zbijanje vročine (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


*anamor* -> zbijanje vročine (11.10.2009 19:30:28)

Haj,

zanima me kako ve zbijate vročino. Mi imamo zdaj že 2 noči visoko vročino, no saj čez dan tudi. Ponoči sva mu dala Voltaren in Calpol in ni vročina padla, zato sva ga celo tuširala z mlačno vodo. Danes mi je ena rekla, da naj otroku dam 1 cm debel surov krompir na podplate. Sem že tako daleč, da bom res vse poskusla, samo da moje malo dete nebo trpelo. Aja star pa je 15 mesecev.




pf -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 20:04:07)

Probaj tole s krompirjem, sem slišala od starejših, da to pomaga. Še mu delaj kopeli, pa pije naj dosti, drugače pa jutri pokliči k P, če praviš da je ta situacija že dva dni in vročina ne pada. Upam, da bo hitro bolje.




Naja31 -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 20:38:50)

Čudno da volatern ni zbil vročine. To se pa zgodi zelo zelo redko. Koliko pa jo ima?
Če bo danes ponoči isto, pejte jutri do P.

Jaz bi šla že po tistem ko Voltaren ne bi prijel.




mama_milchy -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 21:25:07)

pojdi k P, ker da ne pade po voltarenu in calpolu pol je res čudno;

mogoče se sliši čudno ma vseeno:
naš Žigec je imel vročino 40 in mu je moja mama nogavičke v kis namočla in mu jih na nogice obula, v slabi minutki je bla nogavička čist suha, 2x je to ponovila in mu je vročina padla na 38, pol smo dali še volatern in je bil ko nov drug dan;
pomaga pa tudi krompir - preizkušeno

tuširanje - kopeli: v banjo nali vodo iste temperature kot jo ima otrok, postopoma pa dolivaj hladno vodo, da bo temperatura vode padla nekje na 37; cca.10 -15minut traja




Felicita -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 21:32:31)

IZVIRNO SPOROČILO: mama_milchy

pojdi k P, ker da ne pade po voltarenu in calpolu pol je res čudno;


se strinjam, odvisno pa tudi kok vročine ma... če jo ma nekje do 38,5 niti ni hude panike, če jo ima pa nad 39 pa vsekakor k zdravniku.

IZVIRNO SPOROČILO: mama_milchy
mogoče se sliši čudno ma vseeno:
naš Žigec je imel vročino 40 in mu je moja mama nogavičke v kis namočla in mu jih na nogice obula, v slabi minutki je bla nogavička čist suha, 2x je to ponovila in mu je vročina padla na 38, pol smo dali še volatern in je bil ko nov drug dan;


neki podobnega je mami tudi meni delala - tetra plenico je namočila v jabolčni kis in mi zavila meča z njo in ponovila 3-4x, pa mi je tut vročina padla za 1,5-2 stopinji presenetljivo hitro. še zdej si sama to nardim kadar me hudo zakuha...




mama_milchy -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 21:38:54)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: mama_milchy

pojdi k P, ker da ne pade po voltarenu in calpolu pol je res čudno;


se strinjam, odvisno pa tudi kok vročine ma... če jo ma nekje do 38,5 niti ni hude panike, če jo ima pa nad 39 pa vsekakor k zdravniku.

IZVIRNO SPOROČILO: mama_milchy
mogoče se sliši čudno ma vseeno:
naš Žigec je imel vročino 40 in mu je moja mama nogavičke v kis namočla in mu jih na nogice obula, v slabi minutki je bla nogavička čist suha, 2x je to ponovila in mu je vročina padla na 38, pol smo dali še volatern in je bil ko nov drug dan;


neki podobnega je mami tudi meni delala - tetra plenico je namočila v jabolčni kis in mi zavila meča z njo in ponovila 3-4x, pa mi je tut vročina padla za 1,5-2 stopinji presenetljivo hitro. še zdej si sama to nardim kadar me hudo zakuha...



jaz sicer nisem bla za te neke babje fore ma ko sem vidla kako mu je pomagalo; še danes če mu ne uspem zbit vročine, si pripravim kis in nogavičke;
nam je baje to tudi delala samojaz se ne spomnem




