dojenje non stop (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


a982 -> dojenje non stop (17.9.2009 20:22:02)

<Moj otrok je star 18dni, bolj ko se bliža večer, on bi samo jedel. Pa ga nahranim, se polno dojiva pa ne mine 15min pa že spet pa še enkrat, če ne noče zaspat. A je kej narobe, se mi zdi da bi samo jedel, dejansko pa sploh ne vem koliko poje. A je to normalno pri toliko starih pa kdaj mine?
Hvala




ledenaa -> RE: dojenje non stop (17.9.2009 20:27:18)

ja,je normalno
Rad bi sesal
Najdi dudo ,ki mu ustreza ali pa bodi ti njegova duda[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




tikatonka -> RE: dojenje non stop (17.9.2009 20:43:10)

Ja, ja to je normalno, s tem si ti tudi dela mleko. Saj se bo uredilo in bo potem naštelen točno na ure[sm=smiley36.gif], vsj pri nas se je.




Najaa -> RE: dojenje non stop (17.9.2009 22:14:47)

No, pri nas se pa ni, ker je bil otrok res lačen in je rabla dodatek. Potem, ko je kak mesec po 4-5 ur visela na meni in se ni uredilo, seveda.




Hope2 -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 7:48:18)

IZVIRNO SPOROČILO: tikatonka

Ja, ja to je normalno, s tem si ti tudi dela mleko. Saj se bo uredilo in bo potem naštelen točno na ure[sm=smiley36.gif] , vsj pri nas se je.


Pr nas se ni naštelalo na točne ure, pa tuid dodatka ni rabil. Pač je bil na joškici, ko je želel.

Pa tole tudi velja

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Najdi dudo ,ki mu ustreza ali pa bodi ti njegova duda






simonakr -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 7:53:06)

Dej vseen patronažni povej pa potehtejta en al pa 2 obroka, da boš vidla al rabiš dodatek al ne. Drugače je pa res eni bolj radi vlečejo in bi bli skoz gor druge morš pa zbujat pa silt da je. pa NOBELOVO NAGRADO ZA IZNAJDITELJA DUDE! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




yupi -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 20:13:14)


Naša je tudi bila na joškici vedno ko je želela pa je danes stara 9 m težka 9170 in velika 71 če dovolj pridobiva ni nič narobe razen če imaš preslabo mleko




ledenaa -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 20:30:27)

Preslabo mleko ne obstaja




manna -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 22:10:47)

a982; naša je bla ista. Nič bat, bo že bolje, ti kar doji. Pa ne dat dodatka, razen če se ne redi. Naredi si da ti bo udobno in doji....jaz sem dojila tudi cele dneve in noči. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.9.2009 22:29:06)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




KatMat -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 22:34:00)

pri nas je blo tud tko...skoz bi cuzkala pa smo jo navadl na dudo,ko se je najedla smo ji porinil dudo v usta in je pac cuzkala kolkr je se hotla in pol zaspala...sej ne mors funkcionirat normalno ce ti skoz visi na joski...ali pa pusti 10-15 naj se zjoka pol pa hitrejse zaspal in ne rabil tolk cuzkat.......


takoj oddam glas za nobelovo nagrado!




Najaa -> RE: dojenje non stop (18.9.2009 23:07:38)

IZVIRNO SPOROČILO: simonakr

NOBELOVO NAGRADO ZA IZNAJDITELJA DUDE! [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]


Nobelovo si bo zasluži tisti, ki bo naredil točno tako dudo kot je joška - toplo in mehko.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Ker pri mojih puncah nobena duda ni palila, sam joška.




yupi -> RE: dojenje non stop (19.9.2009 11:44:19)


no ja,mislila sem če nima mleka dovolj......




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.9.2009 23:10:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




koala -> RE: dojenje non stop (23.9.2009 9:12:15)

Moj se je dojol na uro in pol, od kar sem ga prinesla iz porodnišnice. Ko sem se o tem pogovarjala z patronažno me je zafrustrirala da to pa je čisto premalo časa med podoji, da bi bilo "sprejemljivo" če bi se dojil na 2,5 uri kaj majn pa res ne. In mi je svetovala da si sčrpam mleko da vidim koliko ga sploh je. Po 20 minutah črpanja je bilo v steklenički 20 ml, jaz pa v paniki. Pa sem se odločila in ob naslednjem obisku rekla da se doji na 2,5 uri, da sem načrpala 80 ml in kar naenkrat se je po njenem mali lepo redil in ljudje različno jemo.
V prvo posvetovalnico sem šla prestrašena, ko pa sem malega položila na tehnico pa me je skoraj kap, saj je pridobil kilogram in pol.

Nekateri pač potrebujejo več dojenja, jaz bi vztrajala, da pa boš bolj pomirjena pa se obrni ali na izbranega pediatra, ali pa prosi v porodnišnici da ti ga stehtajo.

JAz bi vztrajala, razen če res nebi pridobival.
Sama sem bila vezana na otroka dolgo saj lahko rečem da je bil do 9 meseca izključno dojen ker je ostalo hrano samo poskušal, potem pa odločno zahteval dojko, pa mi kljub utrujenosti ni žal niti za sekundo ki sem jo preživela ob dojenju. Pa vem kako je če ponoči ne spiš, ker je imel obdobje ko se je ponoči zbujal na 20 minut in ga ni pomirilo nič in nihče razen dojka.




Vinjeta -> RE: dojenje non stop (23.9.2009 21:14:11)

Tudi predlagam, da ti ga stehtajo in preverijo, če se dobro doji. Naš se je tudi hotel kar naprej dojiti, pa je patronažna videla, da se kar "precej" redi, tako da je rekla, da je dovolj, če bi jedel samo na tri ure. Potem pa smo imeli par dni joka, ker ni bilo zize, tako da je bilo kar malo hudo, mu je pa zato k srcu prirasla dudika. [sm=smiley1.gif] Tako se sedaj doji na tri ure, ponoči pa celo dlje spi ali pa kakšen obrok celo prespi.




Stran: [1]