tekočina (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Marjetka K. -> tekočina (23.6.2005 14:46:34)

Koliko popijejo vaši 8 mesečniki? Je 3 dcl premalo? Ima kar trdo blato. In kako ga naj pripravim na to, da bo spil več? Včasih tudi po žlički noče. Dajem mu pa Hippov zeliščni čaj, vendar bolj redkega, da ne bo imel problemov z zobki. Lp in hvala za pomoč




ZARA -> tekočina (23.6.2005 14:55:07)

Zara bo stara 14 mes in popije na dan 300-350 ml,včasih več...men se zdi 300ml čist ok,Marjetka...




Primoza -> tekočina (23.6.2005 14:58:20)

Vprašanje je kaj je`, ker je precej vode v raznih kašicah.

Naš 1 letnik bolj nerad pije. Popije nič več kot 3 decije, največ sokov z vodo, v hribih pa kdaj kakšen mineralni napitek.




Jančika_ -> tekočina (23.6.2005 15:03:04)

Moj ne spije nič, počasi bom popenila. Sprobala sem že vse trike, res. Vse sorte pijač pri vseh možnih temperaturah, nesladko, malo sladko, zelo sladko... iz kozarca, magičnega lončka, flaške - ne bo, pa amen.

Sprejme edino vodo (kar je super), ampak pazi to - izključno po žlički:((. Zdaj si pa predstavljaj, kako dolgo traja, da spravim vanj 50ml! Tolažim se s tem, da spije tri flaše mleka na dan.

Ampak zadnje čase težko kaka in če ne bo več pil, bo to postal resen problem. Slivov sok - bejži, mama. Cukrane kamilice - isto. Ne vem, no... še kakšna ideja?




Mojca P. -> tekočina (23.6.2005 15:03:22)

Navodilo pediatra: 1 dcl tekocine na kg telesne teze. Med tekocino se steje tudi mleko in juhica, ne samo sok, caj ali voda.
Ziga bo star leto dni in popije vec kot 500ml na dan samo vode+mleko, juha..!!??
Razlike med otrocki so velike, pediater pravi, da to samo pomeni, da vec lula kot ostali; sicer je pa veliko zauzite tekocine priporocljiva zadeva!:rozica:




Anonimen -> tekočina (23.6.2005 15:08:04)

Mi smo tudi probali ji dati vse mogoče za spit. Sedaj smo pristali na Fruteku jabolka+čaj, ki ga rečim pol soka pol vode. Drugače pa spije 150 ml na dan.

Jaz sem že obupala!

BOjana




Jančika_ -> tekočina (23.6.2005 15:27:49)

No, medtem, ko sem pisala, se je gospodič po tednu kakanja bobkov podelal za vse za nazaj (luftamo, luftamo:)-). Vsa čast plenici, da je zdržala.

Joj, kaj bi dala, da bi Vasja več pil! Midva z Joejem spijeva ogromno vode, mali naju ves čas gleda, ko mu daš za pit, se pa stran obrne:zmeden:. Ja nič, bom pa z žličko za njim laufala, ni druge...saj mogoče ga bo minilo in bo začel pit iz česa drugega.




CatJa -> tekočina (23.6.2005 15:41:07)

Jan do kaksnih sestih mescev sploh ni pil, zdaj pa spije cca. 500 do 600 ml mesanice voda - jabolcni sok.

LP, :rozica:




skuštrana -> tekočina (23.6.2005 23:50:34)

Jaz bom tud počasi živčnega dobila, ker naša noče nič pit...Ne po flaški, ne po magičnem, ne po žlički...Joj, joj.No, tolaži me da nisem edina s tem problemom. Je pa res, da bi non stop na ziziki visela, zdej ko je vroče, tak da si vrjetno tam poteši žejo..:zmeden2:




saratanja -> tekočina (24.6.2005 9:30:11)

Jančika, mogoče namig. Pri nas je sesal mokre krpice, s katerimi smo ga umivali. Ko je bil bolan in nikakor drugače ni pil, smo mu ustka namičili s temi krpicami. Poskusi, mogoče pomaga in se privadi okusu tekočine?




Jančika_ -> tekočina (24.6.2005 9:43:30)

Saratanja, tudi skozi to fazo smo še šli:). Vedno sem morala imet dve krpici, eno za sesanje, eno za umivanje. Samo izven čebrička to ne deluje...

Ne vem, v čem je finta, ker še se ponoči zbudi in mu dan flaško z vodo, veliko spije (danes je že bilo tako). Podnevi pa tako maha okoli sebe, ko zagleda flašo, da je joj.:zmeden2:




Marjetka K. -> tekočina (24.6.2005 9:49:31)

Hvala za odgovore!
Moj je juhico in pije zjutraj flaško, tako da bo približno 1dcl na 1kg. Približno. Čao!:);)9nebesa:angel::kava::nosecka::muca::zajcek:




Marogica -> tekočina (27.6.2005 10:27:17)

Naš otrok (6 mes) spije na dan okrog 400 ml čaja ali prekuhane vode. Jaz mu dam VEDNO za pit po obroku (mleku ali drugi hrani)in še vmes (med enim in drugim obrokom). Mi smo tudi žejni, kadar jemo ali ne? Sedaj, ko je toplo oz. pasje vroče, pa mu ponudim, kadar se spomnim. Najbolje se vidi, da otroku primankuje tekočine, kadar se na glavici (kjer je še mehka) koža za malenkost udre. To je dobra kontrola, da otroku primankuje tekočine oz. je žejen.(povedala pediatrinja).




Stran: [1]