*anamor* -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 21:56:54)

Ja saj če bo danes hudo greva jutri k p. Med vikendom je tako iti k zdravniku, če ni res take nuje, ker ti dežurni so pač tako. Nimam glih dobrih izkušenj z dežurnimi.
Glede krompirja in kisa pa bomo poskusla. Zanima me edino če je lahko kis ta kupljeni ali mora biti domači?




mama_milchy -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 21:58:19)

IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*

Ja saj če bo danes hudo greva jutri k p. Med vikendom je tako iti k zdravniku, če ni res take nuje, ker ti dežurni so pač tako. Nimam glih dobrih izkušenj z dežurnimi.
Glede krompirja in kisa pa bomo poskusla. Zanima me edino če je lahko kis ta kupljeni ali mora biti domači?


lahko je kupljen
kolko pa ima vročine?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2009 22:04:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




*anamor* -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:14:40)

Vročine je imel popoldan 39,3. Zdaj mu sicer spet raste, vendar spi. Jutri pa pokličem pediatra.




*anamor* -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:16:22)

Želela sem še povedati, da sem ponoči klicala dežurno zdravnico in mi je dala napotke, takšne seveda ko sem jih že prej naredila. Rekla je če nebo potem padlo, da naj pridemo. Ker je potem vročina padla nismo šli nikamor.
Metulj333 kaj imata samo vročino ali še kakšni nahod ali kaj drugega?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2009 22:18:36)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




*anamor* -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:19:08)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*

Metulj333 kaj imata samo vročino ali še kakšni nahod ali kaj drugega?


samo vrocina.


Ja pri nas je enako. Sicer je malo nahoden in to je tudi vse.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2009 22:21:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




rija -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:22:31)

meni je krompir vedno pomagal.

pri tamalem pa paracetamol in voltaren, pa na hrbet in prsa mu dam one xxl hladilne blazinice, ki pri nas veliko bolj pomagajo kot kopel. kopel pomaga mogoče trenutno, potem pa gre vročina zopet gor. pri naših kalvarijah se je izkazala za popolnoma brezvezno mučenje otroka....so res bolše te blazinice, ker otrok lahko na njih tudi spi....

kisa pa še nisem sprobala.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2009 22:23:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




*anamor* -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:23:58)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*

Metulj333 kaj imata samo vročino ali še kakšni nahod ali kaj drugega?


samo vrocina.


Ja pri nas je enako. Sicer je malo nahoden in to je tudi vse.


ce te lahko potolazim - danes sm mu dala svecko samo se zjutraj in zdaj zvecer, pa se to cisto preventivno, da mi bo bolje spal. je revez cist izmucen.

ampak 3 dni ga je pa konkretno kurilo, sm bla ze mal napsihirana, to nocno merjenje in dajanje sveck... no, kot pravim, danes je ze bolje.



saj si me že prej pomirila. Hvala ti. Ja pri nas zdaj to traja že 2 dni. Upam, da res nebo več dolgo.




*anamor* -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:26:00)

IZVIRNO SPOROČILO: rija

meni je krompir vedno pomagal.

pri tamalem pa paracetamol in voltaren, pa na hrbet in prsa mu dam one xxl hladilne blazinice, ki pri nas veliko bolj pomagajo kot kopel. kopel pomaga mogoče trenutno, potem pa gre vročina zopet gor. pri naših kalvarijah se je izkazala za popolnoma brezvezno mučenje otroka....so res bolše te blazinice, ker otrok lahko na njih tudi spi....

kisa pa še nisem sprobala.


