|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 11:45:31   
pika_b
Pozdravljena dekleta!

Mogoče se bo malce čudno slišalo, ampak me vseeno zanima, kako izgleda prvi obisk patronažne na domu pred rojstvom otroka.
A moraš imeti že vse stvari pripravljene? :zmeden:

Kakšna je bila v vaša izkušnja ob prvem obisku patronažne sestre?

Lp pika_b :sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 11:48:12   
Jetka
Patronažna na domu pred rojstvom otroka? Prvič slišim.
Pri nas patronažno službo o rojstvu otroka obvestijo iz porodnišnice in se potem najavi. Prvič je prišla dan ali dva po mojem prihodu iz porodnišnice. Potem pa v prvem mesecu še kakih trikrat. To je vse.

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 11:52:13   
Anonimen
Prvi obisk je bil, ko je bla Lea stara 8 dni. Da bi prišla pred rojstvom? :zmeden: Ne, po mojem si to mal zamešala.

(odgovor članu pika_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 11:55:10   
aka
Ne, ni se zmotila. Nosečnica ima pred rojstvom PRAVICO do obiska patronažne seste, da se mal pomenita o poteku poroda, da jo mal izprašaš o negi dojenčka, o stvareh, ki jih moraš imeti "naštimane" pred prihodom novega člana ...

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 11:55:53   
Alina
Tudi jaz še nisem slišala, da bi prišla pred rojstvom otoka. Pri nama je bila ko smo bili že doma 5 dni. :zmeden:

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 11:58:12   
Anonimen
Aja. :ups:

(odgovor članu pika_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 12:04:35   
malika
Ja, pa pridejo.
Obisk zgleda tako, da ti pozvoni in pove kdo je, ter prosi če lahko vstopi. Potem se vsedeta za mizo popijeta kako kavo, sok in ona ti marsikaj razloži, svetuje kaj vse si moraš pripravit, te vpraša kaj že imaš in če si na kaj pozabila te na to opomni.Po sobah ne hodi ravno gledat-vsaj moja ni.V bistvu ti svetuje in marsikaj praktičnega jo lahko vprašaš. Pove ti tudi, kaj bo njeno delo itd.

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 12:19:42   
Lonca
Pozdravljena!

Ne vem, kje si slišala, da pride patronažna sestra na obisk že pred rojstvom otroka. Jaz nimam take izkušnje. K meni je prišla drugi dan po prihodu iz porodnišnice. Tudi sama sem se spraševala, kaj vse moram imeti pripravljeno za njen obisk, kako bom uspela vse pospraviti ... Kasneje vidiš, da so take skrbi povsem nepotrebne. Patronažna se bo prilagajala tebi in tvojemu malčku. Vidva imejta svoj urnik, svoj ritem, obisk patronažne pa boš prilagodila temu vajinemu ritmu. Če boš takrat ravno dojila, se bosta s patronažno medtem mogoče pogovorili o morebitnih težavah pri dojenju, mogoče ti bo celo pokazala, kako lažje dojiti itd.
Dobro je, da si vprašanja, ki jih želiš zastaviti patronažni sestri, zapišeš. Jaz imam namreč tako izkušnjo, da sem marsikaj želela vprašati, potem pa sem vmes pozabila in sem se spomnila šele takrat, ko je sestra že odšla.
Moja isrečanja s patronažno sestro so bila zelo prijetna. Obiskala me je petkrat ali šestkrat, zdaj pa čakam še na en obisk. Naš korenjak je bil v začetku junija star eno leto in ob letu naj bi patronažna sestra prišla še na en obisk.

Lepe priprave na prihod majhnega bitjeca ti želim in lep dan.:)

Lonca



(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 12:45:16   
aka
Saj ne da prav pride. Saj ne pride, če je ne "povabiš". Imaš pa PRAVICO do njenega obiska pred rojstvom otroka.

