recept... (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


žab*ca -> recept... (19.9.2009 23:03:37)

Enkrat sem brala o receptih s prežganimi kamilcami??,oz. kaj drugega,ki se daje otročku na prsa za lažje dihanje ob prehladu,oz. za boljše izkašljevanje.
S čim si pomagate od domače lekarne?(smo 10mesečni).




lex -> RE: recept... (19.9.2009 23:21:13)

Jaz sem skuhala velik lonec kamilic, žajblja, timijana in podobnih domačih zadev in dala to pod posteljo za lažje dihanje in izkašljevanje, ponavadi je pomagalo, da je izparevalo




rainbow -> RE: recept... (19.9.2009 23:25:35)

jaz sem enako delala, s tem da sem zdaj še izboljšano verzijo izvedela, z morsko soljo plus kamilice in ostalo po želji.

pa zdravniki svetujejo tudi, da obesiš perilo v otroški sobi, da je zrak vlažen.




ribica. -> RE: recept... (20.9.2009 0:24:28)

Baje da pomaga pražena čebula na prsa. Jaz nisem probala, ker mi hvala bogu še ni bilo treba.




SaaS -> RE: recept... (20.9.2009 7:15:05)

Jaz sem sešila bombažno vrečko, žakeljček, notri dala kamilice, pogrela in dala na prsa.
To še vedno delamo, če kdo kašlja..
Pa skremo materine dušice (Just) namažemo prsa.




lojska -> RE: recept... (20.9.2009 7:25:24)

Dober recept mojih južnih sodelavk je, da čez noč namažeš svinjsko mast na prsa in na zgornji del hrbta. Jaz to večkrat prakticiram. Okoli ga ovijem še s plenico, da se pižama ne umaže. Vedno deluje že skoraj takoj. Da to delam sem omenila tudi njegovi zdravnici in je rekla, da delam super in, da je še boljše, če na masti popražim kamilice in to mažem po prsih.
Tašča mi je tudi svetovala javorjev sirup, kar tisti navadni, ki je v trgovini za torte ali palačinke. Tudi to mu je zelo pomagalo ko je bil še manjši. Zmešala sem mu ga v vodo oz. katero koli pijačo.




pomar*ANČA* -> RE: recept... (20.9.2009 8:26:39)

pri nas se dobro obnese materina dušica.




ribica. -> RE: recept... (20.9.2009 12:31:11)

da, svinjska mast res deluje, ravno v to mast naj bi dal še čebulo, pa je še boljše.




Stran: [1]