Tudi jaz prvič slišim za te blazinice. Kaj je to in kje jih dobiš?




zmajaz -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:32:50)

Naša je bila stara tam nekje 13 mesecev, se mi zdi, ko smo tudi imeli probleme z visoko temperaturo - kar tam med 39 in 40 jo je imela. Calpol in svečke paracetamol naši niso pomagali popolnoma nič. Koje imela 39 sem ji dala calpol, pa je čez pol ure imela že skoraj 40. Takoj je pa pomagal Voltaren, pa tudi počutila se je po voltarenu, kot da ji sploh nič ne bi bilo, če sem ji dala paracetamol svečko, ji je pa vročina v roku 2-3 ur nazaj narasla, pa prav sitna je bila, ker se je slabo počutila. Drugače je pa tudi imela samo malo smrkav nos, pa kašljala je. Ko ji vročina ni popustila (oz. ji je vedno nazaj narasla, ko je voltaren spustil) že 3 dni, smo šli k P, kjer so ji vzeli kri, pa ni pokazalo nobenih bakterij, zato so nas poslali domov samo z nasvetom, naj zbijamo vročino. Potem se je pa zadeva umirila komaj 7. dan. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




rija -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:36:04)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: rija

xxl hladilne blazinice


what's this? na koliko pa jih nastimas za nizanje temp.?


dobijo se v lekarni, so take modre, je noter nek žele....jaz sem jih prvič videla v bolnici, ko je fasal krč. sem jih dajala med njega in sebe, da ga nisem dodatno ogrevala s svojim telesom....pa ležal je na njih....

so pa lahko za toplo ali mrzlo. jaz jih imam vedno v hladilniku, v spodnji posoi za zelenjavo, da niso preveč mrzne. čez pride potem taka vrečka iz tkanine, da ni grozno....sicer se v začetku ko mu jo dam gor pritožuje, vendar je po parih sekundah vse ok. potem ko se blazinica segreje, jo pač zamenjam z novo.

ful praktično, nič mokro, nič ga ni treba matrat.

se dobijo tudi čisto majhne, ki jih lahko polagaš v predel dimelj, kjer je ohlajanje najučinkovitejše.





zmajaz -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:36:46)

IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*
Tudi jaz prvič slišim za te blazinice. Kaj je to in kje jih dobiš?


To so blazinice s hladilno-grelnim gelom, ki jih lahko daš recimo v skrinjo, da jih maš za hladiti kak zvin ali kaj podobnega, ali pa jih segreješ v topli vodi, če rabiš za gret - recimo kake boleče ledvice, al pa jaz dam eno malo toplo blazinico ta mali na prsni koš, kadar kašlja. Imaš jih pa različne velikosti - od čisto male (nekje za dlan) do kar precej velike. Prodajajo jih v lekarnah in kakih podobnih trgovinah (kak Sanolabor ipd.).




zmajaz -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:37:51)

Sva pisali hkrati. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




rija -> RE: zbijanje vročine (11.10.2009 22:38:32)

evo, se dobijo tudi tukaj

http://www.fit-shop.si/index.php?id_izd=189

pa še ceneje so[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kristinaj -> RE: zbijanje vročine (12.10.2009 8:49:55)

virozo preboleva, mine v 3-5 dneh... jaz našim dajam; taveliki calpol na 4 ure, oz. ko temp narašča in na 12 ur voltaren svečko, ta malemu pa kombinacijo paracetamol svečk in voltaren svečk in čakam da temp mine....pri obeh, skoraj na 15 min natančno mine po 3 dneh 




mate0ja -> RE: zbijanje vročine (13.10.2009 11:47:44)

Mi smo vročino brez ostalih bolezenskih znakov v prvem letu dali skozi petkrat. Vsakič jo je 3-4 dni kuhalo na polno. In vsakič so bila mala usteca bogatejša za par zob. Dobesedno za par zob. Pri enem letu jih je imela 16. Sicer obstajajo dileme pri katerih si pediatri niso enotni ali se telesna temperatura poviša zaradi izraščanja zob, ali je zob posledica povečane temperature. Ampak pustimo to. Naša pediatrinja parvi najprej zob potem vročina in s tem me je pomirila. Znanka, ki je prav tako pediatrinja pa pravi, da sem neodgovorna, ker nisem zahtevala ne vem kakšnih preiskav, ker njej vročina pomeni, da je nekaj hudo narobe. Kaj pa vem komu verjeti. Če mal pomislim, bi po mnenju znanke morali za vsako svečko, ki prileze iz nosa letet k zdravniku. Jest pa se čakalnic za bolne otroke bojim ko hudič križa, ker prideš tja z rahlim prehladom, ododeš pa še s kako virozo.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>