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 12:48:09   
malika
Jaz je nisem povabila, pa je prišla :zmeden2:

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 13:21:31   
pika_b
Opažam, da ni povsod tako, da te patronažna sestra obišče že pred rosjtvom otroka.
Pri nas v Mb je tako, da ti se nenapovedano pojavi na vratih že pred rojstvom otroka.

Jaz sem namreč včeraj v hišnem predalčniku našla obvestilo, da me je iskala patronažna sestra in ker me ni bilo doma, me prosi, da naj pokličem na naveden telefon, da sporočim kdaj se lahko oglasi v dopoldanskem času - jaz nisem nič zahtevala, da mora priti pred rojstvom otroka na obisk.

Prav tako sem slišala, da te po tistih obveznih obiskih po prihodu iz porodnišnice, prav tako po kakšnega pol leta nenapovedano obišče, da preveri kako skrbiš za :duda:

Lp :metulj:


(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 13:50:05   
pika**
K nam je patronažna prišla takoj naslednji dan. In nato še 3x, ker sva imela obvezno kontrolo teže.
Je bila ful prijazna in mi kar manjka , ker je ne bo več. Jo pa lahko pokličem kadarkoli, če kaj rabim.
Malce sem se bala , če bo vse poštiman po hiši. Pa se v to ni nič vtikala. Samo za naju z bebijem se je zanimala, kaj počneva, kako se hraniva....:duda:
Če bi vedela, da jo lahko pokličeš pred porodom, bi to sigurno storila.
Pohvala grosupeljski patronažni sestri Nuši.:sloncek:

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 14:16:03   
ery
V kranju v materinski šoli si se lahko vpisal na list, če želiš, da te patronažna obošče prej. No, vpisale smo se vse in zdaj čakamo na klic.

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 14:40:29   
dejčka2
Za obisk patronažne pred rojstvom ti ginekolog izpolni nek obrazec in pošlje na patronažo, ki te obišče. Če se najavi nevem, no moja patronažna je bila presenečena da je niso obvestili pred mojim porodom.
Je pa prišla pri drugi punčki res nenajavljena in pogledala kopalnico, kje jo bom previjala in posteljico, če ima dvignjeno vzglavje.:zmeden2:

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
10.6.2005 19:57:19   
Anonimen
A da hodi kontrolirat vaše kopalnice in to, kako skrbite za otroka? :)- In vi si to dovolite?! :)- :)-

(odgovor članu pika_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
11.6.2005 8:50:34   
Annny
Na lokaciji Kranjska Gora- Bled takih obiskov ne poznamo:zmeden:

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
11.6.2005 23:22:39   
polona2
Imamo pa zato najboljšo patronažno na tem planetu, našo Meto:bravo::bravo::bravo:,

jaz bi jo kar 24 ur na dan pri sebi imela...

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
11.6.2005 23:44:10   
Annny
Ja, tale naša Meta je res ena tkoooo simpatična ženička :bravo::bravo::bravo: Res super!!:bravo::bravo::bravo::):):):)

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Obisk patronažne sestre dva meseca pred rostv...
13.6.2005 15:33:43   
Mikica
Tudi pri meni je približno en mesec pred PDP enkrat dopoldne pozvonila mlajša gospa, ki mi pove, da je patronažna sestra in da ima podatek, da bom kmalu rodila ter da mi po zakonu pripada obisk patronažne pred porodom. Malce pisano sem gledala, ker do takrat še nisem slišala za to. Pa sem se pozanimala na različnih koncih SLO, eni se tega držijo, velika večina pa ne:zmeden:. Plačilo iz zdravstvene blagajne pa zdravstveni domovi dobijo za te obiske, pa če jih opravijo ali ne; in ker večina ne ve kaj nam pripada, patronažne ne hodijo okoli pred porodom.
V glavnem midve sva se lepo pogovorili (zelo prijazna), dala je svojo tel.št., ni pa pregledovala stanovanja ali kaj podobnega. Na koncu je še rekla, da se vidiva naslednji dan, ko pridem iz porodnišnice z otročko in tako je tudi bilo.
Sem pa iz Ljubljane (zdravstveni dom Šiška).

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?