Vkleščeni živec?!?! (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


Raho -> Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 18:47:35)

Torej - že kar lep čas me boli predel med križem in hrbtenico, pravzaprav ob pritisku na ta del ugotovim, da je to samo ena točka, čeprav se bolečina razteza preko celega predela, in to zelo, bolečina se širi celo v nogo. Včasih celo tako, da se ne morem niti premakniti. Moj trdi, da je to vkleščeni živec in da bi morala k zdravniku, meni pa se zdi, da je to samo zaradi tega, ker imam pač več kilogramov.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
A je katera kdaj imela vkleščeni živec in ve, kako to izgleda?




jakaracman -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 19:15:54)

Lahko je tudi samo zategnjena mišica.Mene je tako bolelo, najbolj če sem se premaknila recimo v leže levo ali desno.Ali pa vsedanje v avtomobil.Hodila sem en teden na FT.Sproščali so mi mišico in dajali gor led.Potem sem delala vaje .Ležiš na hrbtu s pokrčenimi koleni . Vdineš in pri izdihu vlečeš popek proti hrbtenici in malo zadržiš.Ponoviš 10 x zjutraj in zvečer.
Kile pri tem nimajo takega vpliva.




botrca -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 19:20:22)

Pojdi k zdravniku...vem kako je to, ker imam tudi sama težave s hrbtenico, križem...sem že obležala 4x totalno nepokretan...bolečina se širi v levo nogo in koleno mi mrtvi...ni niti malo prijetno in ne želim teh muk ki jih vsaki dan preživljam nobenemu.




zvesta -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 19:23:44)

Si poskusila s kakšno masažo? Mogoče akupunktura, kiropraktik?

Dvomim, da je od teže...




Felicita -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 19:33:58)

jest ti tut svetujem obisk zdravnika in/ali ortopeda. mami je odlašala in odlašala tok časa, da je nogo že skor za sabo vlekla (začel se je kot opisuješ), potem je bla pa v treh dneh na operacijski z diagnozo hernia disci - zdrs medvretenčne ploščice (ki pritiska na živec in zato povzroča bolečine in mrtvenje noge).




lukec -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 20:14:55)

Mam iste probleme, to je lahko išias, pravzaprav je bolečina po nogi, ki nekako zateguje, značilna ravno za išias (vnet živec). No, jz se nikakor ne spravim k zdravniku, čeprav vem, da bi mogla. Boli pa že dva meseca in skoraj ne popušča.




ursi -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 20:26:11)

Jaz sem že dvakrat obležala zaradi istih težav - bolečina iz križa v nogo. No prvič je blo hudo za znoret, tega nikomur ne privoščim. Sem bila pri enem ortopedu, po navadnem slikanju diagnoza išias. Čez dve leti se je ponovilo. Sem šla k drugemu ortopedu, me je poslal na MR, diagnoza diskus hernija. Mi je pa tko razložil : ploščica med vretenci je sestavljena iz trde snovi okoli, znotraj pa je mehka snov. In ta trda snov mi je počila in je mehka snov začela uhajati iz ploščice in sedaj pritiska na živec v križu. Dokler ne bo hujšega poslabšanja imam vsakodnevno telovadbo. Aja, pa na fizioterapijo sem tudi nekaj časa hodila.

Resupam, da ti ne boš imela teh težav, ampak polagam na srce - pojdi k otropedu in naprej na pregled!




somic -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 20:31:44)

če se bolečina kaže samo v križnem predelu oz tam čutiš, da je njen izvor in jo potem zateguje proti kolku in znotraj njega čutiš bolečino (na sredini ritnice) in potem v nogo, gre za išijas. definitivno.

če pa čutiš bolečino v križnem predelu bolj ostro in posredno v nogo, pri tem te ne rabi nekako bolet v predelu kolka pa gre lahko za hernijo.

nikakor masaže! ker lahko pride do večjih poškodb.

vsekakor stopi do zdravnika in ne odlašaj, še posebej, če se bo izkazalo da gre za hernijo- ta je operativna, išijas je pa poškodba živca in bo samo zdravljenje z inekcijami.

jaz imam oboje. išijas se mi je sedaj med nosečnostjo pojavil tudi na desni strani, prej sem imela dolgo težave samo na levi in ker imam okvaro na križnem predelu, se je nekako vedelo, da bom imela težave tudi s hernijo, tako, da moram pazit kaj in kako delam




somic -> RE: Vkleščeni živec?!?! (5.11.2009 20:34:18)

IZVIRNO SPOROČILO: ursi

Jaz sem že dvakrat obležala zaradi istih težav - bolečina iz križa v nogo. No prvič je blo hudo za znoret, tega nikomur ne privoščim. Sem bila pri enem ortopedu, po navadnem slikanju diagnoza išias. Čez dve leti se je ponovilo. Sem šla k drugemu ortopedu, me je poslal na MR, diagnoza diskus hernija. Mi je pa tko razložil : ploščica med vretenci je sestavljena iz trde snovi okoli, znotraj pa je mehka snov. In ta trda snov mi je počila in je mehka snov začela uhajati iz ploščice in sedaj pritiska na živec v križu. Dokler ne bo hujšega poslabšanja imam vsakodnevno telovadbo. Aja, pa na fizioterapijo sem tudi nekaj časa hodila.

Resupam, da ti ne boš imela teh težav, ampak polagam na srce - pojdi k otropedu in naprej na pregled!


ja, točno to! najhujše je, če pride do tega da disk poči.

ursi, upam, da je sedaj stanje boljše




Stran: [1]