trije medvedi (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Igre, izštevanke, pesmice...



Sporočilo


*karina* -> trije medvedi (23.11.2009 20:43:12)

A mi lahko kdo prosim napise pravljico o treh medvedih, tista k gredo od doma in se vrnejo in je puncka v hisici. A je to zlatolaska in trije medvedi?
Namrec jo poslusajo v vrtcu, pa mi jo pripoveduje mali doma, pa ne vem kako se zakljuci, on mi pa tud ne ve povedat in hocem, da mu jaz [sm=zmeden.gif]
Hvala, lp




*alja* -> RE: trije medvedi (24.11.2009 9:03:00)

http://www.enaa.com/oddelki/knjige/izd_1240_9789616615303_Zlatolaska_in_trije_medvedi

To je to.




kapitan jan -> RE: trije medvedi (24.11.2009 9:04:38)

Najbolje je vprašati vzgojiteljico v vrtcu. Jaz sem na roditeljskem sestanku predlagala, da bi  pesmica, ki se jo učijo, bila izobešene na oglasni deski. Vsak dan vzgojiteljice tudi napiše na kratko, kaj so v vrtcu počeli, katero pravljico prebrali, ali šli na sprehod,.. Potem pa na internetu najdem vse - pesmice in pravljice.




*alja* -> RE: trije medvedi (24.11.2009 9:08:34)

Še kratka obnova.
Zlatolaska gre od hiše ne da bi ubogala mamico in ostala doma. Pride v hišo medvedov, tam najprej zagleda na mizi kašo. Poskusi z največje skodelice, potem z srednje  in je prevroče, nato z najmanjše in je ravno prav topla ter jo poje. Nato gre naprej in vidi 3 stole. Največji in srednji sta prevelika mali je pa ravno pravšnji, se vsede in stol se zlomi. Potem gre v spalnico zagleda 3 postelje. Prva in druga sta preveliki mala je pa ravno prav. Se vleže in zaspi. V tem času se vrnejo trije medvedki. Zlatolaska nekaj zasliši in se zbudi, pri postelji stojijo medvedki, se ustraši in zbeži kolko jo noge nesejo domov. Trije medvedki pa žalostno gledajo za njo. Zlatolaska pa ni nikoli izvedela da so bili trije medvedki pravzaprav prijazni in so ji hoteli ponudit piškote.
Od takrat naprej je vedno ubogala mamico.

To je tak čist na kratko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




zelenojabolko1 -> RE: trije medvedi (21.10.2012 18:51:44)

jaz pa bi rada izvedela avtorja od knjige zlatolaska in trije medvedki moja punca ima domače branje in si je izbrala to knjigo ampak bi rade zvedle avtorja v tisti knjigi ne piše [sm=rozacrtici.gif]




pelin -> RE: trije medvedi (21.10.2012 19:08:18)

Zlatolaska in trije medvedki je v originalu ruska pripovedka...




lily32 -> RE: trije medvedi (21.10.2012 19:14:06)

V naši knjigi piše, da je angleška ljudska.




LuLu -> RE: trije medvedi (21.10.2012 19:19:06)

Na "mojblink.com" pa imaš tudi risanko.




pelin -> RE: trije medvedi (21.10.2012 19:30:08)

Ta verzija, ki jo ponavadi uporabljamo pri nas v vrtcih in nižjih razredih je večinoma ta, ki je ruska...je pa res, da obstaja teh priredb in podobnih zgodb več...ena izmed starejših izhaja tudi iz Škotske...nekaj pa je tudi takšnih sodobnih priredb, pod katere se podpisujejo različni avtorji....Tako, da je odvisno, katero so uporabili v vrtcu pri vas....če je to, ki jo pri nas...Rusko...potem je konec tak, da jo deklica popiha skozi okno.....[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]