Ali lahko jem biftek? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 8:34:23)

Pozdravljeni!

Zanima me sledece vprasanje zelo rada imam biftek,priblizujejo se prazniki, ga lahko jem?ali ve katera zakaj ne?al direkt vpliva na plod ali je to povezano z salmonelo...hvala,lp




Angel_Tian -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 8:36:45)

Jaz osebno sem ga vedno jedla, tako med prvo nosečnostjo in tudi sedaj ga jem.
Saj še ješ kaj drugega zraven in se samega bifteka v bistvu ne "nažiraš".
Ne vem, ene so bolj občutljive glede tega, jaz sem ga jedla tudi v začetnih tednih nosečnosti...




divans1 -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 8:43:14)

Najbolj se ga ne priporoča!




eee35 -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 9:00:27)

Mogoče se jaz motim - v tem primeru dajte me popravit, pa dober tek[sm=smiley1.gif] - ampak se mi zdi, da lahko fašeš toksoplazmozo. Raje se dobro pozanimaj, če lahko ješ, super, če ne, en božič boš pretrpela brez! Lp.




nincrli -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 9:28:46)

Jaz mislim, da lahko fašeš in salmonelo ali toxo. Ja ene so ga jedle pa niso kaj fasale ni pa rečeno, da ti tud ne. Men je G prepovedala biftek in pršut.  No odločitev je tvoja, jaz ga nem jedla pa ga mam tud fuuul rada.




mala biba -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 11:01:25)

Uh....tudi jaz bi ga, pa sem vprašala in mi ga je odsvetoval zaradi tosoplazmoze....rekel je naj se izogibam biftekom, suhih salam, pršuta, doma narejenih klobas....vsem naštetim se ni težko odpovedati....samo biftek...mmmmm....ampak bom že zdržala:)




štrumfek -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 11:28:06)

IZVIRNO SPOROČILO: eee35

Mogoče se jaz motim - v tem primeru dajte me popravit, pa dober tek[sm=smiley1.gif] - ampak se mi zdi, da lahko fašeš toksoplazmozo. Raje se dobro pozanimaj, če lahko ješ, super, če ne, en božič boš pretrpela brez! Lp.


jap res je




krtek 1 -> RE: Ali lahko jem biftek? (21.12.2009 20:52:57)

Poznam primer,ko se ni mogla zadržati in je dobila toksoplazmozo.Bilo ji je zelo žal in vso nosečnost jo je skrbelo kako bo z otrokom.Tako da jaz na tvojem mestu ne bi tvegala.




Stran: [1]