Večerni obrok (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


smej -> Večerni obrok (20.11.2009 21:45:35)

Mislite, da je kaj narobe, če naša mala biba (6 mesec in pol) večerno kašico (riževi kosmiči, večerne kašice,...) poje po steklenički (s pretočno dudo) in ne po žlici? Obstaja nevarnost, da se bo razvadil in kasneje ne bo hotel zvečer jesti na žlico? Ob hranjenju po steklenički namreč vedno zaspi (na koncu) in poje 200ml, če ga hranim po žlici, pa poje komaj 100ml in tudi težje ga uspavamo.




miapia -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 7:01:05)

Jaz sem dajala vse, kar ni mleko, po žlički. Mleko itak dobi še pred spanjem. Nikoli nisem kašic in piškotov dajala v stekleničko. Mislim, da je pomembno, sploh ker uvajate, da otrok osvoji žličko in svoje roke, ki nosijo hrano.




Urska09 -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 8:43:59)

Zakaj bi bilo pa kaj narobe, če daješ po flaški? Jaz sem tud svojima dvema začela tako. Ker sta bila preveč utrujena za "počasno" varianto z žlico. Potem, ko sta bila mal starejša smo pa tud mi prešli na večerni obrok z žlico. Brez težav.

Ti sam nič ne kompliciraj.




manna -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 9:28:48)

Ni nič narobe. Meni je pediatrinja svetovala naj redko riževo kašico najprej probam po flaški dat, če mislim. Šele potem ko se navadi okusa, gostote, lahko po žlički. 




Katy78 -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 10:06:10)

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz sem dajala vse, kar ni mleko, po žlički. Mleko itak dobi še pred spanjem. Nikoli nisem kašic in piškotov dajala v stekleničko.


Jaz isto.




PC Baby -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 12:55:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz sem dajala vse, kar ni mleko, po žlički. Mleko itak dobi še pred spanjem. Nikoli nisem kašic in piškotov dajala v stekleničko.


Jaz isto.



Jaz isto.




Najaa -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 16:04:30)

Ne, jaz ne delam tega.




marjetica8 -> RE: Večerni obrok (21.11.2009 19:20:49)

Jst mu dam kar po žlički, ker ima raje bolj gosto in ker se mu fajn zdi. Sem pa dajala rižolino v mleko od 2. meseca naprej, ker je imel refluks. Je pa fajn da se navadi žličke, Midva sva začela z večerno riževo kašico in je kmalu pogruntal da je žlička zakon[sm=smiley36.gif]! Zdej se mu vedno kr učke svetijo ko zagleda žličko[sm=smiley36.gif]!




Stran: [1]