laparoskopija, klomifen,... (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Težave z zanositvijo



Sporočilo


*zabica* -> laparoskopija, klomifen,... (7.10.2009 7:51:03)

Predkratkim mi je moja osebna g. odkrila pregrado in pa PCO jajcnike. V ponedeljek sem bila na UZ pri dr. Ribičevi, ki pregrde ni nasla, jajcniki pa naj bi bili po njenem tudi ok. Sedaj je partnerja naročila na spermiogram, kjer so kar dolge cakalne dobe (cca. 2 meseca). Pred tem mi je moja g. kot alternativo omenila tudi kuro s klomifenom.
Mislite da je smiselno med cakanjem na izvide poiskusiti se s klomofenom? sama sem v dilemi, ginekologinja pa mi tudi ni olajsala stvari razen s pripombo da ga trenutno ni pri nas? Morda katera kaj ve ce to drzi? Za vsak nasvet bom seveda neizmerno hvalezna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hope2 -> RE: laparoskopija, klomifen,... (7.10.2009 12:34:36)

Tvoja G oceni PCO in ti predpiše klomifem[sm=zmeden.gif]. Hm, pri PCO pa je ja treba biti pazljiv s klomifenom. Bi ti vsaj kak UZ naredila? Brez UZ, definitivno s PCO ne jest klomifena. Jaz bi raje poslušala Ribičevo, kot tvojo G, Ribičeva je strokovnjak za neplodnost, medtem ko tvoja G to ni in to je tudi videt. Zaradi PCO lahko fašeš ornk hiperco ali pa sploh ne ragiraš na klomifen. Pco je zahrbten, klomifen pa ni nedolžen. Zato obvezno UZ




*zabica* -> RE: laparoskopija, klomifen,... (7.10.2009 16:56:27)

Ja sej moja g. mi je marsikaj ugotovila, Ribiceva pa nasla ne pregrade, en jajcnik je bp, na enem pa so vidni mali folikli...zdej k sem mal razmislial o stvareh in se pogovorila s kolegico, bom verjetno res kar pocakala na spermiogram, potem pa bomo vidli kako naprej :)




Stran: [1]