Posedanje kdaj? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


smej -> Posedanje kdaj? (10.10.2009 14:22:22)

Pri kateri starosti lahko dojenčka posedaš,na primer v stolček za hranjenje, ali pa na svoja kolena, ko ga imaš v naročju? Šele takrat, ko se sam poseda ali lahko že prej?




frutolina -> RE: Posedanje kdaj? (10.10.2009 14:30:45)

nekje pri 3 m (ko bo mel glavico stabilno) si ga daš tako da je s hrbtom naslonjen na tebe in obvezno ga držiš pod ritko ( mu jo podpiraš) če ga nosiš. čez čas se bo začel sam dvigovat in sedet v naročju. V stolček za hranjenje pa ne vem. mi ga še nismo - star je 6m.




travica -> RE: Posedanje kdaj? (10.10.2009 14:31:05)

jaz sem jo ala v stolček za hranjenje v polležeč položaj nekje pri 3,5 mesecih - za kakšnih 20 min. Pa je bila kr zadovoljna noter.




Petka09 -> RE: Posedanje kdaj? (10.10.2009 14:41:12)

Naša je stara 5.5 mesecev in se iz polležečega položaja sama z glavico dviguje naprej kot da bi hotela sama sedeti brez opore. Ko je to začela delat sem videla, da je znak, da mi lahko sedi v naročju tudi tako, da se več ne naslanja name (na moj trebuh in prsi) in občasno tako sedimo, da si malo krepi hrbtenico, pa tudi sama tako hoče.
V stolčku za hranjenje je nimam in je ne bom dala vse dokler ne bo res stabilna v hrbtu. Edino v ležalniku sedi pod kotom kakšnih 45° in se naslanja nazaj na hrbet (da ni težišče na ritki), vendar velikokrat glavico dviguje naprej da bi hotela sedeti.
Torej moje mnenje je, da spremljaj dojenčka kdaj sam pokaže interes, da želi bolj pokončno sedeti, da dviguje glavico naprej itd. Dokler tega ne počne, ga obvezno vedno posedaj samo v polležečem položaju, da ima hrbtenico podprto. Pa tudi tedaj ko začne kazati interes za samostojno sedenje (kot naša tamala sedeaj) to ni znak, da pa zdaj lahko kar sedi v stolčku za hranjenje itd... Še vedno ga je treba podpirati.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.10.2009 22:34:50)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tejči28 -> RE: Posedanje kdaj? (10.10.2009 22:45:25)

hahahaha "metlo pogoltnil" ta je dobra izjava res.Sem se prav nasmejala.Naš malček tudi tak sedi zravnano,da to ni res.
Jaz sem ga začela dajat v stolček za hranjenje okoli 9  meseca,pred tem sem ga imela v ležalniku,ki sem ga nastavila bolj gor. Ni mi smiselno hitet,za vse bo še dovolj časa.




Stran: [1]