Gnojne oči (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


anajmad -> Gnojne oči (12.12.2009 7:32:02)

Naši tamali se je že včeraj začel gnojiti levi uček.Umivala sem ga s slano vodo (mlačno),danes se je že prestavilo vse skupaj na desno(normalno,ker non stop se dotika oči,ker jo moti). Spiram še ji zmeraj s slano mlačno vodo. Pa me zanima,če vzamem kakšno mazilo ali kapljice v lekarni,da bi vse skupaj malo olajšala oz.ozdravila?




nenanov -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 7:48:25)

najbolše je materino mleko če ga še imaš mleko vbrizgaš v vneto učko in drugi dan vnetje izgine deluje 100%




naja78 -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 8:04:56)

če bo prehudo,tobrex mazilo in kapljice.jaz bi malo še počakala,kak dan ,dva,potem pa pokliči.ponavadi predpišejo tobrex.




**Tinkara78** -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 8:04:59)

Po moje Anajmad govori o petletnici [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] tako, da materino mleko odpade.

Pri gnojnem očesu jaz posežem po Tobrexu. Nisem jaz za čaje in razne zadeve v oči. Sploh, ker imamo težave z očesi. Se otroku lahko kaj zapiči v oko. In gnojna očesa so nalezljiva. No pri nas je tako, da moram res dalj časa dajati kapljice, da se ji ne ponovi.




ajataja -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 13:00:47)

spirat s kamilicami,preverjeno pomaga in tako je nam svetovala P




naja78 -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 15:01:55)

pr 5 letnici???samo pokliče se in se dobi tobrex,niti ti ni treba med bolnimi čakati.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]kaki mleko in čajčki.po 3 dneh tobrexa je stanje ok.




s. -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 15:25:31)

Zelo pomaga sivkina krema, ki jo na tanko premažeš čez očko ( ne peče in ne boli), naslednji dan je že dobro, največ čez dva dni- pri nas ni pomagalo ničesar drugega, vse kapljice in vse kar je predpisal dr, nič ni blo bolje.
Potem smo vzeli sivkino kremo in aloe vera sok in takoj je blo dobro.

Naš P pa je bil proti kamilicam. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




anajmad -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 18:03:57)

Kje si pa kupla sivkino kremo. za kamilce pa že od nekdaj vem,da niso priporočljive za oči. Mleko mi je presahnilo pred tremi leti in pol,tako da nimam kej špricat-razen lufta..Stanje se je mal izboljšalo. samo v nadalje bi bila rada pripravljena.




inja2 -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 18:42:17)

mene pa zanima, koliko časa svojih otrok, ko imajo unete učke ne date v vrtec?




ledenaa -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 19:39:42)

Vedno s kamilicami
inja ko več nima vnetih učk pa še kakšen dan počakaš




al1* -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 20:05:07)

Tudi naša pediatrinja pravi, da ne kamilic pri vnetju. Nam najbolj pomaga Tobrex, ki ga predpiše pediater.




K_a_t_i -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 20:13:36)

Tobrex. Samo na recept.




tinaaja -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 20:31:04)

Lahko je virusno ali bakterijsko vnetje, katero je lahko doloci le P z brisom.
V veliki vecini pa poklices P in predpisejo tobrex ali kaj podobnega. Jaz sem nazadnje verjetno brez veze dajala AB, ker je bilo verjetno virusno vnetje (ob virozi). Ce je bakterijsko tobrex pomaga zelo hitro, pri virusnem pa ne. Nam se je kljub tobrexu velklo 3-4dni.
Naj bi bila prekuhana voda se boljse kot fizioloska (tak nasvet sem jaz dobila) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Yskra -> RE: Gnojne oči (12.12.2009 20:57:50)

Če zaupaš naravnim stvarem (jaz jim), potem lahko poskusiš z izpiranjem s kamilicami ali pa smetliko, nam je nazadnje pomagalo umivanje s prekuhano malo slano vodo, se je pa dolgo vleklo, skoraj mesec dni z vmesnimi izboljšanji in poslabšanji. Sem nekaj časa poskušla s kamilicami, ki so do sedaj vedno pomagale, nato s smetliko, nazadnje pa s slano vodo, no potem se je pa nehalo.
Če imaš rajši kemijo, potem k P in v lekarno, to pomaga vendar pa so ponavadi vedno možni kaki stranski učinki.

lp




Lantea -> RE: Gnojne oči (13.12.2009 13:37:17)

Za kamilice je tudi že meni zdravnica rekla, da ne. Drgač mi je pa zadnja izkušnja z vnetim očesom dala vedet, da niti trenutka več ne čakam, ko opazim izcedek v očesu...takoj po kapljice. Nazadnje sem čakala in se še v enem tednu ni pozdravilo. Pol se je pa še zakompliciralo, ko je tašča pelala malo na kontrolo. Kapljic nama je zmanjkalo, oko je bilo še rahlo rdeče, izcedka res ni bilo, ampak nama ni dala več kapljic. Po dveh dneh se spet zbudi z zapackanim očesom. Tk da čez par dni, ko greva na kontrolo, bom jih mal zdravnici povedla...sm ful jezna.




Splišni -> RE: Gnojne oči (13.12.2009 14:05:54)

Jaz najprej probam s kamilicami, če ne gre, grem po mazilo IN kapljice, da vsaj nekaj od tega tulečemu otroku v oči pride.




barni -> RE: Gnojne oči (16.12.2009 8:27:30)

Kamilice menda sploh niso tako dobre, kot so jih vcasih opevali. Meni so jih za vse mozne stvari, za katere naj bi se uporabljale, odsvetovali, ker naj bi izsusevale?

Torej, ko je vneto oko, ne cakam, poklicem P in dobimo Tobrex kapljice.

Sicer pa smo ravno sedaj zadevo resili z Bivacyn mazilom, samo ga moras res namazati skoraj v oko, od zunaj nic ne pomaga, so pa boji, da namazes na spodnjo veko, znotraj.

Jst nc vec ne pacam, ker se potem samo zakomplicira. Fizioloska, mazilo in/ali Tobrex kapljice. Itak da traja 2-3 dni.




ledenaa -> RE: Gnojne oči (16.12.2009 8:32:50)

kar nam pomaga mi to uporabljamo,pa je vseeno kaj zdr.pravijo
nam pomagajo kamilice in jih bomo tudi vnaprej uporabljali




Stran: [1]