skuham.




Katy78 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 17:32:16)

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Katera zelenjava pa bi bila primerna, da jo naredim za "potujočo" kašico? Krompir vem da ne, ker ostari po nekaj časa oz. dobi čuden okus.


Vsa zelenjava, tudi krompir, kadar sem ga dala noter, ni imel nobenega čudnega okusa. Po moje zato, ker je lonček dobro zaprt.




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 17:57:23)

Če kupim kašice so to od sunval, holle (obe dve sta najbolj naravni, demeter, kar je bolj bio od bio) ali pa hipp. Prvi dve kupim v babycentru




Petka09 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 18:03:17)

Katy, Hope, resnično vama hvala, vajine nasvete že tako rada berem, ker so res življenjski [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] . Tudi jaz sem rabila točno takšno informacijo kot Vanila.

Aa, torej krompir ne bo dobil čudnega okusa, kot ga recimo dobi doma v kakem loncu, če predolgo stoji, ker je v tistem Aventovem lončku dobro zaprt. Hvala za ta info. Vseeno pa se mu bom tudi jaz probala izognit.

Pa hvala tudi za predlog "znamke" kašic. Bom kupila in videla, če ji bo všeč, da bi se morebiti s tem "prešlepala" na kakem daljšem sprehodu, obisku itd.




Katy78 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 18:05:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Aa, torej krompir ne bo dobil čudnega okusa, kot ga recimo dobi doma v kakem loncu, če predolgo stoji, ker je v tistem Aventovem lončku dobro zaprt. Hvala za ta info. Vseeno pa se mu bom tudi jaz probala izognit.



Ne vem, se mi zdi da zato, ker je dobro zaprt lonček, ker okusa ali vonja res nikoli ni imel čudnega, je pa res, da sem ga dala v tako kašico le ene dvakrat. Ziher je ziher. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vanilla -> RE: kupljene zelenjavne kašice (29.9.2009 19:49:25)

Oooo, super punce, hvala, zelo ste mi pomagale!!




petarda -> RE: kupljene zelenjavne kašice (2.10.2009 15:35:42)

Tudi tale posoda v Mercatorju Lock&Lock je preizkušeno zelo primerna za na pot. Ne prepušča ne zraka, ne vode, primerna za hladnilik, zamrzovalnik in mikrovalovno. Jaz skuham kašico, največkrat je to ajdova kaša od Alnature, slive, jabolke, kaka hruška...sadje pač ali pa riž in zelenjavo tik preden se odpravimo na pot ali sprehod. Še vroče zaprem in je tudi čez 2 uri še vedno mlačno, če pa slučajno takrat ne mara, pa sta tile dve kašici dobri tudi hladni. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Je pa sedaj v Mercatorju 80% znižanje teh posod. Prej je bil ta paket 1 velika + 1 srednja + 2 mali skoraj 19 EUR, zdaj je nekaj manj kot 4 EUR. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Hope2 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (2.10.2009 15:57:40)

IZVIRNO SPOROČILO: petarda

Tudi tale posoda v Mercatorju Lock&Lock je preizkušeno zelo primerna za na pot. Ne prepušča ne zraka, ne vode, primerna za hladnilik, zamrzovalnik in mikrovalovno. Jaz skuham kašico, največkrat je to ajdova kaša od Alnature, slive, jabolke, kaka hruška...sadje pač ali pa riž in zelenjavo tik preden se odpravimo na pot ali sprehod. Še vroče zaprem in je tudi čez 2 uri še vedno mlačno, če pa slučajno takrat ne mara, pa sta tile dve kašici dobri tudi hladni. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Je pa sedaj v Mercatorju 80% znižanje teh posod. Prej je bil ta paket 1 velika + 1 srednja + 2 mali skoraj 19 EUR, zdaj je nekaj manj kot 4 EUR. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]


men so tele tudi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image], imam not govejo juho za malega v zmrzovalniku




Katy78 -> RE: kupljene zelenjavne kašice (3.10.2009 18:14:55)

IZVIRNO SPOROČILO: petarda

Tudi tale posoda v Mercatorju Lock&Lock je preizkušeno zelo primerna za na pot. Ne prepušča ne zraka, ne vode, primerna za hladnilik, zamrzovalnik in mikrovalovno. Jaz skuham kašico, največkrat je to ajdova kaša od Alnature, slive, jabolke, kaka hruška...sadje pač ali pa riž in zelenjavo tik preden se odpravimo na pot ali sprehod. Še vroče zaprem in je tudi čez 2 uri še vedno mlačno, če pa slučajno takrat ne mara, pa sta tile dve kašici dobri tudi hladni. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Je pa sedaj v Mercatorju 80% znižanje teh posod. Prej je bil ta paket 1 velika + 1 srednja + 2 mali skoraj 19 EUR, zdaj je nekaj manj kot 4 EUR. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]


Ja, meni so tele tamale posodice tudi fajn za zmrzevanje malih porcij golaža, goveje juhice itd. za mojega lumpija. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Za na pot so mi pa vseeno bolj praktični aventovi lončki.




Stran: [1]