"olajšava" za vrtec (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Lilu23 -> "olajšava" za vrtec (6.10.2009 10:17:55)

moja kolegica za letošnje leto ni povedala na mestni občini da je njen možek med letom dobil zaposlitev, pa jo zdaj ko mora oddati vlogo za znižanje plačila vrteca skrbi ali bodo oni to videli oz. gledali za nazaj in bo morala vse poravnat ali ko so vpisi nimajo časa brskati za nazaj. Ali ima morda kakšna od vas podobno izkušnjo??

lepo prosim za odgovor, hvala 




Lilu23 -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 20:24:27)

kaj nobena ne ve kako to gre [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Shorty_ -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 20:41:35)

Bodo videli sigurno, tko da poračun ti pomojem ne uide[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




birdy -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 20:51:52)

Hmmmm, pa sej vlogo za znižano plačilo vrtca se oddaja z podatki od preteklega leta. Leta 2010 se bo oddajalo z podatki od leta 2009. Se prav d če se je on letos zaposlil, bojo to vidl naslednje leto. Ne rabš nč javljat, to ni tko k za csd, vsaj kokr je men znano. Razen če sta bla kao oba brez prihodka in sta torej izgubila socialno in tega nista javla, to bi pa znal je.bat ja.




Pia73 -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 21:23:44)


Žal vse vidijo. Jaz enkrat nisem prijavila enega telefona, ki sem ga dobila na nagradni igri, sem pozabila oz. sploh niti pomislila nisem, da bi to mogla napisati pa so našli in mi trgali potem vse preveč dobljeno. Žal sem zaradi par EUR vredne nagrade padla v nižji razred in dobila manj OD. Kaj češ,...




birdy -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 21:37:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Pia73


Žal vse vidijo. Jaz enkrat nisem prijavila enega telefona, ki sem ga dobila na nagradni igri, sem pozabila oz. sploh niti pomislila nisem, da bi to mogla napisati pa so našli in mi trgali potem vse preveč dobljeno. Žal sem zaradi par EUR vredne nagrade padla v nižji razred in dobila manj OD. Kaj češ,...



Ja, to že, sam to je otroški dodatek, tle ti piše da morš vse javljat (čeprov tale tvoja je res, sej ne vem kako nej rečem, ampak eni so res idioti). Za vrtec pa ne...




Pia73 -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 21:47:55)

IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: Pia73


Žal vse vidijo. Jaz enkrat nisem prijavila enega telefona, ki sem ga dobila na nagradni igri, sem pozabila oz. sploh niti pomislila nisem, da bi to mogla napisati pa so našli in mi trgali potem vse preveč dobljeno. Žal sem zaradi par EUR vredne nagrade padla v nižji razred in dobila manj OD. Kaj češ,...



Ja, to že, sam to je otroški dodatek, tle ti piše da morš vse javljat (čeprov tale tvoja je res, sej ne vem kako nej rečem, ampak eni so res idioti). Za vrtec pa ne...


Ja, verejtno imaš prav ampak, če se nekdo zaposli je to sigrno potrebno prikazati, ker če je nekdo nezaposlen mora to izkazati s potrdilom Zavoda za zaposlovanje, če tega nima se torej smatra, da je zaposlen. Vedo pa itak vse in je sploh brez veze, da nas "maltretirajo" da moramo izpolnjevati te vloge,....




CatJa -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 22:06:04)

Ne vem kako je v drugih občinah (verjamem, da nič drugače kot v naši), ampak v naši odločbi o znižanem plačilu vrtca piše med drugim tudi to:

"Vlagatelj/-ica je dolžan/-a v roku 15 dni občini sporočiti morebitno spremembo števila družinskih članov, zaposlitev ali izgubo zaposlitve enega izmed družinskih članov, spremembo vrste virov dohodkov, .......".

Tako, da ja, morala bi sporočiti in če bojo naredili štih probo in jo čekirali, bo plačala vse za nazaj.




nejcko -> RE: "olajšava" za vrtec (6.10.2009 23:33:36)

Uh, mene pa taka ignoranca ful razjezi. Res, ful, ful[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] nekaj glumit gljivo, potem pa spraševati okoli, kaj bo, če bo ... grrrr.

Vloga za znižano plačilo je enotna za vso državo, torej tudi člen, ki ga je navedla CatJa, velja za vse starše - spremembo je treba sporočiti v določenem roku. Pika.
Vsaki vlogi je potrebno priložiti potrebna dokazila, torej davčno napoved, potrdilo z zavoda itd. Ponekod, se mi zdi, da se da priti čez tudi brez potrdila z zavoda, ampak brez skrbi je v tem primeru potrebno priložiti druga dokazila oz. se občina sama pozanima, kako in kaj. Mogoče bo ta tvoja kolegica ˝srečno˝ odnesla, če ima otroka zadnje leto v vrtcu, v nasprotnem primeru bo plačevala za nazaj in to tako, da se bo vsakič sproti vprašala, če je bilo vredno, če se morda ne bi bolj splačalo narediti tisto ušivo fotokopijo izpiska plače in pogodbe o zaposlitvi.

Drugače pa še enkrat: fuj in fej!!!




end1 -> RE: "olajšava" za vrtec (7.10.2009 5:56:31)

bravo nejcko.

Pr nas je pa en pošten drž. bivše Juge, čakal prve tri plačilne liste njegove žene, da mu bodo lahko izračunali, nov razred, pa mu je takoj kazen na občini prlimala. (-500 €). Se mi je prav zasmilu, k točno ve, da kolk se naših frajišari in za vrtec skor nič ne plačujejo.




Stran: [1]